Skocz do zawartości

M63 - moja premiera LRGB - materiał ze Stężnicy 2013


piotr_a

Rekomendowane odpowiedzi

Dzięki za opinie :)

 

Ponownie podszedłem do obróbki, inny kadr, inny sposób składania (referencyjna klatka z koloru G która była najostrzejsza)

 

Mało dobrego towaru ale coś więcej się udało wydłubać - tak myślę....

 

W oczy rzuca się ta czerwona gwiazda w górnym prawym rogu, nie zmieniałem jej, bo ciekawie wygląda, kolor jest prawidłowo zbalansowany a gwiazda i tak świeci na czerwono :) tzn. wg. mnie ona tam jest - taka czerwona....

 

zresztą zobaczcie sami.

 

M63-LRGB.jpg

 

Nie wiele więcej mi się udało wyciągnąć - za jakiś czas podejdę do tematu ponownie i kopiując warsztat Wessela spróbuję obrobić materiał w PIxie i PS,

Jak będzie okazja dopalę jeszcze materiału w dobrych warunkach

 

Nie przejdę do następnego obiektu, puki nie zakończę tego obiektu :)

 

 

Pzdr P.

Edytowane przez piotr_a
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostrość to jedno ale generalnie coś z kolorystyką jest pokopane. Nie ma takiej gwiazdki, a dominanta zielonego jak zauważył Paweł jest bardzo widoczna.

Piotrek, nie uda się złożyc dobrego zdjęcia kolorowego z materiału który masz- nierówne i małe ilości klatek kolorowych ( o ile pamietam tak włąsnie jest) raczej to uniemoziwiają. Dopal te brakujace kolory i wtedy składaj. Możesz pokazać samą luminancję ? Ta nieostrość jest niepokojąca, aż tak kiepsko nie było ...

Pozdrawiam.

Maciek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za uwagi,

 

 

 

Mam wrażenie Piotrze, że uciekła Ci ostrość gdzieś :-( Zdjęcie jest rozmyte (spójrz na gwiazdki pierwszego i drugiego zdjęcia) oraz ma zdecydowanie zieloną dominantę.

 

P.

 

 

Ostrość to jedno ale generalnie coś z kolorystyką jest pokopane. Nie ma takiej gwiazdki, a dominanta zielonego jak zauważył Paweł jest bardzo widoczna.

Piotrek, nie uda się złożyc dobrego zdjęcia kolorowego z materiału który masz- nierówne i małe ilości klatek kolorowych ( o ile pamietam tak włąsnie jest) raczej to uniemoziwiają. Dopal te brakujace kolory i wtedy składaj. Możesz pokazać samą luminancję ? Ta nieostrość jest niepokojąca, aż tak kiepsko nie było ...

Pozdrawiam.

Maciek

 

Paweł Szymek Kuba

Jeszcze raz zmierzyłem się na nowo z materiałem i postarałem się usunąć oczywiste błedy.

gdy długo pracujemy z materiałem to wychodzą takie kwiatki.... :)

Maciek,
wiem że jest mało materiału, ale przy użyciu Twojego warsztatu PS + PIX na prawdę można wiele zdziałać.
Dzięki za natchnienie :)
Zatem wersja z PS i PIX wspierane tutorialem Jcbo.
M63_final.gif
Już wiem że to jest idealna kombinacja programów :)
Choć nigdy nie używałem PS, z łatwością się w nim poruszałem i.... PS rozwiązał mi wiele problemów z którymi nie mogłem sobie poradzić w PIX.
Aż strach pomyśleć coby to było gdybym miał materiał dobrej jakości.
Oczywiście teraz widzę, że są mankamenty: gwiazdki, tło, szum, etc - teraz ich nie poprawię
Ja wreszcie dostrzegłem potencjał i bardzo mi się podoba ta kombinacja narzędzi....
dajcie znać jak wy to widzicie.
Dla zainteresowanych link do surowej klatki:
Pozdrwawiam
Piotr
Edytowane przez piotr_a
  • Lubię 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę, że ten stack jest jakiś nijaki tzn. nie jest to to czego się oczekuje, możesz zrobić jeszcze raz stack dla L R G i B i oddzielnie te 4 pliki wrzucić na dropboxa?

Szymek, (czyli Przemek :)

 

Materiał jest na prawdę kiepski....

tutaj całość, wszystkie klatki - 86MB

https://www.dropbox.com/l/WVTllk2AQiRBiJ4hshYyOa/invite

dodałem stacki kanałów

 

 

Nie jest łatwo, bo materiał jest nierówny:

luminancja z bujającego guiderem naświetlania (rozmyte gwiazdy)

tylko jedna klatka B

Bez klatek kalibracyjnych.

 

Jeśli masz ochotę to byłbym wdzięczny za możliwość zobaczenia Twojej pracy z tym materiałem.

 

ja na bez publikacji efektów obróbki M63, będę się uczył PSa we współpracy z PIXem.

 

tak czy siak, cały materiał planuję zebrać na nowo.

 

 

a tak na marginesie, możecie mi podesłać linka do użytecznych toolsów do PSa do astro?

przeglądałem net i jest ich sporo, ale nie chcę ich instalować na ślepo - nie mam doświadczenia w PS

 

Dzięki

Piotr

Edytowane przez piotr_a
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szymek, (czyli Przemek :)

 

Materiał jest na prawdę kiepski....

tutaj całość, wszystkie klatki - 86MB

https://www.dropbox.com/l/WVTllk2AQiRBiJ4hshYyOa/invite

dodałem stacki kanałów

 

 

Nie jest łatwo, bo materiał jest nierówny:

luminancja z bujającego guiderem naświetlania (rozmyte gwiazdy)

tylko jedna klatka B

Bez klatek kalibracyjnych.

 

Jeśli masz ochotę to byłbym wdzięczny za możliwość zobaczenia Twojej pracy z tym materiałem.

 

ja na bez publikacji efektów obróbki M63, będę się uczył PSa we współpracy z PIXem.

 

tak czy siak, cały materiał planuję zebrać na nowo.

 

 

a tak na marginesie, możecie mi podesłać linka do użytecznych toolsów do PSa do astro?

przeglądałem net i jest ich sporo, ale nie chcę ich instalować na ślepo - nie mam doświadczenia w PS

 

Dzięki

Piotr

Niestety nie jestem upoważniony do Twojego dropa.. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moi drodzy,

przedstawiam Wam moją ostatnią pracę z materiałem który zebrałem w Stężnicy.

 

Oczywiste problemy z są widoczne (OSTROŚĆ!!! - mało klatek, brak klatek kalibracyjnych)

Poświęciłem sporo czasu na pracę z tym obiektem i jeszcze więcej się nauczyłem

Praca PS i PIX jest już teraz przyjemnością.

 

Co sądzicie o tych produkcjach?

Wersja 1 - bez nadmiernego zmniejszania gwiazd

M63_process_example3.jpg

 

Wersja 2 - balans pyłu i mniejsze gwiazdy

M63_process_example1.jpg

 

Wersja 3

 

 

Z niecierpliwością czekam na uwagi.

 

Pozdrawiam

Piotr

Edytowane przez piotr_a
  • Lubię 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.