Skocz do zawartości

Zaćmienie Słońca - na żywo z Australii


Adam_Jesion

Rekomendowane odpowiedzi

Jest więcej miejsc, na których będą transmisje, oczywiście jeśli się uda, pogoda dopisze, nie zawiedzie technika, etc. Wszystkie poza stronami Glorii są po angielsku:

Cairns - strona zaćmienia

SLOOH

GLORIA (to, o czym mowa powyżej)

Balon (Australia)

Cairns webkam(Australia)

Port Douglas (Australia)

Miłego oglądania! :)

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe... czy dało by się amatorsko zarejestrować zmiany w zakresie radiowym w trakcie zaćmienia... W sumie nie powinno być to trudne... tyle, że co to za fun, słuchać zaćmienia, skoro nad głową niesamowite widowisko. :) Ciekawe czy w końcu uda mi się zobaczyć to na własne oczy.

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe czy w końcu uda mi się zobaczyć to na własne oczy.

 

To głupie, co powiem, ale...

Znając Twoją żyłkę podróżniczą (z Twoich relacji, których jestem gorącym czytelnikiem) do głowy mi nie przyszło, że nie byłeś dotąd na żadnym całkowitym. Serio. Rada: rzucaj wszystko i jedź :laughbounce2: Wrażenie JEST niesamowite, bo w ciągu sekundy zmienia się cały otaczający obserwatora świat. Może nie jest to teleportacja na inną planetę ( a lubię to porównanie), ale adrenalina niezła. Pamiętam, jak działała na Ciebie zorza polarna (ja miałem tak samo) -przygotuj się na co najmniej równie mocne jeśli nie lepsze przeżycia. Oczywiście chmury potrafią wszystko spieprzyć. Niby to idiotyczny banał, ale akurat ostatnie moje zaćmienie było właśnie przez warstwę chmur i różnicę znam z autopsji. Niby coś tam było widać, jakieś zmiany oświetlenia, koledze protuberancję nawet w teleskopie pokazałem (koleżanka już nie zdążyła). Ale to nie było TO. Cała magia się ulotniła :icon_neutral:

Pozdrawiam

-J.

P.S. Główny problem w tym, że najlepsze logistycznie warunki do zaćmień (relatywnie tanio i blisko) już były:1999 Europa (Węgry i in.), 2006 Turcja, 2008 Syberia. Potem już wszędzie daleko. Na Chiny jeszcze się załapałem, ale na Am. Pd. i Australię na razie jestem za cienki. W przyszłym roku nienajlepsze warunki w Afryce (waham się na razie), a potem dopiero 2015 blisko nas -ale to ruletka pogodowa (W-y Owcze) albo Arktyka zimą (Spitzbergen w marcu...). W 2016 korci mnie Indonezja, ale to będzie dość mokrą porą (znów marzec). Tak naprawdę przyzwoite warunki powinny być dopiero w 2017 w USA -można sobie wybrać rejon z odpowiednią pogodą, bo ścieżka zaćmienia wali z jednej strony kontynentu na drugą. W Chinach miało być podobnie :icon_twisted:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.