Skocz do zawartości

Jaki Celestron?


Arek2181

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Trafilo mi sie ostatnio kilkaset zlotych i chcialbym je wydac na jakis sprzet do obserwacji. W ofercie Delta Optical sa dwa teleskopy o podobnych parametrach: Celestron Powerseeker 114EQ i Celestron Firstscope 114EQ. Z opisu tam zamieszczonego roznia sie tylko cena. Czy jest moze ktos kto wie wiecej na temat tych teleskopow. Jaka wogole jest w nich optyka? Czy sa warte kupna? Dodam, ze nie wiem kiedy bede mial wiecej kasy czyli raczej nie moge liczyc na nic drozszego. Bede wdzieczny za kazda opinie na temat tych teleskopow.

 

Zamieszczam linki:

 

http://deltaoptical.pl/deltasklep/shopping...ac628ab2f027c92

 

http://deltaoptical.pl/deltasklep/shopping...ac628ab2f027c92

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na poczatku dzieki za odpowiedz.

 

Czytalem ten watek.

 

Nie za wiele tam jest napisane o tym teleskopie. W pierwszym poscie poruszony temat telskopow: AstroView 6EQ, Celestron Frist Scope 114, Bresser Galaxia 114 nie utrzymal sie zbyt dlugo, bo od razu przeszlo na ZRT i SkyLux. A to chyba nie o to chodzilo autorowi watku. Mnie tez nie za bardzo interesuje ZRT i SkyLux.

 

Z tego co ja zauwazylem to ten tanszy model Powerseeker jest paradoksalnie lepszy. Czy moze w drozszym jest lepsza jakosc optyki, lub w inny sposob "wytlumaczona" cena? Bede wdzieczny jesli odezwie sie posiadacz ktoregos z tych teleskopow.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytałem gdzieś że w Powerseekerze montażem strasznie miota. Nie wiem, ile w tym prawdy i czy tak samo jest z drugim modelem - oba montaże niewiele się różnią. Choć w katalogach przy Firstscope wyraźnie piszą że to CG-3, a na temat drugiego nie wiemy nic. Diabeł może tkwić w szczegółach.

 

I jeszcze jedno: Powerseeker'a nie ma nigdzie ani na stronie www Celestrona, ani w jego katalogach. Więc to taki Celestron nie Celestron, co nie musi jednak świadczyć jego o obniżonej jakości. Ale na pewno wynika z tego jego niższa cena (za markę sie płaci).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A gdybym chcial kupic teleskop w zagranicznym sklepie internetowym? Jak to jest z clem itp?

 

Tu: http://www.ehobbies.com/csn21045.html jest Powerseeker za 105.99$ Gdyby dodatkowe koszty zwiazane z transportem nie byly zbyt duze to moglbym zaryzykowac i sprawdzic na sobie jaka jest jakosc tego teleskopu. W takim razie mam kolejne pytanie. Czy ktos kupowal juz w taki sposob jakis sprzet? Pewnie tak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A gdybym chcial kupic teleskop w zagranicznym sklepie internetowym? Jak to jest z clem itp?  

 

Jeżeli to nie jest sklep w UE to musisz doliczyć: Cło ( nie wiem ile ale chyba minimum 12%, a jak coś w papierach będzie nie tak to może być i 50%), VAT 22%, wspomniane koszty transportu. Jezeli to jest jakiś drobiazg typu okular to przeważnie przechodzi paczką bez cła itp. Ale znam przypadek kiedy okular ze stanów został oclony i ovatowany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A gdybym chcial kupic teleskop w zagranicznym sklepie internetowym? Jak to jest z clem itp?

Clo jak clo, ale koszta transportu sa w przypadku ciezkich rzeczy dosc powazne. Moze Ci sie zupelnie przestac oplacac. Napisz maila do sklepu i sie dowiedz. Po prostu.

Patrzylem kiedys na ceny (chyba Orionow) w jakims sklepie w Stanach, i przy takim 8" newtonie na paralaktyku cena przesylki byla kolo 200 $...

 

POzdrawiam!

Maciej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.