Skocz do zawartości

Kometa PanSTARRS + aurora nad szkockim zamkiem - timelapse.


spider72

Rekomendowane odpowiedzi

Ustrzelone 29.03.13.

 

Najlepiej oglądać na pełnym ekranie w rodzielczości HD.

 

 

Ech... takiego nieba :)

nie myślałeś o wrzuceniu tego na Vimeo ? Może i sam efekt Vimeo nie jest rewelacyjny, ale w przypadku filmów "z gwiazdkami" oferuje kompresję HD dającą lepszą jakość ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki.

Mam kanał na vimeo, ale go prawie nie używam, a filmy jakie tam mam są w większości prywatne z uwagi na to, że niektóre klipy z moich filmów chce kupić BBC do swojej nowej serii przyrodniczej i prosili mnie aby ich nie udostępniać przed emisją na ich antenie. O moim kanale na YT nie wiedzą, więc większosć ładuję tam :).

Jak skończy się okres produkcji i zaklepią w niej moje kawałki, to zacznę kanału na Vimeo używać tak samo jak tego na YT. Na razie nie chcę ich denerwować, choć mógł bym te filmy udostępnić, bo BBC nie kupuje ode mnie licencji na wyłączność.

Tutaj mój kanał na vimeo www.vimeo.com/spider72

Seria BBC ma się nazywać "Seasons" i składać z 4 części i jak dobrze pójdzie to w dwóch z nich będa moje klipy, głównie zorze, ale być może i inny astro stuff.

Każda z części, będzie też miała 10 minutowy epizod o tym jak była kręcona, pod tytułem "Making of Seasons" i jak dobrze pójdzie, to w takim dodatku do częsci 4 będą fragmenty wywiadów ze mną, które BBC nakręciła ze mną w listopadzie zeszłego roku.

Seria jest realizowana przez wydział historii naturalnej BBC Bristol, ten który kręci filmy z Davidem Attenbourough.

 

A to moja blada twarz, kręcona przez BBC ;)

rollingwithbbc.jpg

Edytowane przez spider72
  • Lubię 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masakra! To juz nawet nie o tę zorzę chodzi... Spider jechałeś na trzy aparaty (czy jak ?) a może miałeś obiektyw F/0,1???? Chyba, że ja przerw na stacki nie widzę... a może je przeplatałeś (????)... Tak, czy inaczej brak słów, to naprawdę jest DOBRE! Maestro z Ciebie.

 

P.S. Ci co robią wstawki w NatGeoWild pod sokoła albo lamparta powinni się od Ciebie uczyć...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nigdy nie stakuję klatek w time lapsach, tylko w fotografiach, za to używam wysokiego ISO. Zdjęcia są przez to zaszumione w cyfrowym negatywie, ale potrafię sobie z tym poradzić w obróbce i pozbyć się większości szumów.

Ten time lapse był robiony z 10-cio sekundowych ekspozycji, jedna po drugiej bez przerw, na ISO 3200 i przy f/2.8

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.