Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Jak zapisujesz tiffa w Maximie, to musisz patrzeć, czy zapisujesz w 16 bitach i z maksymalnym stretchem.

Ok, będę pamiętał

 

Bez specjalnej zabawy tyle wyciągniesz. Używałem Photoshopa.

attachicon.gifstackM45.jpg

Kuba mi za cholerę tak nie chciało wyjść :( Jak Ty to robisz???. Podciągałem poziomami i krzywymi i zupełnie coś innego mi wychodziło :(

 

Dziś siadam i jeszcze ćwiczę by osiągnąć podobny efekt

Edytowane przez dargeo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coś panie nie ten teges :) bez flata, samo niebieskie :D

No z flatem i modyfikowanym Canonem na pewno byłoby inaczej.

 

 

Kuba mi za cholerę tak nie chciało wyjść :( Jak Ty to robisz???. Podciągałem poziomami i krzywymi i zupełnie coś innego mi wychodziło

Też używałem poziomów i ze dwa razy pociągnąłem krzywą. Na końcu jeszcze HLVG: http://www.deepskycolors.com/archivo/2010/04/26/hasta-La-Vista-green.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo widać, że już za mocno ciągniesz. Na tak krótkich czasach nie da się wiele wyciągnąć, a brak flata dodatkowo utrudnia mocniejszą obróbkę.

Widzę właśnie, że flat to podstawa. Dobrze, że nie da się wiele wyciągnąć bo już zaczynałem wątpić w to co robię

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No z flatem i modyfikowanym Canonem na pewno byłoby inaczej.

 

Modyfikacje Canona w Plejadach cudu nie zrobią. Głównym problemem są krótkie czasy. Jeśli dobrze pamiętam to robione Canonem 7D prawda? To taki ulepszony 50D i szumi jak cholera, dużo materiału trzeba zebrać, żeby się gada pozbyć. Pamiętaj Darek, że wraz z wydłużaniem czasu naświetlania sygnał rośnie szybciej niż szum. Dlatego walcz z guidingiem, żebyś mógł robić długie ekspozycje.

Edytowane przez Loki
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No 20 sekundowe klatki do jednak mało. Co innego, gdyby to było 200 sekund.

trochę źle, że teraz plejady są blisko łysego i dodatkowo chowają mi się wcześnie za drzewa :( tak to bym doświetlił kilkanaście klatek po nawet 300s. I muszę pomyśleć coś z urządzeniem zamiast flatnera bo na mój rozmiar jest dość drogi może jakiś softbox bo nie tylko do astro by się przydał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Modyfikacje Canona w Plejadach cudu nie zrobią. Głównym problemem są krótkie czasy. Jeśli dobrze pamiętam to robione Canonem 7D prawda? To taki ulepszony 50D i szumi jak cholera, dużo materiału trzeba zebrać, żeby się gada pozbyć. Pamiętaj Darek, że wraz z wydłużaniem czasu naświetlania sygnał rośnie szybciej niż szum. Dlatego walcz z guidingiem, żebyś mógł robić długie ekspozycje.

Tak 7D :). Z gaidingiem walczę :D i to zawzięcie :D. Wiecie co jest ciekawe? ,że mam gaiding na 80/400 a mam większe powiększenie na gaidingu jak na 8"/800 z canonem :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

trochę źle, że teraz plejady są blisko łysego i dodatkowo chowają mi się wcześnie za drzewa :( tak to bym doświetlił kilkanaście klatek po nawet 300s. I muszę pomyśleć coś z urządzeniem zamiast flatnera bo na mój rozmiar jest dość drogi może jakiś softbox bo nie tylko do astro by się przydał.
Nie nadążam...chyba chodzi o flatownicę?

Poza tym fotografowanie LRGB po pierwszej kwadrze i przed trzecią w okolicach Księżyca mija sie trochę z celem, no chyba że " testowo"

Edytowane przez wessel
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie nadążam...chyba chodzi o flatownicę?

Poza tym fotografowanie LRGB po pierwszej kwadrze i przed trzecią w okolicach Księżyca mija sie trochę z celem, no chyba że " testowo"

Tak Maćku :) chodzi o flatownicę :)

 

Wszystko co jeszcze robię, to jest testowo :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.