Skocz do zawartości

jolo

Rekomendowane odpowiedzi

Wow ja też tak chce i moją 40D już przerobiłem dawno. A teraz grzecznie powiesz jak to zrobiłeś bo inaczej da w ciery. :Loveit:

100x3min to wyjaśnia :-)

 

Nie dość, że 3min pod fajnym niebem na ten obszar wystarczy to 100 klatek skutecznie usunie szum i będzie się można delektować sygnałem z ogromnym SNR :-) (co prawda szum termiczny i tak zrobi swoje)

 

Jolo - rewelacyjny obraz, chylę czoła :-)

 

P.

Edytowane przez Pav1007
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wow ja też tak chce i moją 40D już przerobiłem dawno. A teraz grzecznie powiesz jak to zrobiłeś bo inaczej da w ciery. :Loveit:

 

Heh, tak jak pisze Paweł - zamieniając minuty na godziny :) I potem żeby nie stracić w obróbce tego co się zebrało - choć tutaj jeszcze wiele przede mną :read:

PS - u mnie w lipcu w 20C pojedyncza klatka wyglądała tak:

NGC6997-038.jpg

Edytowane przez jolo
  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Super fotka Łukasz - czas też imponujący. Tez mam za sobą pierwsze światło z 450D i co mogę powiedzieć Canony "dają radę". Miałeś przez jakiś czas CCD i powiedz jakie masz odczucie i porównanie tego Atika z 450D.

 

Nooo.... :) choć nawet przy 20C temp czipa (16C temp otoczenia) 75% szumu to szum tła nieba u mnie :( Może jak się skończą ciepłe i jasne noce będzie lepiej. Jak nie to zacznę myśleć o lodóweczce :)

 

O tej lodóweczce już kiedyś zdaje się rozmawialiśmy - fajnie jak wrócisz do tego pomysłu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jolo dlaczego ta 3 minutowa klatka jest taka fatalna??

Tutaj moja surówka - 2 min.

Ciężko powiedzieć - może masz lepsze warunki. Wydaje mi się też że moja pojedyncza klatka jest bardziej wyciągnięta. Poza tym 50% więcej czasu na pewno zbierze więcej szumu :)

 

Super fotka Łukasz - czas też imponujący. Tez mam za sobą pierwsze światło z 450D i co mogę powiedzieć Canony "dają radę". Miałeś przez jakiś czas CCD i powiedz jakie masz odczucie i porównanie tego Atika z 450D.

 

 

O tej lodóweczce już kiedyś zdaje się rozmawialiśmy - fajnie jak wrócisz do tego pomysłu.

To prawda że dają :) Choć jeśli chodzi o szumy (nie tylko ilość ale też jednorodność biasu) i czułość to Atik 314L jest tutaj wzorowy. Nie darmo to jedna z popularniejszych kamerek i wciąż w wysokiej cenie choć daje 'tylko' 1.4Mpx. Ale zmęczyłem się trochę niewielkimi rozmiarami matrycy i obrałem trochę inną drogę. Najpierw powiększam aperturę a potem jak się kiedyś wzbogacę to będę polował na jakiegoś większego sensora. No i po drodze czeka mnie pewnie wymiana montażu, choć tutaj jakoś nie ma zbyt wielkiego pola manewru :(

Co do lodóweczki - jeśli będę robił to będzie temat na następny sezon. Do końca roku mam zamiar porobić jakieś porównania w różnych temperaturach i wtedy podejmę decyzję. Póki co jestem na 99% pewny że chłodzenie przydałoby się w temp. otoczenia powyżej 15C pod ciemnym niebem 6mag+. Ale czy będzie miało sens w moich warunkach - się okaże :) Porównując do Atika szumy 450D obliczane przez programy nie są wcale tak duże, ale ich charakter jest inny - jest zdecydowanie więcej hot pikseli, którym chłodzenie pomaga (jak sprawdziłem pakując canona do lodówki :) ). Teraz tylko muszę jeszcze sprawdzić jak się to będzie przekładało na jakieś realne fotki - dlatego czekam na ochłodzenie się aury. Pewnie tak do października.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.