Skocz do zawartości

DS nie przerobioną kamerką


Szymek_O

Rekomendowane odpowiedzi

Właśnie, ciekawe kto zajmuje się profesjonalną przerubką kamerek, jednocześnie dając jakąś małą gwarancję, że ów wynalazek się nie skopci :?: Sam zainteresowany jestem tematem DS-ów, bo jak wiadomo czas planet na jakiś ładne pare latek się nieubłaganie kończy :? :( A trzeba coś robić uwzględniając bezlitosne ceny kamer profesjonalnych :?, osobiście mam kamerke Logitech QC pro, choś słyszałem, że te są trudne do przerabiania, właśnie wie ktoś może coś na ten temat, czy tylko westy nadają się do tego celu :?:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie, ciekawe kto zajmuje się profesjonalną przerubką kamerek, jednocześnie dając jakąś małą gwarancję, że ów wynalazek się nie skopci :?:

 

Jak się nad tym zastanowic to tylko szaleniec da na coś takiego jakąkolwiek gwarancję. Te kamery nie były zaprojektowane aby służyły do tego celu i przerabianie ich odbywa się na własną odpowiedzialność. Amatorskie lustrzanki cyfrowe tanieją z miesiąca na miesiąc i za 2-3 lata praktycznie każdy sobie taką kupi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam Logitech QC VC. Jest przerobiona na dlugie czasy, czyli sa ludzie co to robia. Moja robila pewna osoba w Toruniu. Dzialala ok, ale formatowalem dysk i niestety od tego czasu expozycje sa standardowe, nawet jak ustawie na dlugie. Pewnie to wina sterownikow, bo musza byc specjalne. Ta kamerka nie dziala pod XP, a ja wlasnie ten system mam. W zwiazku z tym jestem na jakis czas wylaczony z dlugich czasow :( A moze tu jest ktos z tymi sterownikami?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

HAMAL:

Proponuje dać na fotozagadkę- Co to za mgławica? :roll:

 

----------------------------------------------------------------------------

 

To jest zdjecie wykonane przeze mnie. Ba - pierwsze zdjecie "DS" (jesli mozna to tak nazawc :lol: ) i jest strasznie kiepskie. Obiecuje że w tym roku wykonam tą samą Vestą ladniejsze zdjecie M42 :wink:

HAMAL - przypatrz się uwazniej tej stronie, a nie bedziesz musial zgadywac co to za obiekt...

Tak wiec jak widac, mozna przy pomocy zwyklej Vesty zrobic zdjecie ukazujace najjasniejsze mglawice. Inna moja fotka obiektu mgławicowego to kometa NEAT (C/2001 Q4): http://astroamator.w.interia.pl/Galerie/mg...ntac/kometa.htm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A M13 tez sie da focic nieprzerobioną Vestą.

To zdjecie M13 wykonalem wczoraj (podkreslam, ze uzywam zwyklego obiektywu fotograficznego, w tym przypadku Pentacon 2,8/135 a zdjecia robię z okna w dosc mocno oswietlonej dzielnicy). Kreski na tym zdjeciu to gorące piksele CCD których nie usunąłem.

Pierwsze zdjecie przedstawia mglawice M42 (to samo zdjecie co bylo przedstawione wczesniej przez Radka Zi.) lecz powiekszone 2x i specjalnie "przepalone" w celu ukazania samej mgławicy i udowodnienia, że zwykłą Vestą mozemy focić obiekty mglawicowe :roll:

Myślę że dysponując np. choćby Newtonem 114/900 i zwykłą Vestą można juz robic calkiem ciekawe zdjecia DS (mowie o totalnie amatorskich fotkach!).

capture1b_thumb.jpg

 

orion_m42a_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.