Skocz do zawartości

Mgławica Płomień


maciek z

Rekomendowane odpowiedzi

Bardzo proszę o krytyczne uwagi i pomoc w obróbce tego zdjęcia. Siedzę nad tym drugi dzień i trochę się zapętliłem. To jest chyba najlepsza moja wersja. Parametry;67x90s,ISO 1600,canon 650d,(modyfikowany),Newton 150/750,HEQ5. Do obróbki mam tylko;PS CS6 Portable,Fitswork,DSS. Zdaję sobie sprawę,że przy tych czasach nie będzie poezji.

Pozdrawiam i życzę pogody.

p4_5p.jpg

  • Lubię 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tło jest odszumione, mgławica nie - stąd mały kontrast powstaje między tłem a mgławicą. Czy odszumiając wyciął coś z tła - nie sądzę, żeby wyciął coś znaczącego - przy tych czasach i tak niewiele tych ciemniejszych elementów się załapało.

 

Co zrobić

- nie odszumiaj tak bardzo, a jak już odszumiasz to również odszum mgławicę - stracisz na tym szczegół, ale nie będzie takich kontrastów.

- poprawnie scropuj (te ciemne paski na górze zdjęcia)

- coś nie gra na Alinitaku, jakby się pojawiła tam czarna dziura - nie wiem czy to masz w zebranym materiale czy w obróbce wyszło

- nie nasycaj tak bardzo zdjęcia, a jak już to robisz to uważaj, żeby to nasycenie koloru nie poszło w tło

- nie wycinaj kompletnie tła - staraj się zachować sygnał słabszych gwiazd i obiektów, postaraj się by poziom tła był podobny w całym kadrze, pamiętaj przy tym, że obiekty mgławicowe są czasami większe niż te najjaśniejsze części i uznawanie, że jak jest czarne to tam nic nie ma jest błędem. Musisz znać obiekt, który obrabiasz.

- postaraj się nie wyciągać tak mocno gwiazd (jak używasz krzywych to maskuj gwiazdy).

- wg mnie ISO1600 jest za duże. nie wiem jak Twój canon szumi przy tym ISO ale dla "trzycyfrowych" nie wychodziłbym poza ISO800

 

to tyle co mi na razie do głowy przychodzi.

Paweł

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na Alinitaku widze, ze usuwales spajka - nie wyszlo mu to na dobre. W pierwszej wersji na FB jest w jego okolicy ok.

 

Jak chcesz, to poszukaj sobie jakis astropluginow do PS. Sa darmowe i platne.

Oczywiscie nie zrobią wszystkiego same za Ciebie, ale pomagaja w zyciu.

 

 

 

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na sile usuwasz spajka a to nie wychodzi na dobre zdjęciu.

Na początku reguluj poziomami, a dopiero potem krzywe i saturacja ok +20.

Selektywnie na masce mozesz dac high pass.

Pamiętaj zeby pomiedzy krokami dawac delikatnie opacity poprzedniej warsty.

 

Warto spisac sie na kartce jakie ktoki chcemy wykonac.

Edytowane przez Tayson
  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.