Skocz do zawartości

czy warto zapisać się do PTMA ?


KrzysztofZ

Rekomendowane odpowiedzi

Oddział w Szczecinie jest martwy.

 

??? poważnie ?, a co z G. Koralewskiem, wiem że mocno obserwuje (lub obserwował).

 

Nie zapominajmy o bardzo prężnej Łodzi oraz Gdańsku !!!!. Olsztyn, niestety, nie ma juz oddziału PTMA.

 

Na mniejszych obrotach działają Toruń, Zielona Góra, Poznań, Gliwice, Chorzów - o nich też nie zapominajmy !!!

 

 

do Krzysztofa Z : musisz się zastanowić, co tak naprawde oczekujesz po wstapieniu do PTMA od tej organizacji i co w zamian możesz jej dać. Pytanie "czy warto?" jest hmmm jakby tu rzec, zbyt związane z jakimiś dobrami, gratyfikacjami i korzyściami płynącymi ze wstapienia :)

 

 

Ze swojej strony powiem, ze jak najbardziej warto- jestem już ponad 10 lat w PTMA, co pozwoliło mi poznać masę ludzi związanych z astronomią, rozwijać i budowąć swoją wiedzę, uczestniczyć w róznych astro-imprezach. Aby to jednak wszystko odczuć, nie wystarczy samo zapisanie się, potrzeba być po prostu aktywnym członkiem i zainteresowanym rozwojem i dobrem tego stowarzyszenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Janusz_P.

Dobrze piszesz Burzuś, też się zapisałem do PTMA przy ostatnim powrocie Halleya w 1985 roku i działam tam do dziś z dobrym skutkiem :salu:

Nie należy się pytać co dostaniemy od PTMA, należy się zastanowic co możemu mu dać aby nasza wiedza i zamiłowanie przekazane zostały młodszym adeptom muzy Astronomii, organizując prelekcje, odczyty i pokazy zjawisk astronomicznych krzewimy tą więdzę w naszym trochę skołowaciałym społeczeństwie a PTMA postrzegam tu w roli dobrego koordynatora tych działań w skali ogólnokrajowej :salu:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrze piszesz Burzuś, też się zapisałem do PTMA przy ostatnim powrocie Halleya w 1985 roku i działam tam do dziś z dobrym skutkiem  :salu:  

Nie należy się pytać co dostaniemy od PTMA, należy się zastanowic co możemu mu dać aby nasza wiedza i zamiłowanie przekazane zostały młodszym adeptom muzy Astronomii, organizując prelekcje, odczyty i pokazy zjawisk astronomicznych krzewimy tą więdzę w naszym trochę skołowaciałym społeczeństwie a PTMA postrzegam tu w roli dobrego koordynatora tych działań w skali ogólnokrajowej  :salu:

no właśnie!

ponadto młodzi adepci którzy się zapisują mogą zdobyć mnustwo wiedzy za którą w zasadzie nie płacą nic a błędy z niewiedzy mogą kosztować sporo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie należy się pytać co dostaniemy od PTMA, należy się zastanowic co możemu mu dać

 

Słusznie i naukowo :) . Też tak uważam, a że mi się już nie chce działać, to nie szukam oddziału po to żeby tylko być. Pomijając fakt, że w Słupsku takowego nie ma.

 

Burza, popatrz na stronę SSW, kiedy G. Koralewski miał ostatnią obserwację gwiazd zmiennych, będziesz wiedział jak działa. A szkoda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam negatywny pogląd na temat PTMA niestety. Przyczyna jest prosta: we Wrocłaiwu PTMA nie ma chyba z 12 lat. A uprzedzając wasze rady w stylu zbuduj sam oddział - wolę kreować coś innego, własnego, niezależnego od centrali w odległym Krakowie. Nie czas na centralizację. Najważniejsze jest to co blisko i to co sami tworzymy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Janusz_P.

Oskarze! nie ma znaczenia czy działasz pod skrzydłami PTMA czy klubu Syriusz czy jeszcze innej firmy ale ma ogromne znaczenie że popularyzujesz astronomię na dostępne Ci sposoby i to nas jak sądzę Miłośników Astronomii łączy a nie dzieli. Pozostawny flagi i proporce w domu i spotykajmy się przy teleskopach :Beer:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To już nie te czasy, kiedy PTMA potrafiło zebrać wokół siebie ludzi zainteresowanych tą tematyką. Teraz mamy internet, komórki, a nawet stacjonarne telefony, co 20 lat temu było rzeczą nie do pomyślenia.

Każdy sam może zebrać się w kupę i zrobić więcej niż obecnie PTMA robi w jednym roku.

 

Zniżki przysługujące członkom PTMA są już teraz też mniej istotne niż kiedyś.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie,

u nas w Lubelskim PTMA po wyborach (rok temu) dużo się zmieniło.

Poraz pierwszy w historii tego Oddziału zapisało się w jednym roku 11 nowych członków.

To chyba jest jakiś sukces. Jak już pisałem to kilkakrotnie, Oddziały PTMA są w pewnym stopniu niezależne i mogą naprawde wiele zdziałać tylko muszą być chętni. Ja uważam że tak stare z tradycjami Towarzystwo trzeba pielęgnować a nie szukać innych rozwiązań skoro mamy gotowca z tak pięknym logiem :wink:

logo.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
Gość Paweł Schmidt

Do PTMA, odziału w Chorzowie należe i nie narzekam. Teraz właśnie szukujemy coś wielkiego... ale narazie nie zapeszam :)

 

P.S. Prosił bym kilka osób z forum co wiedzą o czym mówie, by o tym nie pisali :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Warto przy tym dodać że PRĘŻNE Oddziały stają się wraz ze wzrostem prężności - jakby elitarne. Od niedawna próbuję się zapisać ale są różne... hm... kosmiczne przeszkody. Konieczne jest poczekanie do października. :(

Póki co - próbuję dywersyjnej roboty (dywersyjnej względem tej ELITARNOŚCI) wkręciwszy się na... sympatyka i KANDYTATA (SIC!) :Cheers:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Janusz_P.
Do PTMA, odziału w Chorzowie należe i  nie narzekam.  Teraz właśnie szukujemy coś wielkiego... ale narazie nie zapeszam :)  

 

P.S. Prosił bym kilka osób z forum co wiedzą o czym mówie, by o tym nie pisali :)

 

A świstak spode Tatr słucha tajemnic Poliszynela, siedzi i zawija je w te sreberka w sklepie internetowym na wielkie otwarcie :Beer:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Warto przy tym dodać że PRĘŻNE Oddziały stają się wraz ze wzrostem prężności - jakby elitarne. Od niedawna próbuję się zapisać ale są różne... hm... kosmiczne przeszkody. Konieczne jest poczekanie do października. :(  

Póki co - próbuję dywersyjnej roboty (dywersyjnej względem tej ELITARNOŚCI) wkręciwszy się na... sympatyka i KANDYTATA (SIC!) :Cheers:

Nie kłam Cygnus :noughty:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Adamo - no nie przesadzaj!

Trochę żartuję, poprostu na zebraniach taka jest atmosfera zapalczywych dyskusji że wygania Miłośników niemal północ, na papierzyska poprostu szkoda czasu! Czy nie? :mrgreen:

 

(myśle że atmosfera ELITARNOŚCI jest dobrą zachętą!!!!) :Cheers:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Łodzi robi się na prawdę dużo poza spotkaniami formalnymi są "wewnętrzne koła" - wspólne obserwacje, ogniska itp.

 

Dla mnie PTMA to coś co nauczyło mnie systematyczności, konsekwencji i uporu. Oczywiście jak wszędzie są LUDZIE i ludzie ja trafiłem na tych pierwszych. Poza tym w mojej dziełalności obserwacyjnej nie zdziałał bym nic bo jeśli nawet ktoś wyśle raport zakrycia asteroidalnego do IOTA czy EAON a nie będzie on na naszej liście obserwatorów to i tak zostanie odesłany do nas na weryfikacje o czym już kilkanaście osób w kraju się przekonało.

Co do chwalenia się co do działalności oddziału w Łodzi. To się pochwalę:

- Od 25 lat młodzież interesująca się astronomią jedzie na wyprawy naukowe za granicę (Włochy, Chorwacja, Hiszpania, Dania itd.) sam na takie wyjazdy jeździłem jako uczestnik a teraz już jako instruktor

- Organizowaliśmy kilkanaście wypraw obserwacyjnych za granicę min. do Włoch, Chorwacji, Holandii i Czech

- Organizowaliśmy i współorganizowalismy z Wawą międzynarodowe konferencje ESOP oraz Szkołę Kosmologiczną

- Organizujemy pokazy nieba dla domów dziecka, świetlic środowiskowych oraz regularne dla mieszkańców Łodzi i okolic

- Organizowaliśmy ponad 100 krajowych obserwacji wyjazdowych (głównie brzegówki, ale i asteroidy, obserwacje zaćmień w tym autokarowy wyjazd mieszkańców Łodzi na kilka zaćmień na tzw. Ródzką Górę - piękny horyzont)

- W naszym oddziale mamy bibliotekę z wieloma unikatowymi pozycjami

- Prowadzimy działalnośc wydawniczą - Materiały SOPiZ - gazeta zakryciowa

No i wiele wiele innych...

 

Do oddziału w Łodzi - ZAPRASZAM !!!

 

Paweł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.