Skocz do zawartości

Zostałem okrutnie ZBANOWANY


Rekomendowane odpowiedzi

Hej, tu MarcinL, chciałbym Wam wszystkim Forumowiczom powiedzieć iż zostałem właśnie okrutnie ZBANOWANY i nie mogę korzystać z Forum i pisać postów.

 

Nie mogę się zalogować, otrzymuję komunikat: "Zostałeś wyrzucony z tego forum"

mimo że na stronie http://www.astro-forum.org/Forum/viewtopic...t=4310&start=60

widnieje informacja że blokada się skończyła - "zawieszenie" było przez 2 tygodnie które już upłynęły czyli nałożona wątpliwa "kara" wygasła, a mimo tego następstwem bez jakiegokolwiek ostrzeżenia i powodu był po prostu ban i koniec.

 

Piszę to ku przestrodze nam wszystkim, szczególnie niesprawiedliwie i krzywdząco potraktowanym początkującym Forumowiczom, bo to każdego może spotkać przy takim podejściu niektórych osób trzymających aktualnie władzę na Forum.

 

Komentarz do tej całej sytuacji jest chyba zbędny.

 

Pozdrawiam, Marcin

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Krótko mówiąc, kilka tygodni temu padło trochę niepotrzebnych słów ze strony McArtiego & co oraz moich i znaleziono kozła ofiarnego czyli oczywiście mnie MarcinaL do ukarania - zawieszenia pisania przez 2 tygodnie. A teraz wbrew temu co Administrator i Rada napisali o odblokowaniu jest w następstwie ban. Tak sprawa po prostu wygląda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Janusz_P.

Marcinie, proszę zwróć się bezpośrednio do Rady czyli uzyskaj jak naukowiec informacje u źródła zanim zaczniesz na kimkolwiek wieszać psy, proszę zakończ ten wątek do czasu uzyskania oficjalnego stanowiska rady w twojej sprawie bo sobie tylko nim zaszkodzisz.

 

Jeszcze życzliwy Ci forumowicz też znajacy smak banowania na innym forum :salu:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

„Rada” forum powinna się zastanowić nad swoim poczynaniem. Jeśli chce wprowadzić system ostrzeżeń i banów to powinno to dotyczyć wszystkich. Nie chce mi się wierzyć, że na forum, którym w chwili obecnej jest zarejestrowanych 615 osób, tylko MarcinL zasłużył na 3 ostrzeżenia i to za jednym zamachem – uważam, że takie postępowanie jest krzywdzące. Podobno w tym cudownym kraju obowiązuje coś takiego jak WOLNOŚĆ SŁOWA!!!

 

Dla niezorientowanych:

 

Wolność słowa, podstawowe prawo człowieka, odnoszące się do możliwości swobodnego wypowiadania swoich poglądów, łączona jest z reguły z prawem do informacji.

 

Wolność słowa zagwarantowana jest w ustawodawstwie poszczególnych państw demokratycznych i w dokumentach międzynarodowych, m.in. w Powszechnej Deklaracji Praw Człowieka, Międzynarodowym Pakcie Praw Obywatelskich i Politycznych, Konwencji Praw Dziecka, Konwencji o Ochronie Praw Człowieka i Podstawowych Wolności, Deklaracji Podstawowych Praw i Wolności.

 

Stwierdza się w nich zgodnie, że każda jednostka ma prawo do wolności poglądów i wypowiedzi, prawo to obejmuje wolność posiadania poglądów oraz nieskrępowaną swobodę poszukiwania i rozpowszechniania informacji oraz idei, bez względu na granice państwowe, w formie ustnej, pisemnej bądź za pomocą druku, w postaci artystycznej bądź z wykorzystaniem każdego innego środka przekazu. Prawo to jednak może podlegać pewnym ograniczeniom ze względu na poszanowanie praw lub dobrego imienia innych osób lub ochronę bezpieczeństwa narodowego, porządku publicznego, ochronę zdrowia i moralności.

 

Zakazana jest również wszelka wojenna propaganda oraz popieranie w jakikolwiek sposób nienawiści rasowej, narodowej lub religijnej. Wolnośc słowa zabezpieczona jest także w Konstytucji RP, uznaje ona, iż każdemu obywatelowi zapewnia się wolność wyrażania swoich poglądów oraz podkreśla się, że wszelka cenzura środków masowego przekazu jest zakazana.

 

Hasło opracowano na podstawie “Słownika Encyklopedycznego Edukacja Obywatelska” Wydawnictwa Europa. Autorzy: Roman Smolski, Marek Smolski, Elżbieta Helena Stadtmüller. ISBN 83-85336-31-1. Rok wydania 1999.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piniu

Po wpuszczeniu takiego człowieka jak ML na forum będzie "groch z kapustą"

Czy o takie forum Ci chodzi?

Przecie ten człowiek nie wie o czym pisze!

Zaden normalny człowiek nie wpycha się tam gdzie go nie chcą!

Dostał mase upomnien i ciągle mieszał.

zresztą nie ma o czym pisać

Na każdym forum obowiązują jakieś zasady etyki które powinny być przestrzegane i dotyczy to wszystkich.

Nie można pozwolić na to żeby jeden użytkownik ciągle wypisywał słowa nieprawdy które wprowadzają ludzi (którzy szukają wiarygodnej informacji) w błąd.

I nie wypisuj tu o wolności słowa bo taki przepis można sobie interpretować na własną korzyść.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piniu

Po wpuszczeniu takiego człowieka jak ML na forum będzie "groch z kapustą"

Czy o takie forum Ci chodzi?.

Przepraszam, wydawało mi się, że to forum jest ogólno dostępne, a nie dla wybrańców :?

 

Przecie ten człowiek nie wie o czym pisze!  

Zaden normalny człowiek nie wpycha się tam gdzie go nie chcą!

Dostał mase upomnien i ciągle mieszał.

zresztą nie ma o czym pisać

Takich ludzi jest trochę więcej na tym forum i jakoś nikt ich nie piętnuje

 

Na każdym forum obowiązują jakieś zasady etyki które powinny być przestrzegane i dotyczy to wszystkich.

Tu się akurat zgodzę

 

Nie można pozwolić na to żeby jeden użytkownik ciągle wypisywał słowa nieprawdy które wprowadzają ludzi (którzy szukają wiarygodnej informacji) w błąd.

Ale jest jeszcze 614 użytkowników, którzy są wstanie udowodnić że jegomość nie ma racji, a nie używać słów obelżywych pod jego adresem (przepraszam ktoś wspominał o etyce :?: :?: )

 

I nie wypisuj tu o wolności słowa bo taki przepis można sobie interpretować na własną korzyść.

bez komentarza

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie dla tego że próbował pisać pod innym nickiem zanim urlop mu sie skonczył  :salu:  

 

DaVe

tak to prawda

a pisanie to ograniczało się do powrotu starego tematu O MarcinieL

zastał mu jeden dzień a On wpadł na pomysł że trzeba dalej pomieszać

Liczyłem na to że po 14 dniach zakazu dojdzie do jakiegoś wniosku a tu nic.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piniu, po opuszczenie forum przez MarcinaL wszystkie kłótnie i spory ucichły, nikt na siłę nie stara się nic nikomu udowodnić zwłaszcza kiedy nie ma o tym pojęcia. Wydaje mi się że beż MarcinaL (proszę o wybaczenie) ale jest lepiej, spokojniej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piniu

Po wpuszczeniu takiego człowieka jak ML na forum będzie "groch z kapustą"

Czy o takie forum Ci chodzi?.

Przepraszam, wydawało mi się, że to forum jest ogólno dostępne, a nie dla wybrańców :?

 

Przecie ten człowiek nie wie o czym pisze!  

Zaden normalny człowiek nie wpycha się tam gdzie go nie chcą!

Dostał mase upomnien i ciągle mieszał.

zresztą nie ma o czym pisać

Takich ludzi jest trochę więcej na tym forum i jakoś nikt ich nie piętnuje

 

Na każdym forum obowiązują jakieś zasady etyki które powinny być przestrzegane i dotyczy to wszystkich.

Tu się akurat zgodzę

 

Nie można pozwolić na to żeby jeden użytkownik ciągle wypisywał słowa nieprawdy które wprowadzają ludzi (którzy szukają wiarygodnej informacji) w błąd.

Ale jest jeszcze 614 użytkowników, którzy są wstanie udowodnić że jegomość nie ma racji, a nie używać słów obelżywych pod jego adresem (przepraszam ktoś wspominał o etyce :?: :?: )

 

I nie wypisuj tu o wolności słowa bo taki przepis można sobie interpretować na własną korzyść.

bez komentarza

ad1 Tak jest ogólno dostępne!

ad2 tak? kto się tak zachowuje ja ML? są jakieś granice i każdy ma jakieś skrajne poglądy ale ML pisał - he pisał? GENEROWAŁ posty w których były bzdety

czy mamy ciągle zbijać jego argumenty?

ad4 Po ostatnim zamieszaniu (przed urlopem ML) panował chaos który polegał na ciągłym upominaniu ML

czy tak ma działać forum astronomiczne?

mnie się nie podoba coś takiego, że w każdym temacie widzę wywody ML i na dodatek mało prawdeziwe

Ale widze że jest sporo takich osób którym się taki obraz podobał :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ad1 Tak jest ogólno dostępne!

ad2 tak? kto się tak zachowuje ja ML? są jakieś granice i każdy ma jakieś skrajne poglądy ale ML pisał - he pisał? GENEROWAŁ posty w których były bzdety

czy mamy ciągle zbijać jego argumenty?

ad4 Po ostatnim zamieszaniu (przed urlopem ML) panował chaos który polegał na ciągłym upominaniu ML  

czy tak ma działać forum astronomiczne?

mnie się nie podoba coś takiego, że w każdym temacie widzę wywody ML i na dodatek mało prawdeziwe

Ale widze że jest sporo takich osób którym się taki obraz podobał  :(

 

Adamo, skoro forum jest ogólno dostępne to dlaczego ML nie może się dostać ??

Skoro jesteś w radzie Forum to nie są ci obce warunki rejestracji:

 

Administratorzy i moderatorzy podejmą starania mające na celu usuwanie wszelkich uznawanych za obraźliwea nie administratorów, moderatorów czy webmasterów (poza wiadomościami pisanymi przez nich) i nie ponoszą oni za te treści odpowiedzialności.

 

Zgadzasz się nie pisać żadnych obraźliwych, obscenicznych, wulgarnych, oszczerczych, nienawistnych, zawierających groźby i innych materiałów, które mogą być sprzeczne z prawem

http://www.astro-forum.org/Forum/profile.p...98dc3a943d75f59

 

Na podstawie w/w tekstu nie widzę powodów dla których MarcinL wyleciał z forum !!!!

Piniu, po opuszczenie forum przez MarcinaL wszystkie kłótnie i spory ucichły, nikt na siłę nie stara się nic nikomu udowodnić zwłaszcza kiedy nie ma o tym pojęcia. Wydaje mi się że beż MarcinaL (proszę o wybaczenie) ale jest lepiej, spokojniej.

Trudno się z tym nie zgodzić. Na charakter MarcinaL raczej nie mamy wpływu, jest jaki jest i wyrażał swoje zdanie na ten czy inny temat. To czy się z nim zgodzimy czy nie to już nasza sprawa, ale nie upoważnia nikogo do robienia „ścierki” z jego nazwiska i szastania nim na lewo i prawo.

Gdzieś kiedyś wyczytałem na tym forum, że ma łączyć miłośników astronomii a nie dzielić !!!! Gwiazdy świecą jednakowo dla wszystkich a nie tylko dla „elity”.

 

Chyba w państwie prawa każdy może sie kontaktować z kim chce więc Piniu możesz spokojnie na priva zasięgać rad MarcinaL lub Milka.  

 

ŻYCZE "UDANYCH" ZAKUPÓW PINIU

 

McArti, słyszałeś kiedyś o tym, że milczenie złotem jest ??

Cenię twoją wiedzę z zakresu astro i chylę czoła, ale czasami mógłbyś się ugryźć w przysłowiowy język i dać sobie spokój, było by o połowę mniej kłótni na tym forum :?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piniu, wiem ze przyswiecaja ci dobre intencje, ale musisz takze pamietac, ze z przyczyn oczywistych nie mozesz wiedziec wszystkiego. A wiec, czy chcialbys dyskutowac i czy czulbys sie dobrze w temacie, o ktorym nic nie wiesz?

 

Czy wolnosc slowa i poczynania oznacza, ze mozna sobie gwalcic wszystkie moralne i honorowe zasady? Z twoich wypowiedzi niestety wnioskuje, ze zupelnie nie znasz sprawy i historii, a fakt pisania, ze ML nie zasluzyl na bana wskazuje, ze jest z ta wiedza jeszcze gorzej niz myslalem. Gdybys nalezal do ludzi, ktorzy zostali "potraktowani" przez ML, to bys prezentowal z gola inna postawe.

 

Przypominam, ze Rada forum to nie jest jedna osoba, a 9 zupelnie roznych osob w wieku od 30 lat w gore. Sa wsrod nas przedsiebiorcy, menadzerowie, kapitanowie samolotow, prawnicy etc. Jezeli tych 9 "chlopa" podejmuje takie a nie inne decyzje, tzn. ze sytuacja tego wymaga. Dodam jeszcze, ze ostatnie decyzje sa jednomyslne, a to dodaje jeszcze wiecej pikanterii.

 

Jezeli wiec ktos dalej bedzie staral sie zajmowac miejsce "mentora" ludu, niech prosze zastanowi sie nad cala sytuacja, a przede wszystkim niech pomysli, czy ma wystarczajaca jasnosc sytuacji, aby zabierac w niej glos - a tym bardziej, kiedy stara sie oceniac i krytykowac poczynania wielu osob (rady).

 

Apeluje o nie wszczynanie kolejnej wojny forumowej, ktora (jak to zwykle juz bywa) zaczyna sie od ML.

 

ML nie uszanowal ostrzezen i zaczal dzialac w "partyzantce" poprzez rozsylanie korespondencji. Jego blokada pisania obciazona byla pewnymi warunkami, ktore to w zwykly dla siebie sposob "zdeptal" poprzez dzialalnosc pod innym nickiem - oczywiscie takze nie majaca nic wspolnego z astronomia. Czasami mam wrecz wrazenie, ze ten czlowiek ma jakas destrukcyjna misje zycie. Przypominam takze, ze ML ma BANA na innych forach - nigdzie nie moze spokojnie egzystowac.

 

To tyle mojego zdania. Mam nadzieje, ze nie damy sie kolejny raz sprowokowac przez ML, bo przeciez intencje mamy takie same - spokojne forum, na ktorym poczytamy o astronomii, a nie o...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie tak sobie czytam ten topic i czytalem tez poprzednie z Marcinem. Nie widzialem głównego powodu do banowania tego uzytkownika choć nie ukrywam, że wszystkiego nie czytalem bo bylo tego za duzo. Czytając poszczególne wątki oświadczam że jest to lektura na nieco gorszym poziomie niż mój Thriller Psychologiczny. Czy nie można po prostu dac Michałowi szansę a jak wtedy narozrabia to zbanowac na wieki? Pytanie do Pana Adama Jesiona. Dlaczego kwarantanna została oczyszczona? Dzieki niej każdy mógł sobie poczytać o co chodzi. Uważam że wątki w niej zawarte nie świadczyly źle o forum bo byly umieszczone w przeznaczonej do takich spraw kategorii.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piniu, wiem ze przyswiecaja ci dobre intencje, ale musisz takze pamietac, ze z przyczyn oczywistych nie mozesz wiedziec wszystkiego. A wiec, czy chcialbys dyskutowac i czy czulbys sie dobrze w temacie, o ktorym nic nie wiesz? (...)

 

Szanowny Adamie

Moje wypowiedzi na tym forum nie mają na celu rozpętania kolejnej wojny o d... Marynii.

Jeśli nie mam o czymś zielonego pojęcia to siedzę cicho i wyciągam wnioski z wypowiedzi innych.

Że pozwolę sobie zacytować Twoje słowa, „ale musisz także pamiętać, że z przyczyn oczywistych nie możesz wiedzieć wszystkiego”, chociaż administrujesz tym forum. Czytałem posty ML i faktycznie jest trochę uciążliwy, ale żeby zaraz mówić o gwałcie zasad moralnych – lekka przesada.

Chwali się także to, że rada składa się z 9 osób, przynajmniej można mówić o zalążkach demokracji, a nie o dyktaturze nawiedzonego admina.

W mentora ludu nie mam zamiaru się bawić, nie mam czasu ani predyspozycji. Wyraziłem tylko swoje zdanie i basta, mam tylko nadzieję, że nie dostanę z tego powody bana.

Podobno „prawdziwa cnota krytyki się nie boi”, a ludzie będący w radzie powinni liczyć się z tym, że nie wszyscy będą akceptowali jej decyzje, cóż tak bywa.

 

To tyle mojego zdania. Mam nadzieje, ze nie damy sie kolejny raz sprowokowac przez ML, bo przeciez intencje mamy takie same - spokojne forum, na ktorym poczytamy o astronomii, a nie o...

 

Ok. Ponieważ to już wszystko, co miałem do powiedzenia w sprawie MarcinaL, uważam ten temat z mojej strony za zamknięty. Mam tylko nadzieję, że to Forum będzie źródłem rzetelnej wiedzy dla wszystkich początkujących, a nie ringiem, na którym dochodzi do częstych walk i zwad.

TO FORUM MA ŁĄCZYĆ MIŁOŚNIKÓW ASTRONOMII a nie dzielić !!!

 

Ps. Jeśli chodzi o MarcinaL, to w życiu chłopa na oczy nie widziałem. :salu:

 

Mam sie smiac czy zalamywac?

KOMIZM.

A najlepszy jest tytul tematu - iscie zasluguje na literacja nagrode Nobla :salu:

 

Polecam śmiech, podobno to samo zdrowie :Cheers:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marcinie L jesteś i będziesz tu persona non grata i tyle. Jakbyś miał odrobinę honoru to byś sobie dał spokój. Naprawdę Cię nie chcemy. Przekroczyłeś wszelkie granice. Skoro tego nie rozumiesz to będzie Ci po prostu przykro.

 

Pragnę zauważyć, że nie jets to jedyne forum na którym zbanowano Marcina L.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak by tak na to popatrzec z innej strony to troche mi go szkoda. Moze i rzeczwiscie przegial, ale jest jednak czlowiekiem jak my wszyscy i czuje to co my. Mnie bylo by ciezko pogodzic sie z mysla, ze jak napisales Oskarze " nikt mnie tu nie chce ". Marcin rowniez bardzo przywiazl sie do tego forum i nie wierze, ze chcial komus zle doradzic, lub kogos obrazic. Byc moze taki ma charakter, ale to nie jego wina i trzeba go przyjac do naszej wspolnoty takiego jakim jest. Troche wypilem piwek i do takich doszedlem wnioskow :mrgreen: . Zdaje sobie sprawe, ze nie wszyscy zgadzaja sie z tym co napisalem, ale uwazam, ze Marcin w glebi duszy zaluje tego co tu sie stalo i gdyby dac mu jeszcze jedna szanse zmienil by swoje zachowanie ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.