Skocz do zawartości

Skąd tyle tej agresji?


Gość cygnus

Rekomendowane odpowiedzi

Ja mam uniwersałowskiego szukacza komet i jedynie do czego nie mam zastrzeżeń to optyka- teleskop daje wyjątkowo dobry obraz, jakby optyka była z innego teleskopu :? reszta jest w miare znośna ale szukacz jest całkiem do :cenzor: widać przez niego tylko jasne obiekty i zamiast krzyża jest znany wszystkim gwóźdź który i tak odpadł. Wyciąg też nadaje sie teraz do wymiany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...
Ostatnio przeczytałem w jakiejś gazetce, że firma U jest jedyną  :shock:  firmą w Polsce produkującą samodzielnie teleskopy  :shock:  :lol: Ale miałem ubaw, chyba o kimś zapomnieli :lol:

Przeczytałeś w reklamie w "Wiedzy i Życiu".

Wszystko by było dobrze gdyby napisać:

UNIWERSAŁ jest jedyną firmą w polsce produkującą TAAAKIE teleskopy...

albo poprostu... "teleskopy".

Albo - ... produkującą teleskopy przez oklejanie.

:mrgreen:

 

Mój U-boot był zapakowanyw oryginalne pudło z Optisana, adresowane do DELTA...

I poza tym pudłem - większe pudło z tektury makulaturowej (kupiłem kiedyś w podobnym choinkę, ale tektura była lepsza), do którego luzem powrzucano żeliwne elementy statywu, luźne kawałki styropianu... i wysłano w aucie "Stolicy". Szajs-metal "kabłonków" tego nie wytrzymał ale chińskie pudełko z tubusem - wytrzymało. Tylko małe wgniecenie w tubie.

:salu:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Większość osób, które interesują się dłużej przeszły przez etap Uniwersałów opnia na ich temat jest jednoznaczna. Moim zdaniem temat jest wciąż aktualny i warto na niego pisać, gdyż sporo ludzi ciągle żyje w niewiedzy, szczególnie tych kupujących na allegro. Kilka razy nawet napisałem do takich desperatów biorących udział w licytacji np. U5 i kilku zrezygnowało po krótkim wyjaśnieniu i odesłaniu do linków na forum.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeczytałeś w reklamie w "Wiedzy i Życiu".

 

To brzmiało jak reklama ale niestety to było w artykule o jakimś obserwatorium w szkole czy coś takiego w gazetce chyba "Świat techniki" albo "Świat nauki". Gdyby to była reklama to bym się nie zdziwił bo w reklamie można wszystko :D:lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja tak dla odmiany :mrgreen: Miałem do czynienia z firmą "U" i nie mam złych wspomnień chodziłoo gałeczki do wyciągu ( o wymiane ) miałem im wysłać stare a oni mi przysłać nowe :mrgreen: Wszystko odbyło się jak po "maśle" wysłałem we wtorek a w czwartek miłem już nowe :mrgreen: Ale od opini na temat firmy " U " to się wstrzymam bo nie miałem dużo do czynienia z ich :mrgreen: "teleskopami" :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Większość osób, które interesują się dłużej przeszły przez etap Uniwersałów opnia na ich temat jest jednoznaczna. Moim zdaniem temat jest wciąż aktualny i warto na niego pisać, gdyż sporo ludzi ciągle żyje w niewiedzy, szczególnie tych kupujących na allegro. Kilka razy nawet napisałem do takich desperatów biorących udział w licytacji np. U5 i kilku zrezygnowało po krótkim wyjaśnieniu i odesłaniu do linków na forum.

 

Robota warta naśladowania :salu:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Większość osób, które interesują się dłużej przeszły przez etap Uniwersałów opnia na ich temat jest jednoznaczna. Moim zdaniem temat jest wciąż aktualny i warto na niego pisać, gdyż sporo ludzi ciągle żyje w niewiedzy, szczególnie tych kupujących na allegro. Kilka razy nawet napisałem do takich desperatów biorących udział w licytacji np. U5 i kilku zrezygnowało po krótkim wyjaśnieniu i odesłaniu do linków na forum.

 

Robota warta naśladowania :salu:

 

A mi się to nie podoba :evil: Po co się wtrącac jak to mówią "między wódke, a zakąske" Ludzie na allegro decydują się na kupno to licytuja :mrgreen: Prosze się postawić na miejscu osoby sprzedającej :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Większość osób, które interesują się dłużej przeszły przez etap Uniwersałów opnia na ich temat jest jednoznaczna. Moim zdaniem temat jest wciąż aktualny i warto na niego pisać, gdyż sporo ludzi ciągle żyje w niewiedzy, szczególnie tych kupujących na allegro. Kilka razy nawet napisałem do takich desperatów biorących udział w licytacji np. U5 i kilku zrezygnowało po krótkim wyjaśnieniu i odesłaniu do linków na forum.

 

Robota warta naśladowania :salu:

 

A mi się to nie podoba :evil: Po co się wtrącac jak to mówią "między wódke, a zakąske" Ludzie na allegro decydują się na kupno to licytuja :mrgreen: Prosze się postawić na miejscu osoby sprzedającej :evil:

 

Nieuczciwych sprzedawcow zawsze sie powinno tepic :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nieuczciwych sprzedawcow zawsze sie powinno tepic :roll:

 

Mylisz się CDev pisząc "nieuczciwi" oni są uczciwi gdyż piszą te same parametry co na stronie producenta (najcześciej) :twisted: A to producent kłamie jak ..... Ale i tak twierdze ze wpieprzanie się ( za przeproszeniem ) na 3-go w aukcje jest nie na miejscu :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nieuczciwych sprzedawcow zawsze sie powinno tepic :roll:

 

Mylisz się CDev pisząc "nieuczciwi" oni są uczciwi gdyż piszą te same parametry co na stronie producenta (najcześciej) :twisted: A to producent kłamie jak ..... Ale i tak twierdze ze wpieprzanie się ( za przeproszeniem ) na 3-go w aukcje jest nie na miejscu :evil:

 

Wkrecanie ludzi ktorzy przez ten sprzet (najczesciej) rozstaja sie ze swoim hobby jest jeszcze gorsze. :roll:

Wolny kraj, wolna informacja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A mi się to nie podoba  :evil:  Po co się wtrącac jak to mówią "między wódke, a zakąske" Ludzie na allegro decydują się na kupno to licytuja :mrgreen:  Prosze się postawić na miejscu osoby sprzedającej  :evil:

 

Widzisz Bobi ja mam inne podjeście, zamiast siedzie cicho czasami wolę się odezwać, jak komuś to się nie będzie podobało to nie będę się narzucał. Jak do tej pory, a robię to naprawdę rzadko biorąc pod uwagę ilość transakcji na allegro, wszyscy mi dziękowali. Ci ludzie nie znają takich forum, są nie świadomi. Praktycznie zawsze od razu pytają się o rady i opinie, etc. A osoba, która sprzedaje mnie nie interesuje. Sam mam U5 i go nie psrzedałem bo nie chciałem robić nikomu przkrości.

 

A tak nawiasem ciekawe co byś powiedział, gdybyś kupił kiedyś teleskop U.

 

Poniżej przykładowa odpowiedź niedoszłego właściciela U5:

 

"dzieki za informację.może polecisz jakiś dobry sprzęt?W tej dziedzinie to moje pierwsze kroki:).Namówiła mnie córka."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sam mam U5 i go nie psrzedałem bo  nie chciałem robić nikomu przkrości.  

 

Ech... Czytam to wszystko i oczom nie wierzę...

Trzymasz tego U5 jak śmierdzące jajko - to lepiej go komuś podaruj!

 

Piszecie same bzdury. Oczywiste że można sprzęt sprzedać UCZCIWIE PRZEDSTAWIAJĄC JEGO WARTOŚĆ (od)blaski i cienie .

 

Co jest warte kupowanie "teleskopu" 76 mm w supermarkecie czy w Żywcu - wszyscy tu wiedzą ale refraktor znakomitej jakośći kosztuje parę złotych więcej, czyż nie? Podobnie jak i Newton 114 mm.

 

Jak już to w wielu wątkach było widać - wytłumaczenie komuś co chce mieć TELESKOP za 300 zł żeby dodał stówę i kupił LORNETKĘ jest trudne...

Ja bym się raczej skupiał na tym żeby podpowiadać by nie kupować badziewnych "słupów" z Żywca bo te nadają się tylko do wymiany ale w końcu tuby są normalne... Zamiast tego można kupić te same dalekowschodnie tuby nieoklejone. A jak już ktoś wpadł w Żywca to przecież U-booty wymagają tylko poprawnego zmontowania/regulacji więc można by dać spokój z tą nagonką. Plossl 25 mm też jest normalny.

 

I do znudzenia będę powtarzał: JEŚLI JEST CHĘTNY DO KUPNA i JEST CHĘTNY DO SPRZEDAŻY to pozostaje ustalenie ceny! Jeśli to co chce kupić kupujący wymaga wydania trzy razy więcej pieniędzy niż na zakup przeznaczył, to po prostu do transakcji nie dojdzie, albo kupi nie to czego potrzebuje i nie będzie zadowolony.

 

I na koniec - co do dylematów wyboru i NAJLEPSZYCH RAD -

Naprawdę jestem przekonany że CANON 20D a nawet 300D jest lepszy od moich EOS-ów 1000FN/Rebel.

Tylko, nie wiedzieć czemu, nadal cykam tym co mam. :salu:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy ja komuś zabraniam kupować, jeśli chce niech kupuje, ale niech robi to w świadomości. Co do mojego U5 to nie widzę sensu przekazywania go komukolwiek, szczególnie początkującemu. To jest teleskop kupiony w 1991, zwierciadło dociśnięte za pomocą zapałek, w chwili obecnej totalnie wypłowiałe, okulary w jakimś dziwnym standardzie do niczego nie psującym, pryzmat zamiast lusterka wstecznego zamocowany na drucie, szukacz z gwoździem, całość waży pewnie około 25kg. Może U robi teraz coś lepszego ale takiego syfu jak mój to sprzedali mnóstwo, po sprzedaży byłem zlewany i ignorowany i dlatego ta firma dla mie to niewypał. Niestety tego zdania jużnie zmienię.

Tak więc nie mów mi, że tuby z żywca są ok, bo widzę sporo sprzętu takiego jak opisany tutaj powyżej na allegro.

 

Co do aparatów, to jeśli miałbyś w ręku 300D czy coś podobnego to zmienił byś zdanie, cykasz tym co masz bo nie masz tego co mógłbyś mieć. To tylko kwestia czasu kiedy nastąpi zmiana.

 

Nawiasem, mój U5 po raz pierwszy od wielu lat przydał się do czegoś, mianowicie został wykorzystany do pokazu tranzytu Wenus w gimnazjum. Uczniowie byli zadowoleni a ja i mój brat byliśmy spokojni, że cokolwiek uczniowie wymyślą i wykombinują to krzywdy teleskopowi nie zrobią ;)

 

Na tym kończę moja dyskusję w powyższym temacie, bo więcej już nic nie jestem w stanie doadać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U5 :)?.. Mam cos takiego, tubus stoi w kacie za regalem, rozne zyjatka w nim mieszkaja.. zyjatka mieszkaja poki nie przychodzi jakies zacmienie czy tranzyt.. wtedy to sie da jeszcze do zenita podlaczyc po uprzednim potraktowaniu odkurzaczem ;> Na zeliwnym statywie/montazu wisza: Everest 12x60, zenit, statyw do zenka i z tego co widze ladowarka do telefonu ;) Wielce solidny wieszak... Nieco mniejszy wieszaczek (U2 - 7cm z widelkami) podarowalem swego czasu babci...Wykorzystuje go podobnie, wiesza na nim reklamowki.. To chyba jakas ukryta cecha tego sprzetu, kazdy intuicyjnie wie co z nim robic ;)

Trzymam oba zoltki jako pamiatki..zreszta nie bardzo mam sumienie sprzedawac to komukolwiek ;)

 

Jeden z uniwersalowych okularow po owinieciu w izolacje pasowal do chinskiego "edu-science 50/600" Zrozpaczony wlasciciel owego wynalazku przez pol roku obserwowal przez pusty wyciag nie wiedzac o istnieniu czegos takiego jak okular.. Dostal wiec ow okular, cennik na normalne telepy, uradowany obdarzyl mnie butelka tego w czym jestesmy ponoc najlepsi ;)...

 

Pozdrowki ;)

 

Przemo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzisz Bobi ja mam inne podjeście, zamiast siedzie cicho czasami wolę się odezwać, jak komuś to się nie będzie podobało to nie będę się narzucał. Jak do tej pory, a robię to naprawdę rzadko biorąc pod uwagę ilość transakcji na allegro, wszyscy mi dziękowali. Ci ludzie nie znają takich forum, są nie świadomi. Praktycznie zawsze od razu pytają się o rady i opinie, etc. A osoba, która sprzedaje mnie nie interesuje. Sam mam U5 i go nie psrzedałem bo  nie chciałem robić nikomu przkrości.  

 

A tak nawiasem ciekawe co byś powiedział, gdybyś kupił kiedyś teleskop U.

 

Poniżej przykładowa odpowiedź niedoszłego właściciela U5:

 

"dzieki za informację.może polecisz jakiś dobry sprzęt?W tej dziedzinie to moje pierwsze kroki:).Namówiła mnie córka."

 

Tomek ja też wyrażam swoja opinie i nie ukrywam swojego zdania :mrgreen: Tak czytam i czytam ten wątek i chyba wam przyznam racje , iż przypomniałem sobie przejście Wenus które obserwowałem w MOA w Niepołomicach ** i tam własnie było telp U i co śmieszne wręc można powiedzieć upakażajace sprzet optyczny - stopka pod wyciąg była płaska , a krzywizne jej nadano przez obklejenie kitem ( takim do szyb) w srodku wyczerniony papierem , a pajak z gwożdzi :mrgreen: :mrgreen:

 

** www.moa.home.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.