Skocz do zawartości

Karol Wójcicki w "Świat się kręci"


xinins

Rekomendowane odpowiedzi

Jeśli ktoś nie widział wspomnianego materiału to podaję namiar:

http://vod.tvp.pl/audycje/rozrywka/swiat-sie-kreci/wideo/18102013-1830/12543640

Od 15:30.

Obejrzałem, dosyć skrupulatnie się wsłuchałem, trochę ciekawostek, mnóstwo pasji w głosie...Nie ma się czego czepić :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co do samego "Świat się kręci". Kto widział dzisiejszy program ten wie o co chodzi...

Czasem zastanawiam się, czy nie szkoda mojego czasu żeby wciskać astronomię między chłopca do wynajęcia i niedzołego gwiazdora disco polo.

  • Lubię 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Karolu nie przejmuj się, robisz świetną robotę i kto wie, czy właśnie nie większą, uczestnicząc w takich właśnie programach dla mas, niż np. na Discovery Science, czy Galileo, które zapewne są ambitniejsze, jednak mają ograniczoną widownię i nie są oglądane tak masowo, jak te idiotyczne talk-show'y

  • Lubię 6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czasem zastanawiam się, czy nie szkoda mojego czasu żeby wciskać astronomię między chłopca do wynajęcia i niedzołego gwiazdora disco polo.

 

Pomyśl, jaki byłby poziom tego programu gdyby był tylko chłopiec do wynajęcia i gwiazdor disco polo :compress:

Pozwoliłem sobie na zmianę nazwy tematu. Poprzedni mógłby nawet sugerować dysputę o Janie Pawle II :icon_wink:

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co do samego "Świat się kręci". Kto widział dzisiejszy program ten wie o co chodzi...

Czasem zastanawiam się, czy nie szkoda mojego czasu żeby wciskać astronomię między chłopca do wynajęcia i niedzołego gwiazdora disco polo.

Szczerze mówiąc miałem podobne odczucia. Poziom tego magla jest tak żenujący , że wciśnięcie tam astronomii było ewidentnym zgrzytem :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście że widziałbym to w innej formie.... jestem wyjątkowo medialny, inteligentny, wygadany...... och, ech, ach....... chcę do telewizji.

 

 

Dobra robota a o astronomii trzeba mówić wszędzie tam gdzie więcej jest astrologii niż nauki. Żadnego przełomu w myśleniu pewnie nie należy oczekiwać ale człowiek z pasją łatwo może zarazić także innych swoim bakcylem.

 

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czasami występuje w TV i jeśli można tak powiedzieć reklamuje pieczę zastępczą , przede wszystkim pozytywy i prosty przekaz to podstawa.

 

W astro jest podobnie , jeśli to program dla mas to tak trzeba jak mówi Karol .

 

Ludzi trzeba zachwycić , zainteresować pokazać fajerwerki ;) takie czasy , ale to nic złego ważne żeby ktoś kto to ogląda zwrócił na ten materiał uwagę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co prawda tytułowym bohaterem programu był piękniś, student wielu chyba kierunków,

wynajmujący się do towarzystwa (ale bez "nocy") Paniom na weselach.

Ale pod każdym względem Karol wypadł lepiej. Także błyskotliwości intelektualnej.

Imponujące było, że atrakcyjnie i wyraźnie przedstawił wiele ciekawych informacji.

Głównie o komecie ISON. I innych kometach. Także o tym, że woda, którą pijemy

to najpewniej zasługa wczesnych komet, trafiających kiedyś w Ziemię.

Nawet pokazał eksperyment z suchym lodem - jak najbardziej na temat.

 

Jestem mile zaskoczony, bo nieco z tego, co tu czytałem, mogło wskazywać na jakieś "ale".

Tymczasem pełny profesjonalizm. :dobrze:

I sporo czasu mu TV dała! WOW

 

Pozdrawiam

p.s.

Luz i rozmach Karola świadczy o ogromnej wiedzy i przygotowaniu, i to mimo to,

że, jak widać na FB, niedawno został ojcem. A to nowe obowiązki i noce nieraz z przerwami :)

p.s.2.

Padło też z jego ust zdanie, że lornetką lub teleskopem to już można ją obserwować.

Czyli i ten aspekt popularyzacji, astro-sprzetu, się pojawił. I dobrze!

Edytowane przez ekolog
  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem, ale mogłem być źle zrozumiany, więc pod pytaniem: "Czy to się podoba, czy może "widzielibyśmy" to w innej formie ?" Nie kryje się nic podejrzanego, po prostu miałem nadzieję na rozwinięcie ciekawej dysputy.

Osobiście uważam, że Karol w świetny sposób propaguje astro. Fajnie było oglądać młodego człowieka z pasją (która i mnie nie jest obca), którą chce zarażać innych.

Luźny sposób w jaki Karolu opowiadałeś o nadchodzącym zjawisku, i w ogóle luźne podejście do tematu astronomicznego (w moim odczuciu) stawia Cię na jednego z czołowych propagatorów astronomii amatorskiej.

 

Pozdrawiam

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie...

 

Chyba każdy, kto miał trochę do czynienia z ludźmi nie na poziomie towarzyskim, a właśnie na poziomie słuchaczy czy widzów wie, jak trudno jest wzbudzić ciekawość, czy zainteresowanie. Naprawdę nie jest to łatwe. Czasami nie pomaga tutaj nawet pasja i wkładanie serca w temat, w to, co się przedstawia i o czym się mówi. Umiejętność zainteresowania słuchacza tematem, to bardzo trudna sztuka, która oprócz wiedzy, dobrego władania językiem ojczystym, pasji itp. wymaga jeszcze charyzmy, tego czegoś nieuchwytnego, co sprawia, że ludzie słuchają. Karol to ma... jest medialny i uważam, że to nie jest żaden zarzut czy przytyk. To jest coś, co jest niezbędne, aby w środkach masowego przekazu odnieść sukces... coś, co pozwala "sprzedać" widzowi temat. Super, że jest wśród nas Karol, który to potrafi :)

 

Dlatego Karol... nie zwracaj uwagi na zazdrośników, którzy twierdzą, że zrobili by coś lepszego niż robisz ty. Dobra robota i oby tak dalej. Ciesze się, że tu na forum którego jestem częścią, dostałeś takie poparcie. To świadczy o tym, że większe grono ludzi rozumie, że to co robisz jest ważne i jest to dla mnie miłe zaskoczenie. Aż chce się udzielać w takiej społeczności :)

Nie ma krytykanctwa... jest wsparcie i zrozumienie. Plus dla was koleżanki i koledzy :) Duży plus dla was :)

  • Lubię 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.