Skocz do zawartości

Battlestar Galactica (2003/2004-2009)


Rekomendowane odpowiedzi

Ponieważ na forum pojawiły sie tematy SF kinowo/książkowe zachęciło mnie to do sprawdzenia czy są tutaj jacyś fani (za wyjątkiem mnie ;) ) tej serii .

I kto oglądnął do ostatniego odcinka ? Bo ja tak :D

 

 

I jeszcze jedno pytanie. Ilu cylonów jest na poniższym zdjęciu ?

 

 

bsg4.jpg

Edytowane przez JaLe
  • Lubię 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

so say we all :)

 

absolutnie numer 1 w serialach SF

 

(u mnie na drugim jest stargate a na trzecim clone wars )

 

Serial w którym jest sf, komedia, dramat ,watki sądowe,seks, przemoc, miłość oraz zero poprawności czyli np. piją i palą na umór,

W dodatku bardzo ciekawie skonstruowana historia z ciakwwym i nietypowym zakończeniem.

 

Po obejrzeniu pilota wraz z Anetą machnęlimy wszystkie 4 sezony i dwa fabularne w niecałe dwa tygodnie po kilka odcinków dziennie.

Jak dotąd to jedyny serial SF który tak zaciekawił żonę.

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

so say we all :)

 

absolutnie numer 1 w serialach SF

 

(u mnie na drugim jest stargate a na trzecim clone wars )

 

Serial w którym jest sf, komedia, dramat ,watki sądowe,seks, przemoc, miłość oraz zero poprawności czyli np. piją i palą na umór,

W dodatku bardzo ciekawie skonstruowana historia z ciakwwym i nietypowym zakończeniem.

 

Po obejrzeniu pilota wraz z Anetą machnęlimy wszystkie 4 sezony i dwa fabularne w niecałe dwa tygodnie po kilka odcinków dziennie.

Jak dotąd to jedyny serial SF który tak zaciekawił żonę.

 

Właśnie zastanawiam się czy potrafiłbym wybrać najciekawszy odcinek, oj byłoby trudno. Chyba muszę zrobić powtórkę całości :)

Edytowane przez JaLe
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10,19,20 z czwartego sezonu, ostatni zresztą wbija w fotel. ma co prawda przydługie zakończenie ale po obejrzeniu po raz czwarty zaczynam je bardziej doceniać.

 

ps.

Za to obecna próba wskrzeszenia serialu czyli pilot Blood and Chrom to kompletna porażka, nie dziwię się producentom ze nie dali kasy na take wersję reżyserii

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oglądnąłem u Darka część Battlestar Galactica i powiem rewelacja, ale dlaczego w pochrzanionym naszym pięknym kraju nie można kupić Blu-ray w wersji PL ?

Dlaczego te gamonie nie chcą moich pieniędzy ? Kupiłbym cały pakiet ale kuźwa w PL jest to nieosiągalne :(

 

 

PS. Tak jest z większością seriali i filmów - dystrybutorzy mają to w d***e. No i kij im w oko.

  • Lubię 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oglądnąłem u Darka część Battlestar Galactica i powiem rewelacja, ale dlaczego w pochrzanionym naszym pięknym kraju nie można kupić Blu-ray w wersji PL ?

Dlaczego te gamonie nie chcą moich pieniędzy ? Kupiłbym cały pakiet ale kuźwa w PL jest to nieosiągalne :(

 

 

PS. Tak jest z większością seriali i filmów - dystrybutorzy mają to w d***e. No i kij im w oko.

Super serial obejrzany w całości. :) KrzysztofZ bo Polska to malutki i nie liczący się kraj na arenie międzynarodowej.

Edytowane przez Alien7101
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale to jest frustrujące :(

Dla mnie też to jest frustrujące, jak dobrze pamiętam jak szukałem to nawet wydań z napisami nie ma w Blu-ray normalnie porażka.

A potem się dziwią że piractwo się szerzy bo nie można normalnie kupić ;)

 

Aaa jest jeszcze serial związany troszkę z tytułowym "Caprica(2009)"

Edytowane przez Alien7101
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oglądnąłem u Darka część Battlestar Galactica i powiem rewelacja, ale dlaczego w pochrzanionym naszym pięknym kraju nie można kupić Blu-ray w wersji PL ?

Dlaczego te gamonie nie chcą moich pieniędzy ? Kupiłbym cały pakiet ale kuźwa w PL jest to nieosiągalne :(

 

 

PS. Tak jest z większością seriali i filmów - dystrybutorzy mają to w d***e. No i kij im w oko.

 

To już dvd wam nie wystarcza :)

 

Burżuje ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Super serial, żeby skierować temat z blue-ray na świat Battlestar. Napiszę wam że uknułem sobie teorię że starbuck jest potomkiem cylona. Tak mi ten pomysł się podoba to byłaby okazja na nowy serial w tym klimacie :)

 

BTW. Ścieżka dźwiękowa z BSG to najczęściej słuchana muza w trakcie obserwacji.

 

Pozdrawiam

 

EDIT: dlatego stawiałbym na panią w czerwonym + 0,5 ;)

Edytowane przez Tomek_P
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Muszę się dopisać do listy fanów BSG - wg mnie najlepszy serial SF. Genialna muzyka zimna i zagadkowa bardzo dobrze oddaje klimat zimnego i nieprzyjaznego kosmosu, tajemniczego, bardzo ciekawe są też motywy etniczne w muzyce z BSG i mnogość języków - irlandzki, greka. W 4 sezonie elementy z japońskiej muzyki ludowej - czyli partie na Shamisen i bębny pomieszane z europejskimi klimatami typu pieśni irlandzkie czy recytacje w grece.

 

Serial plus mini serie plus kinówki - polecam.

Najnowszą mini serie Blood and Chrome - nie polecam, zniszczyli klimat przez idiotyczny sposób realizacji zdjęć mający niby być bardziej dynamiczny i bardziej z perspektywy przebywania na statku - zrobił się z tego tani FPP shooter na komputer z marnym teksturowaniem i gigantyczną ilością blików i przesadnie połyskliwych powierzchni, nie ostre obrazy itp, można dostać reakcji wymiotnej na te bodźce wizualne.

 

Podobnie zniszczyli serię Star Treck najnowszymi durnymi kinówkami z cukierkowym obrazem i brakiem treści merytorycznych.

 

Caprica nie oglądałem, spodziewałem się nudnych tematów w stylu seriali sądowych i innych obyczajowych smutów.

Edytowane przez Ura
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Ja też podpisuję pod listą fanów. Poza tym o czym już pisaliście muszę wspomnieć o genialnej grze planszowej. Jeśli gracze się wczują, to atmosfera wzajemnej podejrzliwości o to kto jest Cylonem tworzy świetny nastrój. Do gry można dokupić dodatki, które bardzo urozmaicają rozgrywkę, jednocześnie doskonale wpisując się w konwencję i fabułę serialu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.