Skocz do zawartości

Jaka jest różnica pomiędzy EQ5 czarnym a białym?


darekk1998

Rekomendowane odpowiedzi

czarna wersja EQ5 od SW nie jest produkowana już ze 3-4 lata bo została zastąpiona wersją białą

na temat różnic w budowie nic nie wiem ale chyba ważniejszy jest stan, a ten zależy od tego jak montaż był używany i serwisowany

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja jakoś kojarzę problemy z wersją czarną SW montaży że

 

nie mogły one być rozbudowywane w sensie elektrroniki - kumpel nie mógł chyba mysleć o guidowaniu tegoż czarnucha - bo nie było takiej opcji w gniazdkach na obudowie

 

nie mógł nic uczynić w kwestii przejścia w czasie późniejszym na GoTo

 

z tym że to musiałbym potwierdzić u znajomego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja jakoś kojarzę problemy z wersją czarną SW montaży że

 

nie mogły one być rozbudowywane w sensie elektrroniki - kumpel nie mógł chyba mysleć o guidowaniu tegoż czarnucha - bo nie było takiej opcji w gniazdkach na obudowie

 

nie mógł nic uczynić w kwestii przejścia w czasie późniejszym na GoTo

 

z tym że to musiałbym potwierdzić u znajomego

Edytowane przez bamus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok czyli nie ma żadnych problemów z czarnym czyli spokojnie go mogę kupować :)

 

tylko pamiętaj, że ten montaż ma już parę latek więc trzeba się mu dobrze przyjrzeć czy jest w dobrym stanie

można trafić egzemplarz lepszy niż fabryczny bo poprawiony przez użytkownika ale można też trafić na kompletnie zajechany

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie mnie to tak trochę dziwi bo jeden z forumowiczów astromaniaka zaproponował mi sprzedarz swojego za 700zł lub 730 z przesyłką wraz z lunetką i napędem na 2 osie i obiecał mi przesłać dziś fotki tego oto sprzętu,i właśnie dlatego się pytam czy są jakieś różnice między białym a czarnym bo trochę mnie cena zszokowała :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

darekk1998, zdjęcia samego montażu niestety niewiele Ci powiedzą (no chyba że będzie w opłakanym stanie wizualnym, co może świadczyć o tym że właściciel o niego nie dbał) - istotne jest to jak wygląda ślimak i ślimacznica, a tego bez rozebrania montażu nie zobaczysz...

 

Cena 730 za EQ5 z lunetką i napędami na obie osie jest bardzo atrakcyjna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może jednak warto zapytać fachowców sprzedających ten sprzęt. Piszę o tym dlatego, bo na którymś z anglojęzycznych sklepów ( niestety nie pamietam adresu) przeczytalem, że te biale mają ślimacznice mosiężne ( nie aluminiowe), być może lepiej wykonane.

Co prawda slimacznice Al tez są stosowane w montażach wysokiej klasy, ale są to specjalne stopy poddawane dodatkowej obróbce. W czrnych EQ5 jakość tego stopu była słaba.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.