Skocz do zawartości

M 42 w 70 M


simarik

Rekomendowane odpowiedzi

Dzięki Panowie za pozytywny odbiór. To motywuje do dalszej pracy nad warsztatem.

Na następny nów postaram się zrobić mały upgrade sprzętu i zamontować robofocusa - zobaczymy czy to poprawi i ułatwi ostrzenie.

 

Kuba robiłem to zdjęcie na ISO 800 - zresztą jak wszystkie moje poprzednie. Jakoś tak ustaliłem sobie właśnie taki poziom czułości i tak pstrykam.

Stack - niezawodny ;) DSS; obróbka - PS.

A pojedynczą klatkę prześle Ci Kuba wieczorem z domu. Chcesz oryginalnego rawa czy wywołanego jpg'a?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podoba mi się, widzę podobny problem z tłem (niebieskawe placki). Z tła wychodzi trochę kłaczków otaczających M42 :-) No i ostrość fajna :-)

 

Bardzo fajne zdjęcie - samemu czekam na ten obiekt... znaczy się obiekt już jest ale pewne atmosferyczne twory skutecznie uniemożliwiają zbieranie materiału.

Pozdrawiam i zazdroszczę nieba

Paweł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dałbyś radę wrzucić TIFF'a z DSS ?

Robiłeś osobne ekspozycje dla środka?

 

Jarek - spróbuje coś wykombinować - z tym że taki tiff waży coś ok 50MB.

Dla środka cyknąłem bodajże osobno 10 x 20sek. Podeślij mi na prv maila to jak mi się uda to gdzieś wsadzić to ci podeśle.

 

 

Podoba mi się, widzę podobny problem z tłem (niebieskawe placki). Z tła wychodzi trochę kłaczków otaczających M42 :-) No i ostrość fajna :-)

Bardzo fajne zdjęcie - samemu czekam na ten obiekt... znaczy się obiekt już jest ale pewne atmosferyczne twory skutecznie uniemożliwiają zbieranie materiału.

Pozdrawiam i zazdroszczę nieba

Paweł

 

Pawle te niebieskie placki to myślę, efekt wyrównywania tła i wyciągania mgławicy z tła. Na razie radze sobie z nimi tak, że przyciemniam monitor ;). Gdybym tak uzbierał więcej materiału jak zamierzałem to możnaby się pokusić o wyciąganie tych ciemnych pyłów wokół M42, których jest tam pełno. Ale niestety nie udało się więcej dopalić. Co do jakości nieba to bezstresowo można zbierać materiał przez 4 godziny (od 23:30 do 3:30), kiedy to wyłączają lampy uliczne. Poza tymi godzinami to niestety nie jest tak różowo - bo lampę mam naprzeciwko bramy wjazdowej i świeci mi wprost na podwórko uniemożliwiając podwórkowo-domową sesję.

Edytowane przez simarik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pawle te niebieskie placki to myślę, efekt wyrównywania tła i wyciągania mgławicy z tła. Gdybym tak uzbierał więcej materiału jak zamierzałem to możnaby się pokusić o wyciąganie tych ciemnych pyłów wokół M42, których jest tam pełno. Ale niestety nie udało się więcej dopalić. Co do jakości nieba to bezstresowo można zbierać materiał przez 4 godziny (od 23:30 do 3:30), kiedy to wyłączają lampy uliczne. Poza tymi godzinami to niestety nie jest tak różowo - bo lampę mam naprzeciwko bramy wjazdowej i świeci mi wprost na podwórko uniemożliwiając podwórkowo-domową sesję.

Też tak sądzę, że to efekt wyciągania mgławicy z tła jak i wyrównywania. U mnie ten problem zniknął jak zacząłem wyrównywać tło w Maximie - potem robię małe poprawki w PSP i jest git. Teraz czekam na materiał i będę eksperymencił :-))

 

Co do nieba to zazdroszczę, że wyłączają Ci światła.

 

Cóż - trzy głębokie wdechy i czekamy na następny nów :-)

 

Paweł

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Panowie za wszystkie opinie i komentarze. Miło jest czytać coś takiego - utwierdza mnie to w przekonaniu, że podążam w dobrym kierunku.

 

Gdyby było więcej materiału można by dodać dodatkowego powera do zdjęcia. Ale nie będę już chyba wracał, do tego obiektu. Warunki mamy jak na lekarstwo, czasu mało, a jeszcze tyle obiektów czeka na obfotografowanie.

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tadeusz wydaje mi się, że flattener może być ok - gorzej z osiowością całego układu. Widać wyraźnie, że z osiowością nie jest najlepiej po lewym górnym rogu zdjęcia. Akurat to zdjęcie wykonywałem innym wyciągiem niż swoje poprzednie i zauważyłem właśnie pogorszenie narożników. W obecnym wyciągu flattener blokowany jest w tulei wyciągu za pomocą dwóch śrubek (w poprzednim miałem clamping ringa) i to może powodować niecentryczne jego umiejscowienie. Będę jeszcze testował to rozwiązanie, które mam a jeżeli będą dalej z tym problemy to trzeba będzie coś zadziałać.

 

Obecnie rozważam dorobienie adaptera pomiędzy wyciąg, a FF celem mocowania wszystkiego na gwinty. Jedynym minusem takiego rozwiązania są komplikacje ze zmienianiem kadry zdjęcia. W dalszej kolejności w grę wchodzi wymiana FF.

 

Mi się podoba i to bardzo. Zdjęcie poleciało na tapetę w telefonie. Mam nadzieję, że nie masz nic przeciwko.

 

Jasne, że nie - ba! miło mi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.