Skocz do zawartości

Drukowanie astro zdjęć


Tayson

Rekomendowane odpowiedzi

Zastanawiam się gdzie drukowac zdjecia. Format A4 i A3.

Chcialbym testowo zrobic kilka wydruków.

Zalezy mi aby na paperze nie bylo widac odciskow palców.

 

Kiedys slyszalem, ze mozna w Fotojoker + zaznaczyc im zeby kompletnie nic nie zmieniali w zdjeciu.

Nigdy jeszcze u nich nie drukowałem astrofoto.

 

Macie jakies sprawdzone punkty najlepiej Wawa i okolice?

Do druku dać tif czy jpg?

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobre drukarnie mają sprofilowane papiery i tusze tak zwane profile ICC , można sobie je pobrać zaimplementować w programie graficznym (photoshop, Corel) i jak masz skalibrowany monitor to widzisz jak wyjdzie dany plik na papierze z ich tuszami. Polecam drukarnie z maszynami Epsona minimum rozszerzony cmyk 8 tuszowy - CMYK Lc Lm Lk LLk - ja mam taki ploter ale działa mi na tuszach sublimacyjnych :)

 

Jest jeszcze system epsona oparty o 11 kolorów - istna maestria w druku. Takie palety są konieczne w astrofotkach bo tutaj jest bardzo subtelna czerń tła i nie mozna jej "zalać" musi być duży gamut - rozpiętość tonalna.

 

Mam jeszcze mała drukareczkę epsona 1500W na 6 kolorów, drukowałem tiffy z astro ale byłem średnio zadowolony, słońce fajnie wychodziło w Halpha, DS gorzej, ale ja na zamiennikach tuszu drukuję :) z oszczędności więc może dla tego. na profilowaniu oszczędziłem wszystko ustawiam na żywca na suwakach - na oko, ale oko mam dobre.

 

Dużo też od papieru zależy, jak jest marny to nie chłonie dobrze tuszu i trzeba zmniejszać nasycenie i wychodzi blado.

 

Fotojokery raczej bym odpuścił, czy inne Saturny.

 

Drukarnie wolą tiffy - ja też drukuje wszystko z tiffów

 

Edit. Na matowych papierach, albo perłowych nie widać tak odcisków palców.

Edytowane przez Ura
  • Lubię 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm w Krakowie to znam, na czarnowiejskiej była kiedyś drukarnia, jest chyba nadal co mają foto xxl wydruki z plotera.

nie drukowałem u nich, więc nie wiem jak z jakością.

 

Ja mógł bym ci wydrukować na mojej maszynie ale mam papier błysk tylko, bo u mnie klienci taki wolą.

 

W warszawie też coś znajdziesz, warto sobie dopłacić za lepszy papier jakiś markowy bo lepiej wychodzi, a większość firm leci na zamiennikach dla tego że u nas w kraju każdy musi mieć super tanio :)

 

dobrą opcją jest zamówić próbnie jakiś mały wydruk, a jak będzie OK to zamówić większy, na tym samym papierze i z tym samym wykończeniem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wśród forumowiczów jest kolega wydawca Astronomii, nie wiem czy drukują w Wawie, ale można do niego napisać o namiar.

 

"Astronomia" drukowana jest na maszynach offsetowych, to zupełnie inna bajka niż wydruk cyfrowy, zwłaszcza cenowo. Bardzo drogie przygotowanie i bardzo tani każdy egzemplarz, więc opłaca się robić coś w dużych nakładach. Druk cyfrowy - odwrotnie, cena za egzemplarz dość wysoka, ale za przygotowanie, prawie nic - dobre do druku pojedynczych egzemplarzy.

  • Lubię 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tomek, ProfiLab polecam. Robilem tam odbitki z zdjec astro, zaznaczasz zeby nic nie dlubali przy nich i wychodza bardzo ladnie. Korzystalem z labu w Reducie, robilem odbitke 30x40cm ostatnio..

 

Jesli potrzebujesz wydruki wiekszych rozmiarow (40 x 60cm) to moge podac namiar do goscia ktory to robi i zna sie na temacie.

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te wszystkie ICC to więcej marketingu niż to warte. Dobrze skalibrowana maszyna najlepiej drukuje na ogólnych. Najważniejsze jest, aby dobrze wystawić materiał do druku. Wystarczy nieodpowiednie spłaszczenie do 8bitów i wychodzi kaszanka. Dobrze obrobione i przygotowane zdjęcie dobrze się wydrukuje.

Jak coś to mogę Ci coś druknąć :yes: w dużym formacie, małym też: http://www.drukarnia-tom.plMoże być tiff, pdf, jpg. Na papierze, folii samoprzylepnej, fototapecie, banerze i nawet na fladze.

 

Wesołych Świąt.

Edytowane przez Tom-cio
  • Lubię 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Wiadomo że do wydruku jest najlepsze zdjęcie w jak największej rozdzielczości. Jak szukałem ofert na foto kalendarz to trafiłem na stronę http://polishdruk.pl . Napisz do nich i zobacz czy wydrukują to co Ty chcesz. Ja z ich pracy byłem zadowolony. Kalendarze były na prezent.

czy na kalendarzu byly astro zdjecia?

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie było, jednak poleciłem drukarnię ze względu na to, że bardzo profesjonalnie podeszli do tematu. Kontaktowałem się z nimi mailowo wyceny@polishdruk.pl, doradzili dokładnie jaki format i parametry będą najlepsze dla zachowania najwyższej jakości wydruku. Zawsze możesz poprosić o wycenę i dopytać o nurtujące kwestie, to nic nie kosztuje. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

podeślij też do mnie, mam hp 8 kolorowe i kilka rollandów 4-6 kolorów pobawię się i zobaczę co wyjdzie, najlepiej tif, pozdro

 

Czy ktos ma jakis kontakt z w/w uzytkownikiem?

 

Zaplacilem mu za wydruk zdjec, ktorych nie otrzymalem.

Na forum nieaktywny, brak jakiegokolwiek innego kontaktu.

 

Z gory dzieki za pomoc i ewentualne wyjasnienie sprawy bez mieszania w to sluzb mundurowych.

 

Pozdr

Tomek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.