Skocz do zawartości

Pierwsza M31


xinu

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich szanownych kolegow.

 

Wczorajsza nocka okazała się dość łaskawa i spróbowałem swych sił przy M31. W sumie materiału 25x240s. Łysy niestety przeszkadzał ale nie mogłem się powstrzymać jak zrobiło sie bezchmurnie :). Obróbka u mnie leży i kwiczy, cały dzień czytam różne tutki i już oczopląsu dostaje i jakoś nie jestem zadowolony z efektów :/ dlatego zamieszczę też i link do stacka. Jak komuś się uda coś z tym zrobić i udzieli jakiś rad to będę wdzięczny. POZDRAWIAM :)

 

TS APO 102/714

Canon 600D (niemodyfikowany)

HEQ5 PRO

 

stack: https://www.dropbox.com/s/s2bsbh7kcs21yia/m31.TIF

 

post-23652-0-74483500-1375122769_thumb.jpg

  • Lubię 6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi osobiście ta wersja się podoba , ale nie ucz się ode mnie - bo wiem że jest ona technicznie niepoprawna - aczkolwiek wessel na pewno mi zazdrości obwódek na gwiazdach - Pozdrawiam

 

- metoda prób i błędów i błędów -

 

m31jpg2.jpg

 

 

moge wykorzystac twoja obrobke ?

Jasne - to twoje zdjęcie ...!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cholercia, jak ja bym chciał tak umieć obrabiać. Coś pięknego, pozazdrościć wiedzy i talentu Naski :). Normalnie zgrzałem się jak biała na święta. Używałeś gradientX czy cos takiego w PS ? czy używałeś czystego PS bez dodatków ? jakbyś kiedyś nagrywał tutka na youtube to wiesz gdzie mnie znaleźć :D.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej! Jak zmusiłeś Canona do naświetlania 240 s.? Niedawno sprawiłem sobie taki sam sprzęt i bazowo on ma chyba 30 sekund maks. ! :)

 

musisz kupić samowyzwalacz i użyć funkcji BULB. Ewentualnie możesz podłączyć do laptopa przez uSB i użyć EOS Utility program gdzie można nastawić czasy naswietlania dłuższe od 30 sek. Płyta z programem powinna być dołączona do aparatu.

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej! Jak zmusiłeś Canona do naświetlania 240 s.? Niedawno sprawiłem sobie taki sam sprzęt i bazowo on ma chyba 30 sekund maks. A fotka w pytę, gratuluję! :)

 

Najprościej to kupić wężyk spustowy np.http://www.infoto.pl/piloty-wezyki-spustowe/wezyk-spustowy-aputure-ap-r1c-do-canon-60d-600d-550d-1554s , później ustawiasz pokrętło aparatu na M i możesz ustawić czas na BULB i wtedy migawkę masz otwarta ile dusza zapragnie :).

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja polecam pilot z możliwością ustawiania interwału i ilości klatek. Po USB do laptopa oczywiście też ale jak masz dobre warunki pracy. Bateria przy USB wytrzymuje znacznie krócej. Wada pilota - brak podglądu na bieżąco robionych zdjęć na ekranie monitora.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Naski próbuję choć trochę się zbliżyć do twojej obróbki i kurczaki no ja to chyba nie mam talentu, cały dzień czytania poradników i nauki w ogóle PS :D i efekty dalej marne :/. Nie wiem co robię źle. Bawie sie krzywymi, poziomami, wyrównaniami tła i ehhh...nie będę bluzgał :D. Kurcze jakby ktoś miał na youtube czy gdzieś filmik pokazujący krok po kroku jak zrobić całą obróbkę od A do Z to byłbym wdzięczny :).

Oto moje efekty:

 

https://www.dropbox.com/s/7ujm7sm2gtikcm6/10.jpg

 

https://www.dropbox.com/s/d17ora4e3007cwb/8.jpg

 

https://www.dropbox.com/s/c9pvib07ts9qndq/6_filtered.jpg

 

6 mi sie chyba narazie najbardziej podoba. Co o tym myślicie ?

Edytowane przez xinu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No niby tak ale Naski musiał coś zaczarować :D, że mu tak fajnie wyszło :). Aha i takie lamerskie pytanie, w jaki sposób dodawać zdjęcie żeby był widoczne w poście ?

Edytowane przez xinu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu nie ma co udumać, ino powtórzyć robotę :)

Przy tej ilości materiału powinno wyjść naprawdę fajne zdjęcie. Nie bacząc na szum, zajrzałem zdjęciu po spódnicę, żeby sprawdzić jak wiele detalu udało się zebrać. Pyły galaktyki wyglądają naprawdę fajnie, to (jak sądzę) zasługa sporego czasu naświetlania jednej klatki. Inna sprawa, że tenże długi czas wypalił dziurę w jądrze galaktyki. Może nie na wylot, ale trudno tam odzyskać cokolwiek. Można tylko nieco przyciemnić, żeby nie waliła tak po oczach.

Całą robotę spaprał łysy... i autor. Łysy, bo sprawił, że taka ilość zdjęć nie wystarczyła do separacji sygnału od szumu (zbyt jasne tło), a autor, bo fatalnie skadrował zdjęcie. Cza było galaktykę po przekątnej umieścić. Zalecam poprawkę przy ciemnym niebie. Wyjdzie super zdjęcie.

 

 

m31-3.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu nie ma co udumać, ino powtórzyć robotę :)

Przy tej ilości materiału powinno wyjść naprawdę fajne zdjęcie. Nie bacząc na szum, zajrzałem zdjęciu po spódnicę, żeby sprawdzić jak wiele detalu udało się zebrać. Pyły galaktyki wyglądają naprawdę fajnie, to (jak sądzę) zasługa sporego czasu naświetlania jednej klatki. Inna sprawa, że tenże długi czas wypalił dziurę w jądrze galaktyki. Może nie na wylot, ale trudno tam odzyskać cokolwiek. Można tylko nieco przyciemnić, żeby nie waliła tak po oczach.

Całą robotę spaprał łysy... i autor. Łysy, bo sprawił, że taka ilość zdjęć nie wystarczyła do separacji sygnału od szumu (zbyt jasne tło), a autor, bo fatalnie skadrował zdjęcie. Cza było galaktykę po przekątnej umieścić. Zalecam poprawkę przy ciemnym niebie. Wyjdzie super zdjęcie.

Wiem, że kadr spaprany :(, nie przypuszczałem, że takie bydle wyjdzie :D. Dzięki wszystkim za opinie i porady mam nadzieje, że kiedyś uda mi się coś fajnego samym Canonem zrobić :)

Edytowane przez xinu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.