Skocz do zawartości

Moja pierwsza M31 - A.D.2013


marco van

Rekomendowane odpowiedzi

fakt zielono, ale walcz Marco z programami, i obrabianiem materiału, do tego może zróżnicuj sobie klatki bo palenie tak długiego czasu wyjada ci detal z centrum galaktyki :). Trochę przyganiał kocioł garnkowi bo ja programy odpuściłem na jakiś czas i przeszedłem sobie do wizuala.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Widziałem na tym forum ładniejsze M31, ale to nie były jedne klatki i były naświetlane dużo dłużej.

Ta tutaj podoba mi się. Zrobienie podobnego zdjęcia jest poza moim zasięgiem.

 

Patrzę na zdjęcie M31 i na jej tle widzę gwiazdki naszej galaktyki.

Wydaję mi się, że ostrość była ustawiona na M31 (pasma pyłowe w niej są wyraźne) dlatego gwiazdy naszej galaktyki

są takie duże (jakby nieostre).

Wydawało mi się, że jak ustawiam nieskończoność to czy to jest na 20 lat świetlnych czy na 2,52 miliona ly to nie ma

to różnicy, a tu jednak chyba ma.

Podobny efekt zauważyłem na zdjęciach z lustrzanek. Jak ktoś ustawi ostrośc na centrum Słońca lub Księżyca

to krawędzie nie są ostre.

Pozdrawiam

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Widziałem na tym forum ładniejsze M31, ale to nie były jedne klatki i były naświetlane dużo dłużej.

Ta tutaj podoba mi się. Zrobienie podobnego zdjęcia jest poza moim zasięgiem.

 

Patrzę na zdjęcie M31 i na jej tle widzę gwiazdki naszej galaktyki.

Wydaję mi się, że ostrość była ustawiona na M31 (pasma pyłowe w niej są wyraźne) dlatego gwiazdy naszej galaktyki

są takie duże (jakby nieostre).

Wydawało mi się, że jak ustawiam nieskończoność to czy to jest na 20 lat świetlnych czy na 2,52 miliona ly to nie ma

to różnicy, a tu jednak chyba ma.

Podobny efekt zauważyłem na zdjęciach z lustrzanek. Jak ktoś ustawi ostrośc na centrum Słońca lub Księżyca

to krawędzie nie są ostre.

Pozdrawiam

 

 

Z tą ostrością nie masz racji. Przy naszej głębi ostrości nie ma znaczenia, czy ustawiasz na Jowisza, czy na gwiazdy, czy na inną galaktykę.

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego więc te gwiazdy są takie duże?

Jaka jest tego przyczyna?

 

 

A co z centrum Słońca lub Księżyca a ich brzegiem?

Powtórzę za kolegą Iluvatarem - przy takiej głębi ostrości jaką mają nasze astrografy ostrość jest jednakowa dla Księżyca i dla obiektów DS. Nieostrość gwiazd wynika z wad optycznych, rozmycia obrazu gwiazdy w wyniku wylewania się ładunku poza naświetlany obszar, wad prowadzenia. W teorii gwiazdy powinny być PUNKTAMI , bo nasz sprzęt nie pozwala zarejestrować nawet najbliższej gwiazdy jako tarczy. Ale to tylko w teorii...jak widać. Edytowane przez wessel
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.