Skocz do zawartości

Jowisz 2014/2015


*Wojtek*

Rekomendowane odpowiedzi

U mnie wczoraj warunki były takie sobie (cirrusy zabieraly światło), ale nie narzekam, bo dawno nie miałem możliwości rejestrowania nowego materiału. Efekt jak na te warunki i tak mnie cieszy. Zderotowałem 4 aviki.

 

10.04a.jpg

Edytowane przez Arek_P
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Emeł, wyciągnąłem Twojego Jowisza z mroku, programem Corel PaintShop Pro X7

 

Teraz zaczyna być podobny do ludzi. Będę musiał nad tym popracować w przyszłości - dziękuję :)

 

Czy ten Conan ;) ma funkcję nagrywania filmów ?

 

Całe szczęście ma, inaczej nawet bym nie podchodził do tematu. Zastanawiam się tylko, czy dobrze robię nagrywając filmy w rozdzielczości 1920×1080? Bo przecież Wasze kamerki z jakieś przyczyny nagrywają w niższej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Grunt, żebyś nagrywał bez (zbytniego) skalowania. Np. 640x480 na zasadzie: obraz z całego sensora pomniejszamy do tego rozmiaru – nie ma za bardzo sensu. Ale jeśli jest opcja „nagrywaj 640x480 wycinając środek obrazu z całego sensora”, to jak najbardziej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej

 

U mnie seeing był dobry do 22 potem totalna ale to totalna lipa. Zdążyłem nakręcić 2 aviki w dobrych warunkach (detal świetlny ale jakby delikatnie rozmazany) ale okazało się, że kolimacja nie była idealna i zacząłem dokolimowywać. Teraz wydaje mi się, że jest świetnie. Kolimowalem przy ogniskowej 7 metrów. Niestety po zakończeniu kolimacji była już totalna masakra i wychodziło mydło, bez detalu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lysy, Twój astro pies bardzo ładny. Lubię psy. Przez kilkadziesiąt lat miałem już ich sporo, nawet olbrzymiego owczarka, teraz mam shih tzu :). Czy twój piesek to konkretna rasa? Ta zielona płyta, to co to jest konkretnie? I ten Newton wygląda niepozornie ;).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Teraz zaczyna być podobny do ludzi. Będę musiał nad tym popracować w przyszłości - dziękuję :)

 

 

Całe szczęście ma, inaczej nawet bym nie podchodził do tematu. Zastanawiam się tylko, czy dobrze robię nagrywając filmy w rozdzielczości 1920×1080? Bo przecież Wasze kamerki z jakieś przyczyny nagrywają w niższej.

 

 

Dobre rezultaty osiągniesz jeśli użyjesz okularu 2".

 

Obiektyw łapie wówczas po całe powierzchni a nie tylko środkiem.

 

Wystarczy dobry Plossl np. 32mm + telekonwerter 2x , no i oczywiście stoliczek żeby nie trzymać aparatu w ręce.

 

 

Nakręcić avi po 2-3 min i może być nieźle.

 

Ja kiedyś zacząłem się w to bawić zanim padł aparat , a efekt mógł by być całkiem niezły, poniżej kilka przykładów , mój i z Y.

 

https://www.youtube.com/watch?v=tlwszW4ISGE

 

Oczywiście można użyć też zoom ale trzeba na połowe aby nie robił już cyfrowego powiększenia, tak jak u mnie środkowy Jowisz.

1083_05_09_10_7_02_25.jpeg

Edytowane przez astrokosmo
  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W odpowiedzi na interpelacje:

Pies jest rasy mix...typowa znajda podarowana przez sąsiadów "psiarzy" na zasadzie "masz psa...nie?-to już masz...to już drugi pies w domu + dwójka dzieci....na szczęście jest jest jeszcze astronomia...uff;)

Zielona płyta to wylewka pod przyszłe obserwatorium na razie pełniąca rolę podstawy pod basen...;)

Newton 12" z wymienionym LW na - minimalizm planetarny...;)

A.

Edytowane przez Lysy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwsza część animacji wczorajszego Jowisza. Dlaczego podzieliłem animację na dwie części, ponieważ w połowie sesji nagrywałem trzeci księżyc i po stackowaniu, białe paski wyszły w miejscu, gdzie nie można było uciąć klatki. !00 klatek nie chce mi się pędzelkowaci czarną farbą, więc są dwie części z księżycami. Sam Jowisz będzie w 100 klatkach :).

 

49 klatek, 100%.

Czas od 20.02.56 do 21.00.17.

Ogniskowa 5875 mm.

 

Celestron SCT 9.25, Orion Atlas EQ-G, Powermate 2,5x, iDS CMOS UI-1240LE-C-HQ,
FireCapture 2.3, PIPP, AutoStakkert_2.5.1.7, RegiStax 6, Corel PaintShop Pro X7, PhotoScape, XnView.
ad870759-99ef-4bde-8dd4-7629da0e3934.gif

 

 

  • Lubię 6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fotka kol. pmamot bardzo dobra!

Mogę potwierdzić że seeing był początkowo super. Zacząłem sesje nawet wcześniej i skończyłem o 22-giej

przy postępującym pogarszaniu się warunków. Postaram się skleić coś w poniedziałek na stacjonarnym kompie bo mi się laptop zagotuje. Mam aviki z z dopalaczem 40 fps dla luminancji w Orange, jak dam radę zderotować materiał bez tragedii na obrzeżach to skleję jakieś 20 tys. klatek :)

Edytowane przez Lysy
  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Andrzej to by wszystko wyjaśniało bo ja zacząłem sesję o godzinie 21:55 i z biegiem czasu było coraz gorzej. Muszę przygotować się na wcześniejszą sesję foto. Fotki niedługo wstawię ale jak na C11 to wyszła "padaka".

 

Muszę zapoznać się ze sprzętem, opanować kolimację więc trochę czasu minie zanim zacznę robić w miarę dobre foty. Zastanawiam się czy takie coś: https://web.archive.org/web/20070731124722/http://www.starcrwzr.com/cooler.htmzmniejszyłoby wpływ ciepłych prądów wewnątrz tuby? Ktoś z was to testował?

Edytowane przez Adam Tomaszewski
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem co się dzieje że mimo ogromu zaangażowania i kupienia ASI wychodzi takie gówno, bo lepsze Jowisze to ja rok temu kolorowym Atikiem robiłem. No cóż, życie.

Zmniejsz skalę nagrywania i zobacz co wyjdzie. Na zdjęciu raczej dominuje szum cyfrowy niż zły seeing, choć i on się pewnie dokłada. Na mniejszej skali możesz mieć niższy gain co da lepszy stosunek sygnału do szumu co powinno przełożyć się na czystsze zdjęcie (albo po prostu ułatwić życie aplikacji do stackowania). Z ASI120M trzeba uważać by nie przegiąć bo wtedy szum jednak wyjdzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gain można pokonać jak się ma dużo klatek. Podaj ile zbierasz klatek w pojedyńczym filmiku, przy jakim gainie i ile z tego zostawiasz w AS2. To są kluczowe parametry. Obróbkę stacka już kilka osób testowało i tu na pewno wyciągasz co się da.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.