Skocz do zawartości

NGC 7000 - 03-09-2013


Naski

Rekomendowane odpowiedzi

Pierwsze próby stworzenia HST - NGC7000 -Ameryka- Materiału malutko (90min Ha, SII,OIII), ale jako zdjęcie testowe - wydaje mi się bardzo poprawne , wliczając w to niedoskonałości mojego setup'u

Co ciekawe w tych filtrach prawie w ogóle nie widać winietowania.

Ap155,AP1200, Sbig16803

 

NGC7000Hajpg.jpg NGC HSTjpg.jpg

Edytowane przez Naski
  • Lubię 6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to twój monitor - to jest wersja BW, a niedoskonałość ..

http://astropolis.pl/topic/42162-ic1396-z-03092013/

albo tu ...

http://astropolis.pl/topic/41985-usuwanie-winietowania/

 

Dla ciekawości podam jak było mało materiału , na początku myślałem ,że nic z tego nie będzie .... RGB i L nic nie pokazało , a w HST coś tam widać ..

HaSIIOIII.jpg

Edytowane przez Naski
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to powiedzcie co jest grane z tym Ha ? - nic w nim praktycznie nie robiłem poza DD w maximie ???

 

 

 

Tu jest TIFF , gdyby coś z JPG było nie halo ! przy zmianie formatu ?!?

 

https://www.dropbox.com/s/ex77tr60zfc7q4z/NGC7000%20-%20Ha%20dd.tiff

Edytowane przez Naski
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co do wersji kolorowej, to mogę powiedzieć, że ma potencjał, ale według mnie trochę nie wyszły ci ciemniejsze partie.

 

 

Ilu - zgadzam się z tobą - może i faktycznie da się coś więcej wydobyć z tego materiału, chociaż jak zaznaczałem na początku , jest go malutko po 3x 10min na Kanał Ha , SII, OIII.

 

Chciałem trochę rozwinąć fotografowanie w palecie HST. Strasznie mi się to podoba, chociaż powiem szczerze, że byłem bardzo sceptyczny , że coś wyjdzie patrząc co wyprawia Jcbo: swoim sprzętem ST8300M,CT8 ---- średnio 20x900s= 5godzin albo i 1800s razy naście na kanał.

Adam z kolei posiada podobny chip , ale u niego światło siła to F3 . Z tego względu potraktowałem tą fotkę jako test.

 

Możecie mi powiedzieć ile , a w szczególności w jakim BINN fotografować przy światło sile F7 i F5, który się zrobi po dodaniu flattenera.

Wiem że dla kamery kolorowej , to lecimy z klatkami do bulu , 30 w górę. A dla mono.. w HST ?:

 

Ha podkładamy pod G, i jako luminację tak ? Czyli dobrze by było mieć to w Binn1x1 ?

 

SII podkładamy pod R, Binn ? w tym teście użyłem 2x600sBinn2x2 i 1x600sBinn3x3, gdzie przy Binn3x3 było widać o wiele więcej w tym samym czasie ... ale przy binn3x3 to już i rozdzielczość malutka 1356x1356. - dlatego wszystko było konwertowane do Binn2x2 czyli 2048x2048.

 

No i to samo z OIII podkładamy pod B Binn ? - w sumie tego OIII powinno też być dużo klatek i dobrej jakości , żeby wyszedł ładny błękit na fotografii ?

 

Proszę szanowne grono o sprostowanie , jak i rozwinięcie tematu .

 

Mały przykład - surowa klatka 600s w Binn2x2 i 3x3 , niestety nie posiadam dla porównania Binn1x1...

Tylko rozciągnięte w maximie DD

 

OIII binn2x2 i 3x3 600s.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.