Skocz do zawartości

Pierwszy teleskop.


Rekomendowane odpowiedzi

Teleskopy te mają rózne montaże. Synta 6" dobsona a Mak 127 jest na paralaktyku. Wrogiem dobsona są balkonowe barierki. Sam mam Syntę 8" i czasem muszę ustawiać ją na stoliczku. Synta jest też wieksza. Pomimo tego patrzy się w miarę wygodnie bo wyciąg jest z boku. MAk jest mniejszy ale patrzysz od tyłu. W związku z tym musisz sprawdzić czy zmnieścisz się miedzy teleskopem a ścianą lub oknem. Kluczem jest rozmiar balkonu :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich forumowiczów. Jestm tu nowy i nie chcę zakładać nowego tematu, dlatego zapytam tu:

mam możliwość zakupu nowego celestrona 114az (astromaster) za 250 pln. Warto w tej cenie sie tym zainteresować? P.S. Lornetkę już mam (10x50). Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja ostatnio dochodzę do wniosku że początkujący od czegoś zacząć muszą i póki koszt pierwszego teleskopu nie przekracza pewnej krytycznej dla nich kwoty to nawet jeśli będzie niedoskonały ( nie tragicznie beznadziejny)to i tak da im wiele radości i pozwoli się sprawdzić w nowym hobby.

  • Lubię 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie, w większości przypadków początkujący, którzy proszą o pomoc bez uprzedniego "wgryzienia" się w temat, mają bardzo wygórowane wymagania. Później następuje rozczarowanie a końcowym wynikiem zniechęcenie. Poprostu początkujący musi mieć świadomość, że pewnych granic nie przeskoczy się.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko, czy nie zniechęci przypadkiem?

 

Jeśli ktoś liczy na widoczki jak z Hubbla to i 400/1600 nic nie pomoże, jeśli ktoś ma złapać bakcyla to zrobi to i dobrym obiektywem 76/700 a potem jak dojrzeje sprzętowo to kupi docelowy teleskop. Ale to moje zdanie i nie muszę mieć racji :)

 

 

 

Jeśli chodzi o mnie, to wiem, że po takim sprzęcie nie mogę spodziewać się cudów. Chodzi mi o to, czy ten sprzęt nada się do pierwszych teleskopowych w miare sensownych obserwacji.

Nikt Ci nie odpowie na to pytanie bo ryzyko duże że sprzęt okaże się wadliwy a pretensje skierowane zostaną do kogoś kto Ciebie do jego kupna zachęcił. Jeśli optyka w nim jest ok to spokojnie za te pieniądze można od czegoś takiego zacząć.

  • Lubię 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakoż, że ten model jest tani celestron teleskop land and sky 50, mam pytanie: czy warto go kupować, co nim zobaczę? Czy do pierwszych podstawowych obserwacji się nada?

Krew mnie cholera zalewa jak widze w tych marketach ten"profesjonalny sprzęt-dla koneserów",za 200zł,plastik fantastik o polimerowych szkłach na montażu trzęsącym się jak ta przysłowiowa osika na wietrze.Tych ludzi którym oczy z orbit wyłażą na widok tego"cudu technniki" przez który widać flage na księżycu zatkniętą przez Amerykanów.Tych sprzedawców-oszustów którzy oferują ten szmelc,robiącym ludziom wode z mózgu powinni karać milionowymi grzywnami. Edytowane przez Jacek160
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.