Skocz do zawartości

Veil z przyległościami


_Spirit_

Rekomendowane odpowiedzi

Ten skrypt: RLdeconvGaussianPSF

To jakąś sieczkę robi ze zdjęcia.

 

Z dwojga drugie podoba mi się bardziej.

 

Uważam, że każdy element obróbki jaki aplikujesz na zdjęcie powinno się wykonywać w małych kroczkach - panując nad każdym elementem układanki, a niżej raz przypierdzielić i popsuć zdjęcie :-)

 

Bardzo podoba mi się wersja z postu: http://astropolis.pl/topic/46120-veil-z-przyleglosciami/?p=548903

śliczne gwiazdki, nie za małe i nie za duże - Veila ładnie widać a zdjęcie wg mnie nie jest przeprocesowane.

 

Paweł

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wszystkim za opinię.

 

Pav - faktycznie w tamtym zdjęciu gwiazdki wyszły super. Też mi się podobają. Jest kolor. Z drugiej strony detale mgławicy giną w mnogości gwiazd.

Zacząłem obróbkę od początku ale odpuściłem sobie skrypty z Maxima do pomniejszania gwiazd. Od początku średnio mi się podobało ich działanie i wpływ jaki mają na gwiazdy.

Setki małych kroków jakie wykonałem na maskach - nie jestem w stanie zliczyć. Starałem się panować nad materiałem w najlepszy sposób jaki potrafię.

Dodatkowo zastosowałem kolor selektywny na słabiej widocznych strukturach mgławicy. Udało mi się wyciągnąć z materiału znacznie więcej.

 

Na koniec po zmniejszeniu zdjęcia już w samym JPG`u leciutko zwiększyłem kontrast i dodałem odrobinę saturacji.

Oto wynik.

VEIL_final.jpg

 

Ps. Złożyłem materiał nie medianą ale SdMask. Szum na zdjęciu był minimalny. Chociaż teraz nie wiem czy to zasługa SdMask czy stosowania masek w PS.

Edytowane przez _Spirit_
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 miesięcy temu...
  • 2 miesiące temu...

Wiadomo że zbieranie materiału to jedno a obróbka to drugie. Odgrzebałem na dysku materiał z zeszłego roku. Po roku doświadczeń z obróbką wyszło mi coś takiego.

Ciągle nie mogę sobie wypracować metody na odszumianie żeby nie niszczyć materiału więc tego nie zrobiłem na tym zdjęciu.

10x600s QHY8L OSC + TS APO65
SamZQ1i.jpg

i full

http://i.imgur.com/ovwmDIU.jpg
  • Lubię 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Popatrzyłem dokładnie na trzy bardzo słabe gwiazdki (wskazane zieloną strzałką) porównawczo i przypuszczam, że tu nie należy odszumiać bo to wszystko jest istotną informacją, a że nieco mniej dokładną to trudno.

Te trzy gwiazdki zamieniły się na dwie-trzy grupki ale skoro istnieją na niebie to ja bym zostawił tak jak jest. Tym bardziej, że zdjęcie po prostu podoba mi się.

Sprawia wrażenie dość ostrego zdjęcia (nie rozmazanego) - to miłe dla oka, przynajmniej mojego :)

 

Pozdrawiam

p.s.

Powiem więcej, na tym sprzed roku jedna gwiazdka została pokazana dobitniej (wskazana czerwoną strzałką). Tu zatem to zdjęcie nawet wygrało :)

post-17880-0-75665700-1441319689.jpg

Edytowane przez ekolog
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.