Skocz do zawartości

Jowisz 2014/2015


*Wojtek*

Rekomendowane odpowiedzi

I zrobiłem porównanie debayeryzacji z AS!2 podczas stackowania z avikami zdebayeryzowanymi wcześniej w Debayer. Algorytmy jakie zastosowałem w Debayer to: Bilinear, Edge oraz HQLinear.

Wniosek. Najlepszy jest algorytm Bilinear.

 

Do porównania wybrałem najlepszy avik z wczorajszych nagrań. Dodam jeszcze, że stack zdebayeryzowany w AS!2 już mocno szumi przy wyostrzaniu w RegiStax6, stack z AVI Bilinear ma o wiele mniej szumu.

 

Resztę pokazują załączniki.

 

 

conv_Jup_20150330_205756porównanie bez wavelets.jpg

conv_Jup_20150330_205756porównanie z wavelets 10.jpg

Porównanie RegiStax6 z wavelets 20.0.jpg

Porównanie RegiStax6 z wavelets 100.jpg

Porównanie RegiStax6.jpg

  • Lubię 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To na koniec tej serii, takiego Jowisza wykombinowałem. Jeden wavelet był pociągnięty do 100. Może da się to lepiej zrobić ale teraz już mi się nie chce. Dałem też Prt Scr programów, w których obrabiam stack. Duże, czerwone cyferki pokazują kolejność obróbki. Tylko trzeba pamiętać, że to obróbka na słabym materiale.

 

 

3.jpg

Prt Scr.jpg

  • Lubię 7
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie testowałem programu z FireCapture do debayeryzacji, ale po Twoich testach zrobię to. Porównam też z PIPPem (bilinear). Na pewno warto robić własne testy. Testy innych to punkt wyjścia i droga na skróty, ale dobrze wszystko potwierdzać sobie przy własnej konfiguracji sprzętowo-programowej.

Zastanwia mnie dlaczego Wojtek w Registax używasz dolnego suwaka a nie górnego. U mnie ten góry daje najlepsze rezultaty. Ale to właśnie może być specyfika konkretnego setupu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proszę, o to stacki. Jeden jest z debayeryzacją w AS!2 drugi przeszedł najpierw Debayer Bilinear. Jest to w nazwach plików. Zaznaczę jeszcze, że podczas stackowania mam już ustawione najmocniejsze wyostrzanie, więc taki stack jest już dość ostry. Oraz stosuję maksymalną ilość punktów alignment

 

https://www.dropbox.com/s/p7ej7wbrde17obo/conv_Jup_20150330_205756_Bilinear_g3_b3_ap120.tif?dl=0

 

https://www.dropbox.com/s/xaly8f961o3xln7/conv_Jup_20150330_205756_g4_b3_ap114.tif?dl=0

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pobrałem filmik i zobaczę co da się zrobić. Odnośnie debayeryzacji, zrobiłem porównanie u siebie pipp/firecapture/AS i tym razem widzę różnicę. Wiem też dlaczego wcześniej jej nie dostrzegałem - robiłem porównanie na dużo słabszym jakościowo materiale (wtedy nie miałem lepszego). Tam istotnej różnicy nie byłem w stanie wychwycić. Na dobyrm aviku AS przegrywa małym detalem z konkurencją. Nie jest to duża różnica, ale na tyle istotna, że warto z jej powodu dodać ten element obróbki do całego procesu "wywołania" avika. Wybór między pipp a firecapture nie ma już znaczenia. Tu i tu jest dobrze. Ja wybiorę pippa bo mam więcej doświadczenia z tym softem i lepiej się w nim robi crop.

 

Dzięki Wojtek za Twoje testy. Dzięki nim ponowiłem swoje i czegoś nowego się dowiedziałem, co ulepszy moje zdjęcia wynikowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy w pippa można do debayeryzacji załadować hurtowo wiele avików? Pytam ponieważ w Debayer trzeba każdy osobno ładować. Podziękowania to bardziej dla Rika, ponieważ zaproponował mi zrobienie takiego testu.

Edytowane przez *Wojtek*
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy w pippa można do debayeryzacji załadować hurtowo wiele avików? Pytam ponieważ w Debayer trzeba każdy osobno ładować. Podziękowania to bardziej dla Rika, ponieważ zaproponował mi zrobienie takiego testu.

 

Można załadować hurtem wiele plików.

 

Na razie mam takie uwagi po wstępnej obróbce Twojego avika:

- Mało klatek. Robiłeś pewnie pod animacje, ale jak chcesz mieć lepsze rezultaty, to klatek musi być dużo więcej. Twój sprzęto na to spokojnie pozwala. Jak będziesz miał więcej klatek, to liczba AP nie może być zbyt duża. Tak do 40 dla tego Jowisza będzie ok.

- Mała tarcza. Jak chcesz mieć więcej detalu tu musisz tarczę powiększyć. Masz duży "zapas mocy" jasności, więc warto poszukać większego barlowa.

- U mnie na Twoim materiale w Registaxie górne suwaki też dają lepszy efekt niż dolne.

 

Edytowane przez Arek_P
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, nagrywałem pod animację. Zresztą tak wiało, że nie było czasu. Chciałem cokolwiek nagrać. Nie wiem czy większa soczewka niż 2,5x to będzie dobrze? Powermate ma tylko 2,5x i 5x a to będzie za dużo. Kupno 3x chyba nie ma sensu? A 2", 4x Powermate to nie będę kupować. Miałem kiedyś 2x, jest to ogromna soczewa.

Edytowane przez *Wojtek*
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam w końcu moją wersję zrobioną z filmika. Obróbka poszła taką ścieżką: PIPP -> AS2 (50% klatek) -> AstraImage 3.0 (Dekonw.) -> Registax (bardzo delikatnie) -> ImageAnalyser (rozjaśnienie, nasycenie) Sprawdziłem jeszcze inne warianty, ale efekt podobny. Tam po prostu nie ma więcej detalu. Różnica względem zdjęcia Wojtka jest minimalna (moje foto z prawej).

por.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może zamiast zmiany barlowa lepiej dodać jakąś przedłużkę? Jak nie masz kątówki to możesz od niej zacząć. Pokombinuj z pierścieniami by oddalić nieco barlowa. To też się sprawdza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.