Skocz do zawartości

pieg

Rekomendowane odpowiedzi

Przecież teleskop nie stoi w warunkach sterylnych. Te obwarzanki na zdjęciu kolegi wzięły się najpewniej z paprochów na filtrze. Przecież migawka się otwiera, wystarczy płatek kurzu, pyłu, cokolwiek. Dlatego ważne jest, by flaty robić każdej nocy - przed i po obserwacjach.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przecież teleskop nie stoi w warunkach sterylnych. Te obwarzanki na zdjęciu kolegi wzięły się najpewniej z paprochów na filtrze. Przecież migawka się otwiera, wystarczy płatek kurzu, pyłu, cokolwiek. Dlatego ważne jest, by flaty robić każdej nocy - przed i po obserwacjach.

 

 

Powiem więcej ten teleskop stoi w środku budowy to raz,

dwa to coroczne rytualne wypalanie wszystkich możliwych traw w promieniu 50 km, horyzont wygląda jakby człowiek stał

pośrodku wojny i to takiej konkretnej. A teleskop jest bombardowany tym co ulecało z dymem;)

 

Teraz zapytajcie znowu skąd te paprochy;p

Edytowane przez pieg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Ponieważ autor wątku pozwolił...to tutaj jest moja 4565 z zeszłego roku w light, 12" f/5 Atik 314l+. Kilka klatek po 10'.

 

 

attachicon.gifngc4565.jpg

łądnie to wygląda:) w Adiyaman idealnie się wpasowuje w pole widzenia po przekątnej, może nawet przydało by się odrobine więcej, tak jak u Ciebie.

Problemem w Adiyamanie jest naświetlanie bez filtra, wyłazi wysokie tło + fringing. Brak filtra L daje się we znaki..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Robiłem do niej podejście tylko raz Atikiem Titanem mono i Newtonem 305/1500 http://vxyz.republika.pl/FRM/NGC4565.jpg lecz znów Pana góruje i temat otwarty.

 

Wiało jak diabli ale zapowiada się ciekawie, cieszę się bo wyszły nawet dwa cienkie włókna idące po skosie przez samo jądro widoczne tu http://moonshot.timsworlds.com/wp-content/uploads/2011/08/color_hst_06092_01_wfpc2_f814w_f450w_wf_sci.1-1-3.jpg foto ma zamienione strony prawa-lewa

  • Lubię 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja również robiłem podejście do tej galaktyki (NGC 4565) wczoraj, teleskopem zdalnym w Astrocampie w Hiszpanii (strona naszego projektu: www.iteleskop.org). Na razie to są zdjęcia tylko testowe, ale coś tam już widać.

 

PlaneWave CDK12.5", QSI583, Paramount ME, 14x5 min w L, 50% oryginalnego rozmiaru

NGC 4565.jpg

 

Mam nadzieję, że autor wątku się nie obrazi, że wrzucam tę fotkę - pomyślałem, że pasuje tematycznie :)

 

Pozdrawiam

 

 

Kuba

Edytowane przez qbanos
  • Lubię 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja również robiłem podejście do tej galaktyki (NGC 4565) wczoraj, teleskopem zdalnym w Astrocampie w Hiszpanii (strona naszego projektu: www.iteleskop.org). Na razie to są zdjęcia tylko testowe, ale coś tam już widać.

 

PlaneWave CDK12.5", QSI583, Paramount ME, 14x5 min w L, 50% oryginalnego rozmiaru

attachicon.gifNGC 4565.jpg

 

Mam nadzieję, że autor wątku się nie obrazi, że wrzucam tę fotkę - pomyślałem, że pasuje tematycznie :)

 

Pozdrawiam

 

 

Kuba

 

O świetnie że ten teleskop działa, jak wrażenia ogólne z użytkowania?

No i jeżeli to nie tajemnica, jaki wyszedł koszt całkowity?

 

HAMAL- jakie parametry fotki?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To na razie tylko testy, ale teleskop już teraz działa bardzo dobrze. Wszystko robi się w automacie na bazie autorskiego softwareu i obsługuje kilkunastu użytkowników. Dla nas to spory sukces. Kilka problemów jeszcze do rozwiązania pozostało - mamy co robić. Koszt wyszedl ok. 70% kosztu nowego sprzętu, przy czym to, że kupiliśmy już działający zestaw jest bezcenne.

 

Gwiazdy są jajowate bo takie zrobiłem w photoshopie. Były idealne, więc je trochę popsułem :)

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czemu gwiazdy są jajowate ? :uhm:

 

 

jak zawsze 62 ^_^

 

A filtr?

 

To na razie tylko testy, ale teleskop już teraz działa bardzo dobrze. Wszystko robi się w automacie na bazie autorskiego softwareu i obsługuje kilkunastu użytkowników. Dla nas to spory sukces. Kilka problemów jeszcze do rozwiązania pozostało - mamy co robić. Koszt wyszedl ok. 70% kosztu nowego sprzętu, przy czym to, że kupiliśmy już działający zestaw jest bezcenne.

 

Gwiazdy są jajowate bo takie zrobiłem w photoshopie. Były idealne, więc je trochę popsułem :)

 

 

 

70% ceny nowego? Skąd zniżka? Jakie są koszta utrzymania takiego teleskopu na miesiąc/rok itp?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

To na razie tylko testy, ale teleskop już teraz działa bardzo dobrze. Wszystko robi się w automacie na bazie autorskiego softwareu i obsługuje kilkunastu użytkowników. Dla nas to spory sukces. Kilka problemów jeszcze do rozwiązania pozostało - mamy co robić. Koszt wyszedl ok. 70% kosztu nowego sprzętu, przy czym to, że kupiliśmy już działający zestaw jest bezcenne.

 

Gwiazdy są jajowate bo takie zrobiłem w photoshopie. Były idealne, więc je trochę popsułem :)

 

 

 

Pojechane gwiazdki :/

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.