Skocz do zawartości

KAF-8300 Color opinie


Killerus

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Trafiła mi sie fajna okazja do zakupu kolorowej kamery CCD z martycą KAF-8300CE.

 

Kamera ta to Celestron NightScape 8300, wiem, że to kamerka niespotykana na naszym rynku,

stąd moje zapytanie do posiadaczy inych kolorowych kamer na chipsecie KAF-8300CE, jak sprawuje się ta matryca, wady/zalety itd.

 

Wszelkie informacje będą mi pomocne przy podjęciu decyzji o ewentualnym zakupie.

 

 

 

 

Edytowane przez Killerus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wessel dlatego właśnie moje wachania, czy łapać okazje, czy może na spokojnie sobie jeszcze poczekać i np. dozbierać na świetnego ATIKA 383L+ w mono... lub 314L+

 

Fakt jest jeden, ze rozdzielczość w mojej kamerze 752x582 zaczyna być mi za mała, potrzebuję większej rozdzielczości :D :D Pixeloza zaczyna mi po prostu przeszkadzać

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Atik 383 świetny ? Ciekawe co Zombie powie na ten temat.

 

He he już miałem obśmiać ale mnie uprzedziłeś :rofl:

 

KAF-8300 to dobra matryca w swojej klasie ale tak jak pisał wessel od matrycy do kamery jeszcze daleko. Jeżeli chodzi o kolor vs. mono to ja bym dozbierał do mono - oczywiście kamery są w tej samej cenie tylko potrzebny dodatkowy osprzęt - ale na upartego możesz na początku robić samą L.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Killerus, ja posiadam tą kamerę , tylko z jeszcze bardziej egzotycznym chipem ...KodakxKAIx10100xColor

http://www.celestron-nexstar.de/ccd-nightscape/nightscape.htm , nie najgorsza do galaktyk , ale o mgławicach możesz zapomnieć.

Najbardziej mi w niej przeszkadza chłodzenie ... tylko to -20 otoczenia... to stanowczo za mało, już się zastanawiałem kilka razy jak by to podwoić ...Do tego jest dedykowany software, bardzo prosty , nie potrzebujesz , żadnego programu żeby łapać światło .

 

A ma może ktoś z was FLI 8300 Kolor ... albo jakiś link do strony z fotkami z tej kamery .?

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Killerus, to zależy co chcesz fotografować.

Pamiętaj, że kamera mono to czas ekspozycji x4 a w naszym klimacie to jeden obiekt będziesz długo naświetlał :)

Do wielu rzeczy kamera kolorowa spokojnie wystarcza. Jedynym minusem jest narrowband ale to wyższa szkoła astrofotografii i jeszcze więcej czasu na obiekt.

Napisz za jaką kwotę ta okazja Ci się trafia, ciekawy jestem.

Poszukaj fotek zrobionych tą kamerą w sieci.

Zobacz jakie foty robił np Szymek kamerą kolorową a jak przeszedł na mono to wrzuca 1/20 albo i 1/30 tego co robił wcześniej. :)

Wszystkie gromady, galaktyki i część mgławic zrobisz taka kamerą. Wiadomo że czułość trochę inna od mono ale i koszty jednej fotki znacznie mniejsze.

Ja teraz zamierzam większa część fotek robić kolorową a zwłaszcza wszystkie wyjazdy :) Szkoda mi czasu na kręcenie kołem filtrowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kamere mam okazje kupic za ok 3000 PLN stąd takie moje zainteresowanie tym chipsetem.

 

Sam juz nie wiem, co robic... filtry LRGB + Ha do swojej kamery mam, jedynie elektrycznego kola filtrowego brak... wiec moze na razie wstrzymac sie z zakupem nowej kamery, a dokupic kolo... i szlifowac warsztat na starym poczciwym ATIKU ATK-16 ?

 

 

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

To zbyt duże wprowadzające w błąd uproszczenie - a gdyby nawet to fota z mono będzie o niebo lepsza niż z color.

 

 

To zależy od wymagań i oczekiwań.

Zdjęcie mono to takie ciasto bez cukru :)

Ale to tylko moja opinia.

Ja mam dość naświetlania fotki na raty np przez 2 lata :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Zależy od odległości ale w większości przypadków będziesz miał winietę.

Dokładnie. Testowałem u siebie z kołem przykręconym bezpośrednio do kamery i winieta z 1,25" była w sumie spora. Oczywiście wszystko zależy od światłosiły - u mnie było to f/5. Ty masz f/6,3, no to jest szansa, że da radę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

To zależy od wymagań i oczekiwań.

Zdjęcie mono to takie ciasto bez cukru :)

Ale to tylko moja opinia.

Ja mam dość naświetlania fotki na raty np przez 2 lata :)

A zdjęcie kolorowe to cukier bez ciasta :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.