Skocz do zawartości

Czy teleskop X zmieści się do samochodu Y?


MercurianDruid

Rekomendowane odpowiedzi

Do założenia tego tematu "zainspirowały" mnie pytania, które także swego czasu miałem.
Chodzi o kwestię możliwości zapakowania sprzętu do samochodu konkretnej marki/modelu. Przeczytawszy informację o tym, że Syntę 8" na Dobsonie można bez problemu przetransportować autem (montaż do bagażnika, tuba na kanapę), nabyłem taki właśnie sprzęt. Pojawiły się jednak wątpliwości dotyczące konkretnie mojego modelu auta. Pudło z teleskopem ledwo upchnąłem po złożeniu tylnich siedzeń i od tej chwili towarzyszyła mi niepewność co do tego, jak będzie wyglądać kwestia mobilności mojego nowego nabytku. Wyguglałem nawet post z innego forum, gdzie ktoś pytał dokładnie o to, co interesowało też mnie, ale post zniknął w wielostronnicowym temacie nim doczekał się odpowiedzi. Pomyślałem, że dobrze byłoby zebrać takie informacje od użytkowników w jednym miejscu. W moim przypadku nie było problemów, dlatego dałem kolor zielony. Na żółto możnaby zaznaczać przypadki, gdzie wymagane jest np. złożenie siedzeń, lub inna czynność mogąca ograniczyć komfort jazdy/korzystania z auta.
Jeśli pomysł się nie przyjmie, to proszę usunąć albo skazać na zapomnienie :icon_smile:

Newton 200/1200 (8") Dobson + Ford Fiesta 2004 (Mk6)

Tuba bez problemu mieści się na kanapie.W pokrowcu od Delta Optical drzwi zamykają się niemal na styk (usztywnione dno wydłuża całość).
Montaż po zdjęciu półki bez problemu można przewozić pionowo, po położeniu na bok jw. do tego można założyć półkę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy taki temat ma sens, modeli samochodów jest tak dużo, a astroamatorów w gruncie rzeczy mało. Więc ciężko by dany model auta się powtarzał jakoś często. A druga sprawa że wymiary sprzętu astro można znaleźć w necie i najpierw na spokojnie sobie zmierzyć ile miejsca mamy w samochodzie.

Chyba mógłbym się nie doczekać odpowiedzi jak bym chciał przeczytać jak mieści się neq6+sw 150/750 i gso dobson 10" w Leonie I.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja i moje SCT14 mieścimy się w skromnym Fiacie Bravo. Telep ląduje na tylnim siedzeniu, montaż i skrzynki z osprzętem ładuje do bagażnika.

 

Generalnie jadąc gdzieś na wyjazd z sprzętem na dłużej jestem w stanie spakować się tylko dla dwóch osób... do dyspozycji pozostają tylko przednie siedzenia, cały tył jest zajęty przez dwa telepy (C14 i mały refraktor), osprzęt, stolik plus dwa krzesła i dwie małe walizki z ubraniami.

 

Na więcej niestety nie ma już miejsca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja lornetkę wrzucam do skrytki na rękawiczki i jazda! :smokin:

Loooool. Ale bez podania auta i szczegółów lornetki się nie liczy.

 

Dodam tylko, że warto w przypadku wątpliwości wziąć z sieci wymiary, zrobić z kartonu "teleskop" i przymierzyć. Bo jeśli byśmy chcieli jeszcze dodatkowo pytać o bagazniki dachowe, to robi się mini forum moto :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.