Skocz do zawartości

Fotografia planet i księżyca - projekcja okularowa pytanie


McGoris

Rekomendowane odpowiedzi

Mam pytanie odnośnie projekcji okularowej. Chciałem porobić zdjęcia planet np. Jowisza, Księżyca przy większym powiększeniu. Jedyne fotografie robię w ognisku głównym, ale to za małe powiększenie. Chciałem robić projekcję, przykładałem do okularu aparat bez obiektywu i nie wiem czemu, ale strasznie mało światła zbiera. Muszę dać ISO 1600 i 1/10 sek żeby mi chwyciło. Mam taką złączkę okularową, ale nie ostrzy mi, wchodzą tylko kitowce, bo te oddzielne nie wchodzą. Czy da się robić fotki w miarę sporego np. Jowisza?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jaki teleskop? Może lepiej zainwestuj w dobrego barlowa, zamiast bawić się w projekcje okularową. Projekcję okularową wykorzystujemy wtedy, kiedy nie mamy aparatu z wymiennym obiektywem i wtedy robimy zdjęcia razem z obietywem (np.kompaktem). Jak masz lustrzankę to najlepiej w ognisku głownym z barlowem.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie odnośnie projekcji okularowej. Chciałem porobić zdjęcia planet np. Jowisza, Księżyca przy większym powiększeniu. Jedyne fotografie robię w ognisku głównym, ale to za małe powiększenie. Chciałem robić projekcję, przykładałem do okularu aparat bez obiektywu i nie wiem czemu, ale strasznie mało światła zbiera. Muszę dać ISO 1600 i 1/10 sek żeby mi chwyciło. Mam taką złączkę okularową, ale nie ostrzy mi, wchodzą tylko kitowce, bo te oddzielne nie wchodzą. Czy da się robić fotki w miarę sporego np. Jowisza?

 

Kiedyś robiłem w projekcji okularowej Księżyc i Jowisza przez okular 2" Celestron 32 mm przez SCT8" na CG-GT , z aparatem Sony Cyber Szot - z ręki - Księżyc i ze stoliczkiem Jowisza - avi , potem obróbka , rezultaty jak po niżej.

 

Powiem szczerze że gdyby przy tym temacie więcej posiedzieć można by osiągnąć całkiem niezłe rezultaty - polecam.

 

Na dodatek przypadkowo włączyła się lampa błyskowa , a mimo to Księżyc fajny- taki plastyczny .

 

6c2d3a2238126244.jpg

1083_05_09_10_7_02_25.jpeg

  • Lubię 7
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

chcialem podpiac sie pod temat.

Mam ED80+EOS50d.

chcialbym zabrac sie za foto Saturna.

 

wyjasciowa ogniskowa to 600mm +ewentualnie barlow 2x to i tak malo.

da rade tym sprzetem avikowac planety?

 

 

czy to ma sens?

 

SW ED80 + Televue 5x Barlow + SW 2x Barlow + SW 2x Barlow + Canon 600D

 

 

co musze dokupic?

poza nowym teleskopem :-)

Edytowane przez Tayson
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.