Skocz do zawartości

Aparat i kilka parametrow.


mati537

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Ostatnio zastanawiałem sie nad zakupem aparatu do astrofoto.

Myślałem na Canonem 350d i montażem eq 3-2.

Ogólnie orietuje się i ogarniam to. Ale 2 rzeczy nie moge pojąć

1. Czy 1/200s oznacza jedno zdjęcie na 200s?

2. Na czym polega to naświetlanie? Tego najbardziej nie moge pojąć.

A co myślicie na temat tego aparatu? Czy nada się do fotografowaniu DS-ów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chłopie, jak ty masz takie pytania to zacznij od podstaw obsługi aparatu foograficznego. Canon to na pewno zbyt skomplikowane narzędzie dla Ciebie.I

E ty masz lat mati?

Edytowane przez wessel
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

1. Czy 1/200s oznacza jedno zdjęcie na 200s?<br />

2. Na czym polega to naświetlanie? Tego najbardziej nie moge pojąć.<br />

A co myślicie na temat tego aparatu? Czy nada się do fotografowaniu DS-ów.</p></blockquote>

 

1/200 to czas naswietlania jednej klatki. W tym przypadku jedna klatka bedzie miala czas 0.005 sekundy.

 

Naswietlanie to temat rzeka i podstawa, bez ktorej nie zabieraj sie za astrofoto. Proponuje porzadnie sie douczyc.

 

A ten aparat nada sie dobrze do nauki podstaw nocnej fotografii.

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Naświetlanie to jest okres czasu, w którym matryca rejestruje padające na nią fotony (światło).

1/200 s to jest czas, w czasie którym matryca rejestruje to światło (czyli czas naświetlania). Jest to jedna dwusetna część sekundy i wynosi dokładnie 0.005s. 200 sekund możesz uzyskać na dwa sposoby. Pierwszy na wyczucie z zegarkiem, lub drugi sposób z wykorzystaniem specjalnego wężyka spustowego. Wtedy da się to zrobić o wiele dokładniej. Wtedy ustawiasz w aparacie funkcję bulb (oczywiście ustawiając najpierw na priorytet czasu). Czasy poniżej 30 sekund będą oznaczane w aparacie jako np. 5", 10", 30".

 

Ten aparat jak najbardziej nadaje się do fotografowania DS na początek przygody :).

 

Pozdrawiam

Tomek

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aktualnie mam Nikon L100 i w nim automatycznie ustawia się czas naświetlania i automatycznie ustawia się też ISO. A czy w Canonie ustawia się to manualnie? W moim Nikonie maksymalny czas naświetlania to chyba tylko 1 sekunda.

A ostatnio jeszcze widziałem w gazecie astronomicznej ze zdjęcie było wykonane 20x5minut. To znaczy ze czas naświetlania jednego zdjęcia trwał 300sekund?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Canonie są zarówno tryby automatyczne, półautomatyczne i manualny tryb, ale jeśli chodzi o astrofoto to i tak manualnie ustawienia się wprowadza.

A że zdj było wykonane 20x5 min tzn, że to zdj składa się z 20 zdjęć "nałożonych na siebie" z których każde miało czas naświetlania 300s, czyli łaczny czas naświetlania trwał 6000s, to jakby nie patrzeć 100 min zabawy jeśli robi się zdj bez kompa tylko z wężykiem spustowym:) A pewnie czasu dużo więcej potrzeba bo nie zawsze wszystkie zrobione klatki się nadają:)

Sam nie dawno kupiłem właśnie canona 350d, nie mając żadnej praktyki nawet w trzymaniu lustrzanki a co dopiero robieniu zdj ;p więc jak masz pytania jakieś, to ja mogę odpowiedzieć z punktu widzenia zupełnego amatora:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisz skąd jesteś a napewno w pobliżu masz kogoś z nas i mógł byś się zakrecić koło tej osoby co cię w teren ze sprzętem zabierze. A generalnie poszykaj w google podstawy astrofotografii jak nadal będziesz miał dużo pytań zadzwon do mnie po 19 to pogadamy ile będę wiedział tyle pomogę telefon masz na privie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to jeszcze pomyśl czy to ma być tylko do astrofoto czy też ma służyć jako normalny aparat? jeśli tylko do astro to możesz szukać takiego modyfikowanego. Ja akurad chciałem zwykłą wersję gdyż szwagier mi kompakta zakosił to nawet aparatu w domu nie miałem zwykłego. Swój kupiłem na alledrogo za 500zł z groszami, body+obiektyw kitowy+ filtr polaryzacyjny+filtr na podczerwień+torba+statyw, dokupiłem tylko wężyk do niego.

Jeśli samo body to wtedy można już 400d poszukać a nawet 450d.

 

Edytowane przez DarX86
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój woja kupił sobie ostatnio aparat Sony alpha 55.

Myślicie ze nadal by się do astrofotografii?

 

Mati, naprawdę zrób jak koledzy doświadczeni radzą . Poświęć z pół roku tylko na czytanie o astrofoto. Tego forum (wyszukaj wątki) jak i nnych stron w sieci o temacie (google pomoże) Takie pytanie jak zadałeś padło tu na forum ostatnio już chyba ze 100 razy.

Po lekturze będziesz już wiedział jak działa aparat fotograficzny i o co w ogóle chodzi. Nie powielaj błędów poprzedników. Nie zadawaj w kółko podobnych pytań bo to już wszystko było.

Każdym aparatem możesz zrobić astrofotograficzną fotkę ! To co bedzie na zdjęciu zależy od tak wielu czynników (jak np. obiektywu - więc musisz poduczyć się optyki) że to kolejne pół roku czytania. Po tym czasie będziesz początkującym i bedziesz miał do w/w kolegów 1000 pytań. Tylko pytania będą już o konkretne rzeczy ,

a nie z typu "...co to jest tranzystor ?" (wiesz ? :icon_biggrin: )

 

Andrzej

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.