Skocz do zawartości

Co tam Panie w jądrze słychać...


Loki

Rekomendowane odpowiedzi

Cat's PAw i Lobster takie małe. Teraz widze jak niewielki wycinek nieba normalnie wchodzi mi w kadr

Najfajniejsze w tych szerokich kadrach jest widoczność tych wszystkich ciemnych mgławic. Jak dla mnie mógłbyś nieco podbić jaśniejsze obszary drogi.

Edytowane przez MarcinPc
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo Wam dziękuję. Nie spodziewałem się takiej reakcji. Patrzę na zdjęcie przez pryzmat kiepskiego nieba, pod którym zostało zrobione. Jeszcze pewnie podejdę do tematu w ludzkich warunkach i przy normalnych czasach, bo "czy" minuty to trochę mało.

 

Maćku, nie brałem dłuższych szkieł, głównie z powodu wagi. Plecaczek pomieści 70-200 i kusiło mnie, żeby je zabrać, bo to mój ulubiony obiektyw z gatunku "do tańca i do różańca," ale waży trochę i zdecydowałem się na dwa mniejsze. Miałem ze sobą setkę i Samyanga 14mm. Chciałem zrobić naprawdę szeroki kadr, ale przy tym stanie zaświetlenia, jaki tam jest, nie miało to sensu.

Jeśli nie potrzebujesz montażu natychmiast, chętnie spróbuję nań założyć 200mm, a nawet 400-tkę, byleby tylko kawałek nieba się w końcu pojawił.

 

Marcinie, masz rację, to w sumie najjaśniejszy fragment Mlecznej i mógłbym go przyrządzić jaśniej, próbowałem nawet i pierwsza wersja była jaśniejsza, ale finalnie postanowiłem w ten deseń.

 

Jeszcze raz serdecznie dziękuję za ciepłe słowa. Wychodzi na to, że jak dotąd szerokie kadry wychodzą mi zdecydowanie lepiej niż wąskie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wielkie. Ostatnio nie fociłem nic. Montaż był w remoncie, potem chmurwy, potem praca, potem urlop i gdyby nie Maciek, to do tej pory o suchym pysku bym siedział. Teraz zaś Księżyca przybywa i zaplanowany na ten rok wielogodzinny kadr Antaresa chyba mi już ucieknie, bo gwiazdozbiór spiernicza mi na południowo-zachodnią stronę nieba, którą mam nieco gorszą. Może w tym roku jeszcze nie zejdę i następny maj będzie łaskawszy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.