Skocz do zawartości

Startrails - proste i efektowne?


Piotr4d

Rekomendowane odpowiedzi

fajne :-)

jakim programem skladane?

Tu znajdziesz tutorial. http://nightscapes.pl/blog/startrails-czyli-jak-fotografowac-ruch-gwiazd/ i http://nightscapes.pl/blog/bledy-w-fotografii-ruchu-gwiazd-cz-i/

Przy pomocy tego programu można w bardzo prosty sposób zrobić filmik z ruchem gwiazd.

http://www.youtube.com/watch?v=WoEZvtfs1O8&feature=youtu.be

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szkoda tylko, że nie przesunąłeś się nieco, tak żeby wieża celowała w Polarną ;)

 

Nie chciałem wchodzić w zboże, żeby nie daj Boże ktoś mnie nie przegonił. Mimo tego, że nikogo w pobliżu nie widziałem/słyszałem, to planuje tam wrócić po żniwach, dlatego wolałem zostawić po sobie raczej dobre wrażenie. Wprawdzie szkód bym wielkich nie narobił, jednak wolałem nie ryzykować konfrontacji z właścicielem pola.

Edytowane przez Piotr4d
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Nie chciałem wchodzić w zboże, żeby nie daj Boże ktoś mnie nie przegonił. Mimo tego, że nikogo w pobliżu nie widziałem/słyszałem, to planuje tam wrócić po żniwach, dlatego wolałem zostawić po sobie raczej dobre wrażenie. Wprawdzie szkód bym wielkich nie narobił, jednak wolałem nie ryzykować konfrontacji z właścicielem pola.

Hahah... Czyli ze to nie ty...? Screenshot_2015-07-24-20-31-55.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy fotografiach typu startrails zawsze najwięcej problemów przysparza mi ostatni etap obróbki, czyli zmniejszenie zdjęcia do prezentacji w internecie.

Wszelakie algorytmy skalujące dość słabo radzą sobie z łukami gwiazd i powodują powstawanie brzydkich interferencji. Chyba najlepsze efekty daje skalowanie dwusześcienne, ale być może się mylę i ktoś z Was ma lepszy sposób na uporanie się z tym problemem.

Puki co mnie wychodzi to mniej więcej tak:

Startrails3.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tayson - gdybym był w Płocku, to bym miał nie daleko do Piły i odebrał bym swój teleskop, który dzięki profesjonalizmowi firmy kurierskiej :mad3: , tam zawędrował. http://astropolis.pl/topic/50116-wasze-doswiadczenia-z-firmami-kurierskimipocztowymi/?do=findComment&comment=586340

 

 

Przy fotografiach typu startrails zawsze najwięcej problemów przysparza mi ostatni etap obróbki, czyli zmniejszenie zdjęcia do prezentacji w internecie.

Wszelakie algorytmy skalujące dość słabo radzą sobie z łukami gwiazd i powodują powstawanie brzydkich interferencji. Chyba najlepsze efekty daje skalowanie dwusześcienne, ale być może się mylę i ktoś z Was ma lepszy sposób na uporanie się z tym problemem.

Puki co mnie wychodzi to mniej więcej tak:

Fota prima sort :Salut:

Mógłbyś więcej napisać albo wskazać źródło, o sposobie obróbki jaką stosujesz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fota prima sort :Salut:

Mógłbyś więcej napisać albo wskazać źródło, o sposobie obróbki jaką stosujesz.

Właściwe to nie ma tu jakiejś zaawansowanej obróbki. Pliki RAW wywołane w Olympus Viewer i zapisane do tif. Potem za pomocą programu Startrails połączone w jeden plik wynikowy. Na koniec korekta poziomów i skalowanie w Photoshopie. Fotki wykonane na niskim ISO, więc nie było potrzeby usuwania szumu. Zresztą zawsze robię kilka darków i wrzucam razem do stratrailsa co wystarczająco wygładza obraz. Ostatnio trochę mnie odbiło od tego typu zdjęć, bo nie mam wężyka z interwałometrem, a ręczne uruchamianie migawki na określony czas przez godzinę, czy półtorej trochę nuży. W dodatku bateria kończy żywot i zebranie materiału na jednego startrailsa w zasadzie oznacza koniec sesji. :wacko:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.