Skocz do zawartości

Prezencik od Astro-Mikołaja


Kirien

Rekomendowane odpowiedzi

No więc chyba za dlugo nie moglem sie zdecydowac jaki bedzie nastepca sw120/600, wiec Mikolaj podjal decyzje za mnie i pod poduszke wsunal mi to: Sw 80ed Black Diamond. W zestawie z walizeczka, szukaczem 9x50, katowką (WO??) i okularkiem 2" 28mm. Niestety Mikolaj nie pomyslal albo mu te jego gumisiowe pomocnice budżet obciely i nie dorzucil mi flattenera. No ale licze ze naprawi swoj blad 24 grudnia ;) czekam wiec na pogode bo poki co strach sie z domu wychylic coby drzewem lecącym nie dostać.

DSC_0045.jpg

DSC_0049.jpg

  • Lubię 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chcialoby sie miec takiego Mikolaja.

No nie wiem - ten sam mikolaj zarysowal mi lusterko jak wjezdzal do garazu :) a teraz pisze mi o jakims plaszczyku i torebce...nie mowiac o tym ze mi portfel wyczyscił :-) na kwote rowna 3/4 tej diamentowej tubki :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeśli można wiedzieć - skąd Mikołaj wyciągnął zestaw walizkowy? Na naszym rynku nadal pustki. Są tylko same tuby.

 

Przy okazji - gratulacje. Ja też czekam na swój komplet. Wprawdzie bez elementów do wizuala i używany, ale za to z flattenerem. :)

Edytowane przez wujek_p
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mikolaj dogadal sie z DO a skad oni to sciagneli to ja nie mam bladego pojecia ;) wciaz niestety nie mam jak sprawdzic bo sypie i wieje, szkoda mi sprzetu na taka pogode wystawiac ;). Mysle nad flattenerem i zamowilem w AM adapter 48mm eos, bo flattenery SW mj wlasnie gwint m48 po stronie aparatu. Swoja droga 869 zl za flattenr i reduktor ognisowej 0,85 to troche duzo, zna ktos tansze aternatywy?

Edytowane przez Kirien
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Krazki dyfr. Sprawdze jak tylko jakies gwiazdki sie przedrapią przez te chmurzyska. Czy mam sprawdzac na jakims duzym powiekszenie czy poprostu rozogniskowac obraz z okularem 28mm jaki mam w zestawie i sprawdzic ksztalt krazka?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Krazki dyfr. Sprawdze jak tylko jakies gwiazdki sie przedrapią przez te chmurzyska. Czy mam sprawdzac na jakims duzym powiekszenie czy poprostu rozogniskowac obraz z okularem 28mm jaki mam w zestawie i sprawdzic ksztalt krazka?

 

Krążki dyfrakcyjne sprawdza się pod naporem dużego powiększenia :) i przy użyciu okulara o małych wadach optycznych np. dobre ortho.

Oczywiście,kątówkę należy wyjąć ,kształt krążków dyfrakcyjnych znajdziesz na tym i innym forum-jest trochę dyskusji na ten temat.

Dobierz gwiazda średniej wielkości albo zrób sobie sztuczna gwiazdę- np. promień światła od diody odbity od malej np. 4mm kuleczki od łożyska.

 

Słoje powinny rozkładać się centrycznie o podobnym natężeniu każdego z pierścieni.

Krążki złapiesz zapewne tylko przed ogniskiem a wiec nie szukaj ich za/kierunki moglem pomylić :)/.

 

Nota bene , każdy Zeiss łapie słoje za i przed ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.