Skocz do zawartości

Jowisz 2014/2015


*Wojtek*

Rekomendowane odpowiedzi

Oraz animacja z wczoraj.

 

45 klatek, 100% i 160% (sam Jowisz).

Czas od 21.04.25 do 21.46.32.

 

Celestron SCT 9.25, Orion Atlas EQ-G, Powermate 2,5x, iDS CMOS UI-1240LE-C-HQ,
FireCapture 2.3, PIPP, AutoStakkert_2.5.1.7, RegiStax 6, Corel PaintShop Pro X7, PhotoScape, XnView.
b9865795-4225-493d-abd3-8d19f20cf85d.gifbbb2eea5-5f05-4df8-a5ff-b138fa66ae06.gif
  • Lubię 8
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hamal, u Ciebie kolor też jest atrakcyjniejszy w odbiorze niż b&w. 100 klatek to niewiele by zwalczyć szum, ale to pewnie przez te chmury. Widać jednak potencjał, o który warto powalczyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze jedna fotka chyba najlepsza z wczorajszego wieczoru. Pierwszy raz w swojej fotce dostrzegam detal wewnątrz burzy! Oryginał oraz składane funkcją resample 2x w AS!2.5

Aż prosi się o drizzle 3.0 ale po złożeniu tą funkcją nwet delikatny ruch suwaka w Regi6 powoduje, że z Jowisza robi się kratownica :| Jedynie dekonwolucja w ImPPG dawała jako takie efekty jednak nie byłem z nich na tyle zadowolony, żeby się nimi chwalić.

Chyba trzeba sie zaopatrzyć w większą krotność barlowa.

 

~1500klatek z 2100.

SW 200/1200, GSO 2,5X PGR Firefly

 

Tom

2015-04-04-1910resample2.jpg

x1x_2015-04-04-1910.jpg

  • Lubię 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś robiłem webcamem, teraz w końcu uruchomiłem PGR Firefly mono. Wczoraj praktycznie wszystko czego potrzebowałem dał mi świetny seeing. Ale również sama kamerka nie jest bez znaczenia. Zmiana kolorowego LifeCam na mono Firefly od razu dała lepszy detal. Teraz przydał by mi się barlow z krotnością 4X, która to krotność, wg tutorialu dotyczącego planetarnego foto, pozwoli na optymalne wykorzystanie kamerki. Czyli reasumując mono dało detal ale, no właśnie zabrała kolor, może manualne koło kiedyś kupie, ale chyba jak na razie jestem zbyt leniwy, żeby walczyć z tym wszystkim naraz :D Na początek p-foto polecam Firefly, gdyż już na początku kamerka dała kupę radości.

 

Tomek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

.Myślę, że można spokojnie kombinować z większym powiększeniem planety (oddalenie kamerki lub inna krotność barlowa).

Próbowałem z oddaleniem kamerki od soczewki i nie bardzo to wyglądało, wokół Jowisza uwidacznia się halo, które psuje cały efekt. Dlatego też chyba lepiej będzie zastosować barlowa o większej krotności.

 

Ja dziś nie zdążyłem, chmury mnie ubiegły niestety, ale liczę, że sie rozpogodzi jeszcze co nieco.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.