Skocz do zawartości

Jowisz 2014/2015


*Wojtek*

Rekomendowane odpowiedzi

Hmmm ja tam problemów z kręceniem śrubokrętem nie miałem, dość sprawnie mi to szło pod warunkiem, że palce nie są sztywne z zimna. Mimo wszystko bob's knobs ułatwiają sprawę bo nie trzeba pamiętać o tym śrubokręcie ;)

Kiedyś też pewnie je sobie zafunduję ;). Wojtek jak coś możemy zamówić razem zaoszczędzimy na przesyłce :D Bo w PL chyba ich nie ma?

 

Hamal ja widzę IO ;p

Fajna fotka ale jak dla mnie za mocno ściemniasz pasy, one z czerwonym filtrem tak wyglądać nie mogą ;). Podesłałbyś mi na maila surowy stack?

 

 

Edytowane przez Adam Tomaszewski
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hamal, a nie da się w Twojej kamerce przejść na 8bit zamiast tych 16? Sprawdzałem ten tryb w ASI i nie tylko potwierdza się opinia, że jego użycie nic nie wnosi, ale równieź ciężko się taki materiał obrabia. Wyciągasz z niego chyba wszystko co się da :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OK. Jak oglądałem Twój plik to miałem wrażenie, że jest taki mdły (wybacz) jak te co mi generował tryb 16bit. Jeszcze mi do głowy przychodzi gamma - nie "gammujesz" czasem przy nagrywaniu? :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja bym koniecznie na Twoim miejscu zmniejszył gammę do 10. Kontrast na pewno się poprawi i będzie łatwiej obrabiać. Raz przypadkiem na kilku avikach jechałem na domyślnym gamma 50 i potem męczyłem się przy obróbce. Ja najpierw miałem gammę na zero, a potem doszedłem do 10 jako optimum dla mojego setupu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy w dobrych warunkach sprawdzałeś czy jest lepiej z niską gammą? Ja z ciekawości sprawdzę wysoką gammę przy kiepskim seeingu. Musimy jednak nastawiać się na optymalizację dla dobrych warunków, a wtedy niski kontrast raczej nie pomaga.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczorajszy :) Przyjechałem z pracy, patrzę przez telep i widzę cień na Jowiszu. Przebrałem się itd. zniosłem sprzet na pole i :( już nadeszły chmury, jasność Jowisza znacznie spadła przez co wiadomo i obraz się pogorszył. Ale nie złożyłem z powrotem tylko nagrałem parę avi od 20:12 do 20:45 później już nic nie było widać.

Sprzęt ten co zawsze, tylko telep nie wychłodzony, chmury, seeing słabiutki w porównaniu z ostatnimi fotami ale udało mi sie złożyć taką animację.

Z lewej to Io a cień na tarczy to Ganimedes ale jego nie udało się zarejestrować.

Jowisz 7.04.2015.gif

8q.jpg

Edytowane przez marcin.p1
  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Również gammę mam wyłączoną, lepiej ją zostawić w spokoju, potem można ją sobie w razie czego zmniejszyć w programie do obróbki. Gammę można zmniejszyć ewentualnie na Słońcu tak, żeby program do obróbki miał łatwiejsze stackowanie.

 

Znalazłem jeszcze ciekawą stronę o kolimacji SCT. Jeżeli nie jesteśmy w stanie stwierdzić jakie mamy krążki dyfrakcyjne to wystarczy nagrać krótki avik i zestackować. Efekt jest na tyle dobry, że jestem w stanie stwierdzić jaka jest kolimacja. Załączam mocno powiększone zdjęcie krążka po kolimacji i przed kolimacją. Jak widać jest spora poprawa ale do ideału jeszcze trochę brakuję, cień wtórnego musi przesunąć się w prawo.

coli2.jpg

coli0.jpg

Edytowane przez Adam Tomaszewski
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.