Skocz do zawartości

Chwilowo bezużyteczny gadget


Gość wessel

Rekomendowane odpowiedzi

Ostatnie kilka dni zajmowałem się budową monitora nieba. Po co? "Just for fun" chyba, bo niebo jakie dziś jest każdy widzi.

Poniżej przykładowy obrazek nocnego nieba nad wschodnią Warszawą dziś o 17:00. Drzewka są ciut nieostre, bo sensor stoi za szybą na oknie.

Docelowo obraz z tego urządzenia będzie dostępny na mojej stronie, a sensor będzie zainstalowany na mojej "miejscówce" w Broku.

 

CAPTURE_00004.jpg

Edytowane przez wessel
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kamerka QHY5V( dzięki Wimmer!), obiektyw FS-LVA02812DC , oprogramowanie na razie AstroArt ale to tylko testowo. Obudowa od zewnętrznej kamery CCTV( już jest). Kąt widzenia obiektywu to 110 stopni.

Sensor będzie wyposażony w webserwer i mały UPS.

Muszę wymyśleć jakieś sterowanie przysłony ( ma silniczek DC) żeby ciągle nie zmieniać parametrow w zależności od pory dnia.

Edytowane przez wessel
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po kolejnych kilku dniach zachmurzenia rozpracowałem temat zdalnego sterowania obserwatorium za.....180 pln.

Wymagania : internet w obserwatorium min 256 kB /s upload, internet w miejscu pobytu zainteresowanego sterowaniem i jakiś komputer - moźe być IPAD lub jakaś inna zabawka z androidem, albo komputer z Windows lub OS. Ja korzystam z IPADA.

Obsluguję tym wszystko co obsługuję i steruję lokalnie w obserwatorium przez komputer.

I tyle. Zainteresowanych zapraszam póki co na prv. Jak powstanie jakieś opracowanie to opublikuję.

Edytowane przez wessel
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to jest dobre pytanie...

Za 180 zł to można kupić terminal HP, podłączyć do niego sprzęt, podłączyć net i jest sterowanie przez zdalny pulpit z dowolnego miejsca.

Jednak to by nie była żadna nowość warta przekazywania "na priv'ie" więc chyba wessel coś innego wymyślił :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zbuffer jest bliski mojemu myśleniu jak temat rozwiązać.. Po długich kalkulacjach stwierdziłem ze stosowanie kompletnych softów do zdalnej obsługi obserwatorium jest mocno przereklamowane i nieuzasadnione. Tym bardziej, że obserwatorium to nie tylko kamera, montaż i kopuła ale mnóstwo innych urządzeń , czesto niestandardowych.

Nie ma w moich pomysłach nic nowego, chodzi mi raczej o znalezienie ekonomicznych rozwiązań.

A na priva dlatego, że nie chce mi sie pisać elaboratów jak nikt tego nie czyta:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja czytam, bo jestem na etapie gromadzenia klocków do mojego obserwatorium, póki co jestem zaopatrzony w coś takiego http://www.inveo.com.pl/www/pl/elektronika/embedded-out-pe-8-0-modu-do-wbudowania . Ogólnie w tej firmie mają ciekawe rozwiązania i myślę, że warto poczytać o ich produktach.

Co do Twoich rozwiązań i odp. na PW, to ja skożyskam i zapewne się odezwę ale już wieczorem.

 

Pozdrawiam

Łukasz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.