Skocz do zawartości

No i cóż, że białe noce ?!


.zombi.

Rekomendowane odpowiedzi

Ja myślę źe fałszywa skromność przez ciebie przemawia- to jest bardzo dobre zdjęcie! Troszkę za dużo szumu, no ale w takich warunkach to mistrzostwo świata...

Edytowane przez wessel
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Źle Panowie odczytali moją intencję - zdjęcie faktycznie jest ciekawe (mogę powiedzieć że jedno z moich lepszych ale i obiekt wdzięczny)

dzięki wyjątkowej nocy z "13" na 14 i oszczędności sołtysa który zaczął wyłączać lampy nie do połowy ulicy ale w całej wsi.


Niestety zdjęcie zaczyna się prezentować estetycznie dopiero w załączonej rozdzielczości która stanowi mniej niż 40 % oryginalnego rozmiaru.

Tak jak wessel napisał szumy są oszałamiające co przy chłodzeniu -25 i 33 ujęciach zaczyna budzić moje wątpliwości. Z drugiej strony uzyskany materiał jest podobny w kolejnych sesjach i nie wiem czy jest jeszcze potencjał w setupie czy to max na co go stać.


Opcje są różne:

- kamerka szumi bardziej niż powinna

- zarejestrowany sygnał jest zbyt słaby

- zbyt forsowna lub nieumiejętna obróbka

- maska bayera


Marzy mi się wydrukować zdjęcie w rozmiarze większym niż "znaczek".

Liczę że któryś z doświadczonych kolegów mógłby obejrzeć surówkę (jeżeli była by wola to mogę wrzucić fit'y) i wskazać kierunek mojej ewolucji.



P.S.

Dziękuje za miłe słowa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może wrzuć zdjęcie bez cropa - zobaczy się w czym rzecz.

 

W pierwszym poście (i tu: https://www.dropbox.com/s/4azkutso0u96z23/Group3avg.tiff) jest link do tiff'a na dropbox'ie który został potraktowany DDP - nic jak on nie obnaży załączonego zdjęcia :). Ostrzegam materiał tylko dla osób o mocnych nerwach :swear:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Strasznie się ślinię na ten obiekt. Robiłem już pierwsze podejście, ale po dwóch klatkach odpuściłem, bo biała noc i niemodyfikowana lustrzanka nie dały rady. Na jednej klatce ledwo było widać najjaśniejszą część Welonu. Jak mi z głowy nie ucieknie, to pobawię się surówką dzisiaj wieczorem. To fajne zdjęcie, wydaje mi się, że można zeń wycisnąć nieco więcej.

Jedną bolączkę widzę w zdjęciu. Skadrowałeś gwiazdę centralnie, przez co górna połówka kadru pusta, a na dole cudowne obłoki są obcięte.

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W pierwszym poście (i tu: https://www.dropbox.com/s/4azkutso0u96z23/Group3avg.tiff) jest link do tiff'a na dropbox'ie który został potraktowany DDP - nic jak on nie obnaży załączonego zdjęcia :). Ostrzegam materiał tylko dla osób o mocnych nerwach :swear:

Zerknę na to w domu :-)

 

P.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skadrowałeś gwiazdę centralnie, przez co górna połówka kadru pusta, a na dole cudowne obłoki są obcięte.

 

Nie spodziewałem się że coś się tam sensownego nagra - z drugiej strony główna bohaterka jest na pierwszym planie bez szczególnych udziwnień i tak miało być.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Muszę przyznać, że to trudny materiał. Histogram jest niesamowicie przyklejony do lewej strony i bez wydobywania sterty szumu, nie idzie nic zrobić. Pokombinowałem nieco i wyszło mi tak:

 

No właśnie - kiedy patrzę na zdjęcia kolegów to się zastanawiam czy to tylko kwestia kamery czy może coś mi umyka !?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest na to sposób. Nagraj materiał na jakąś płytkę i prześlij. Zrobię stack po swojemu i obróbkę o swojemu. Moja chęć wynika z tego, że sporo się muszę nauczyć - autorytet ze mnie żaden. Histogram trochę mnie zaskoczył. Przy takiej ilości materiału szum nie powinien być wielkim problemem. Moja wersja jest kiepściutka i w pełnej rozdzielczości też by się nie obroniła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W wersji autora bardziej naturalne i jest to pierwsze zdjęcie tego obiektu które bardzo mi się podoba. Większość straszną sztuczność robi, a ono jest genialnie miękkie i trójwymiarowe.

Popieram! Nie męczcie tej fotki bo i tak nie zrobicie tego lepiej jak autor !!!! :) :) :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nagraj materiał na jakąś płytkę i prześlij.

 

Jeżeli ktoś chciałby pobawić się fitami to mogę je udostępnić - proszę info na pw to wyślę linki.

 

Zombi, czym stakujesz? Czy ten materiał jest po wstępnej obróbce czy to czysty stak?

 

Stakowałem Maximem algorytmem average. Materiał potraktowałem DDP - i od tego wyewoluowała moja fotka.

.

Popieram! Nie męczcie tej fotki bo i tak nie zrobicie tego lepiej jak autor !!!! :) :) :)

 

Faktycznie osoby mało doświadczone mogą mieć problem z tym materiałem ale jeżeli chodzi o męczenie materiału to szczerze polecam - każdy z nas może się czegoś przy okazji nauczyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nowe stacki pomogły nieco. Mam nadzieję, że autor fotografii nie jest zły, że znęcam się nad jego materiałem. Wcześniejsza wersja obróbki jest fatalna, teraz wydaje m się, że poszło lepiej, choć... nie podobają mi się gwiazdy, szczególnie te malutkie, dlatego pewnie spróbuję jeszcze raz. Obrabiałem stack median.

 

 

Levels-222-2-5.jpg

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko jest w smutnym kolorze blu ( czyli blue :) ) a właściwie różowo fioletowym. Kluchy po odszumianiu jak byki.. ech Loki... :) Dlaczego Twoje gwiazdki wyglądają jak pijane plemniki?

Edytowane przez wessel
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo nie chciałem kopiować tego, co zrobił autor. Wywołać to zdjęcie z szumem, to żaden problem. Szukam sposobu jak się go pozbyć. Wyszły mi kluchy i też mi się nie podoba, ale podoba mi się ilość szczegółu w mgławicy. Koloru natomiast nie ruszałem. Odrobinę ściągnąłem czerwony, bo go było za dużo. Nawiasem mówiąc, tak mi się podobała sama mgławica, że kluchy wyczaiłem na sam koniec obróbki... i już mi się nie chciało próbować od nowa. Dla odmiany, mam teraz sigma-clipping stack - będziesz mógł się na mnie wyżywać zaś :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo nie chciałem kopiować tego, co zrobił autor.

 

wessel ma racje - zdjęcie było robione przez filtr LP który daje zafarb niebieski, jeżeli chodzi o czerwony to ja też go trochę usunąłem ale zdaje się że on tam po prostu jest:

 

Levels-222-2-5.jpg

 

Tak czy inaczej może się już podobać ;)

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.