Skocz do zawartości

LDN 1251 z WAP RODOS'2013


Gość wessel

Rekomendowane odpowiedzi

Ciemna mgławica LDN 1251w gwiazdozbiorze Cefeusza to jedna z moich pamiątek przywiezionych z RODOS'2013. Niewiele zdjęć tej mgławicy można znaleźć w necie.

Setup: Veloce RH 200, STL 11000, EM-200.

Czasy: 12x10 minut luminancja, RGB 6x10 minut na składnik.

Oleszyce, RODOS'2013

 

Final5.jpg

 

 

 

Edytowane przez wessel
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Maciek, czekałem na to zdjęcie jak wspomniałeś przez tel, że wrzucisz dziś :-)

 

pozwól, że zacytuję to, o czym rozmawialiśmy na RODOS

 

"WOD, szczena do ziemi" :-))

 

Wracając to poważniejszego tonu wypowiedzi - pył genialny, jesteś moim wzorem do tych mgławic, a jak zaraziłeś tym Szymka to już o czymś świadczy :-) (mnie już jakiś czas temu zaraziłeś i obiektów szukam na Twojej stronie).

 

O jakości nieba nad RODOS świadczy to ile paliłeś luminancję....

 

Będą 3 x Vdb158 - fajnie :-)

 

 

Maćku, na następnym RODOS pokazujesz proces obróbki ciemnych mgławic :-)

 

Paweł

Edytowane przez Pav1007
  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niektórzy twierdzą że SBIG już jest passe :)

 

11-stek przybędzie wkrótce kilka na forum, 2 leżą już na moim biurku gotowe do wysyłki :P Co prawda nie od firmy na S, ale jakie to ma znaczenie? Tak więc full frame od KAI będzie więcej.

Co do zdjęcia, to obawiam się, że to... Twoje najlepsze zdjęcię. Respect.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Adam! Twoja ocena ma swoją wagę :)

Jakie ma znaczenie kto jest producentem kamery? Ano wydaje się że niestety ma. Kamera to nie tylko chip ale także cała reszta elektroniki, sposób i wydajność chłodzenia, budowa komory sensora, budowa migawki i wiele innych elementów. Pojawia się wiele tańszych od SBIGa kamer, ale czy zapewniają taką samą jakość materiału? Mocno wątpię. SBIG prowadzi do dziś selekcję komponentów np. pod wzgledem poziomu szumów ...SBIG do dziś prowadzi pomiary i selekcje szybek przednich komory chipa pod względem płaskości i rownoległości powierzchni. Z tych drobiazgów bierze się jakośc fotek.

Edytowane przez wessel
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No nie chciałem wpadać w takie dyskusje, dlatego napisałem dyplomatycznie, że marka nie ma znaczenia. Każda z tych firm (w danych segmencie) twierdzi, że tylko ona jest najlepsza i coś tam robi (np. mityczna selekcja komponentów, czy pilnowanie ortogonalności matryc). Jeżeli uważasz, że SBIG ma czyste kosmetycznie klatki, albo mało szumi, albo dobrze się chłodzi, albo jest szybki, to... zdecydowanie powinieneś przetestować inne kamery i odkryć nowy świat ;) Albo po prostu pozostać przy tej wierze i dalej robić świetne zdjęcia :D

 

SBIG mówi, że najlepszy, bo coś tam, Apogee mówi, że najlepsze, bo coś tam, FLI... bo coś tam. Dopiero mając te kamery u siebie można przekonać się, jakim bullshitem karmią nas producenci.

 

Ja w tej chwili zapiętą mam w obserwatorium... Apogee, więc teraz z całą uczciwością i pokorą będę mógł komentować także te kamery :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdjęcie super, a co do twierdzeń producentów, posiadam STL11000M i mam to szczęście i możliwość fotografowania z różnych miejsc w Europie. Moim zdaniem jakość nieba i znajomość softwaru do obróbki mają największe znaczenie dla "urody" zdjęć. Jeśli chodzi o kamery to najczęściej ich jakość jest proporcjonalna do ceny :). W przypadku STL11000M, aby otrzymać dobrą fotę trzeba po prostu zrobić trochę więcej darków niż w przypadku innych cennych marek. Innym aspektem jest dobór piksela do ogniskowej, który często determinuje wygląd zdjęcia.

Pozdrawiam

Piotr

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obaj macie rację jak mawiał Tevie The Milkmen:). I ja też :)

 

No tak, tak. Było jakieś takie przysłowie o srokach (oczywiście mam siebie na myśli) :D A tak poważnie - powtórzę, że w tej klasie sprzęt odgrywa już drugorzędne znaczenie. Podstawa to doświadczenie i warunki.

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 lat później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.