Skocz do zawartości

Pierwsze zdjęcia z guide


Lukthor

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

pierwsze zdjęcia 180s, zrobione w nocy z wtorku na środę. Nie mam jeszcze wprawy w ustawieniu wszystkiego. Ustwienie i kalibracja zajęły mi 2,5h a zdjęć zrobiłem raptem pięć i przyszły chmury..ech ale zadowolony jestem niesamowicie, że udało mi się w końcu..

Sprzęt:

Vixen GP mod, SW150/750 + Mpcc + Canon 300D Full Spectrum mod.

Klatki 3x180s light+5x dark.

post-20275-0-05311900-1366310063_thumb.jpg

  • Lubię 9
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Łukasz gratulacje !

Cieszę się,że udało Ci się odpalić guiding,masz może jakiś log z sesji?

Jedynie co mnie martwi patrząc na te zdjęcia,to kształt gwiazd :icon_rolleyes: Praktycznie w całym kadrze nie są punktowe,zastanawiam się czy MPCC dobrze współpracuje z całością.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Łukasz gratulacje !

Cieszę się,że udało Ci się odpalić guiding,masz może jakiś log z sesji?

Jedynie co mnie martwi patrząc na te zdjęcia,to kształt gwiazd :icon_rolleyes: Praktycznie w całym kadrze nie są punktowe,zastanawiam się czy MPCC dobrze współpracuje z całością.

 

To raczej problem z kolimacją oraz osiowścią, miałem coś podobnego w swoim SW i po kolimacji jest OK. Pozostaje jeszcze pytanie czy backfocus jest prawidłowy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za miłe słowa, mobilizują do działania.

Fakt kolimacja nie jest doskonałą, myślę jednak że bardziej chodzi o osiowość, trudno wyrównać Mpcc dwiema śrubkami..chyba czas zakupić złączkę wkręcaną:)

Backfocus jest ok, wcześniej gwiazdy były idealne..

Logi wrzucę wieczorem..

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za miłe słowa, mobilizują do działania.

Fakt kolimacja nie jest doskonałą, myślę jednak że bardziej chodzi o osiowość, trudno wyrównać Mpcc dwiema śrubkami..chyba czas zakupić złączkę wkręcaną :)

Backfocus jest ok, wcześniej gwiazdy były idealne..

Logi wrzucę wieczorem..

 

Dokładnie chodziło mi i osiowość MPCC :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Kolejne próby z guide:

Sprzęt jak wyżej.

Stack: 20 x 180s + 5 x 240s; plus klatki kalibracyjne. Robione w nocy z piątku na sobotę-nie najlepszy seeing (przelatujące cirrusy) co niestety widać na zdjęciu.

Obróbka: tylko krzywe i lelelsy w PS.

 

Tutaj link do stacka: http://www.sendspace.com/file/6sb753

 

Ps. Dzięki sugestiom kolegi Pav1007 (odnośnie ustawień GuideMastera-za co dziękuję) montaż prowadził średnio +-2arcsec.

 

 

 

 

post-20275-0-85838100-1368978171_thumb.jpg

post-20275-0-98093900-1368978607_thumb.jpg

  • Lubię 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej,

w pierwszym zdjęciu masz wyraźną czerwoną dominantę, na drugim dominantę usunąłeś ale niestety tło jest ciapkowate i masz dziwny ampglow w PG i PD rogu (Dark powinien to usunąć).

Druga wersja IMHO lepsza, ale popracuj nad tłem.

Kolejna sprawa to ugięcia i osiowość - jak prowadzenie zdaję się, że daje radę to po gwiazdkach widać, że masz pewne ugięcia na wyciągu - to jest pełny kadr? Sądząc po formacie to coś obciąłeś - wrzucisz całość?

Ps. Dzięki sugestiom kolegi Pav1007 (odnośnie ustawień GuideMastera-za co dziękuję) montaż prowadził średnio +-2arcsec.

Ależ nie ma za co :-) jak potrafię to pomagam.

Swoją drogą muszę zmienić nick'a bo "kolega" Pav1007 brzmi dziwnie :-) Paweł jestem :-)

 

P.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam nadzieję, że mi wybaczysz, ale nie zerknę na Twojego stacka teraz - siedzę nad swoimi wypocinami 2 dzień i próbuję z nimi dojść do ładu i składu :-) Jak zrobie swoje to zerknę na Twoje :-)

 

Albo ciekawość zwycięży...

 

P.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.