Skocz do zawartości

Kwiatki na niebie - IRYS potocznie zwany NGC7023..


Pav1007

Rekomendowane odpowiedzi

Brawo Paweł ! Zarwane noce i nadwerężona wątroba dały efekt. Bardzo dobra fotka !

Dzięki Maćku :-)

 

Ależ nie wolno się poddawać, zawsze należy walczyć do końca :)

Chodzi mi o to, że ciągnąc mgławicę (i faktycznie do granic) pociągnąłeś w tę samą stronę również gwiazdki. I o ile, na Twoim pierwotnym zdjęciu były fajne (mimo, że większe) i ten zafarb zielonego, to już na tym finalnym, w/g mnie już nie są takie fajne. Raz, że montaż nie prowadził idealnie - więc nie są okrągłe, (co prawda jest taki filterek: star roundner http://www.grekalova.com/photo_Astroplugins.html" ale to tylko erzac i należy stosować go z umiarem), a dwa, że tak podbijając kontrast, gwiazdy zaczęły dominować całość kadru. Więc taka mała prośba i propozycja, jak już ciągnąć, to tylko główny motyw, bez "ambientu".

 

Sumasie, nie planuję się poddać - po prostu mam zdjęcie, które mi się podoba. Na poprzednim słusznie zostało założone, że gwiazdy były plackowate - starałem się to usunąć. Jak wyciągam obiekt to zawsze maskuję gwiazdy - teraz byłem już trochę zmęczony tą fotografią i nie zauważałem różnic gdy operowałem różnymi "opcjami" photoshopa i nie za każdym razem pamiętałem by to robić.

 

Wiem - że na chwilę obecną moje dalsze manipulacje dalej popsują to zdjęcie a nie naprawią. Zrobię kilka innych fotek i przysiądę do niego w deszczowe jesienne noce :-)

 

Trzaśnięte gwiazdy są wynikiem stakowania materiału z dwóch nocy (przy zbieraniu pierwszego materiału, nie montaż, ale nieosiowość rozciągnęła mi gwiazdy, za drugim razem wszystko było ok

Obszar z pierwszej partii materiału:

t1.jpg

 

podobny obszar z drugiej partii

t2.jpg

 

Wiadomo, że zawsze może być lepiej ale ja cieszę się z tego co mam :-)

 

W każdym bądź razie bardzo dziękuję za uwagi - na pewno nie zostaną przeze mnie zapomniane.

 

Paweł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

COś Ty :-) po to udostępniłem żeby się nim bawić :-)

Trochę przepaliłeś gwiazdy :-)

 

Ja jednak posiedzę nad tym materiałem (miałeś rację Spirit) :-)

 

w ramach wspomnień wrzucam swojego irysa z dawnych czasów:

 

HEQ5, SW 150/750 (raczej nieskolimowany), Canon 40D niemodyfikowany + guiding 80/400 QHY5v

3h50min (sub 600) - 23.

 

NGC7023_Irys_PSP_LR.jpg

 

Paweł

 

Edytowane przez Pav1007
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.