Skocz do zawartości

Dziwne pasy CANON 450D . POMOCY !!


RAV7766

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszyskich :) wczoraj fociłem mgławiczkę serce i składaniu wszystkiego w kupę oraz wyciąganiu krzywymi pojawiają się poziome grube paski jak widać na zdjęciu :/ dałem więcej czerwieni tej fotce by były bardziej widoczne . Powiedzcie mi co to jest ?? miał ktoś ten problem ??

Jest to 63x203s + wszystkie klatki kalibracyjne . CANON 450D + UHC-E ISO 1600 . Może ISO za wysokie ? .

Dodam jeszcze że na pojedynczych klatkach również widoczne są te pasy .

serce1_33.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mialem kiedys podobny problem, w moim przypadku pomoglo wywalenie materialu do kosza i pozbieranie jeszcze raz :) Serio, do dzisiaj nie wiem co to bylo.

Podpytałem trochę i dostałem odp ze to może być jakiś banding (w sumie pierwsze słyszę ) ;) spowodowane grzaniem się elektroniki i wysokiego ISO . W mrozy nie miałem tego problemu:) Zobaczę przy najbliższej okazji z ISO 800 i jak znów się pojawi ten problem to już cholera wie ...

Szkoda materiału ale trudno :D takie uroki ..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też myślę jak dziki.

Mam wrażenie, że ten problem występuje częściej przy krótkich klatkach...

Kiedyś miałem podobnie: robiłem klatki po 10 minut, ale guiding się wykrzaczył i dalej robiłem klatki po 2 minuty.

Po zestackowaniu całości wyglądało tak jak na Twoim zdjęciu.

Po wywaleniu klatek 2 minutowych i zostawieniu tylko 10 minutowych foto było czyste.

Robiłem to na mrozie -7 stopni, więc to nie temperatura powodowała zapewne...

Ale ja widzę na Twoim zdjęciu jeszcze inny problem: całe zdjęcie jest w skośnych paskach, kreskach.

Skąd to? Co to? Nie spotkałem się jeszcze z tym...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

CANON 450D

Kup Nikona, to problem się rozwiąże :P Mój Nikon nie ma takich problemów, a Canonowcy się często skarżą :)

 

A poważnie, to jest jak koledzy piszą. To tzw banding, który pojawia się na wysokim ISO. Materiał masz zapewne ciemny w UHC, więc mocno ciągniesz, a to go uwydatnia. Jeśli montaż pozwala, to zastosuj czasy rzędu 600s, a będzie dużo lepiej.

 

Ukośne paski natomiast to pozostałość po hotpikselach. Kadr dryfował w taki sposób, jak te paski (dryf wskazuje na problemy z guidingiem, a konkretnie ugięcia między tubami (lub brak guidingu :) )). Być może darki były nie do końca dobre (temperatura) i się niedokładnie odjęły. Ale nawet na dobrych darkach wyłazi takie coś, jak jest wysokie ISO i słaby SNR. Mocno ciągniesz i wyłazi wszystko. Też miałem takie ukośne paski, choć nie takie silne. Zmniejsz ISO, wydłuż czas, zwróć uwagę na dobrą temperaturę darków (cyknij ich ze 30 szt najlepiej) i powinno się poprawić.

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie w Canonie 50D (nie mod) banding (poziomy pas) pojawiał sie przy ekspozycjach >400s i ISO800. Natomiast przy ISO1600 był juz nieakceptowalny przy 60s.

W swoim zyciu obrobilem jedynie kilka fotek z Canona. Wiem, ze podciagniecie krzywej "jeszcze raz" uwydatnia dodatkowe szczegoly, ale jednak warto z tego zrezygnowac.

 

Nigdy nie mialem problemów z ukosnymi pasami.

Po 5 czy 6 fotkach z 50D przesiadłem sie na QHY8L, aby wyeliminowac glownie wlasnie w/w niedoskonałosci.

W moim przypadku dobre rezultaty dawalo wykonanie sztucznego flata, ktory wyrównywał tlo.

 

pojedynczy banding (ISO800 300s)

auto_E-ps-pix_fw2-inneps.jpg

 

zlaczony banding przed i po flipie monta (ISO800 600s)

auto-bakgroundE-ps.jpg

 

prosze nie zwracac uwagi na obróbke :-)

Edytowane przez Tayson
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od razu Cie uprzedze, ze Maxim moze nie widziec klatek kalibracyjnych palonych przez np APT.

Nie wiem czemu, nie wnikam... Zrobilem je w Maximie i teraz kazdy program znajduje je prawidlowo.

 

Edytowane przez Tayson
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.