Skocz do zawartości

Wojpisk

Rekomendowane odpowiedzi

W sobotę pojechałem za miasto na Jowisza. Nagrałem kamerką kilkadziesiąt filmików AVI różnej długości. Wrzuciłem do Registaxa i .... Po pierwsze Registax 4 i 5 w ogóle nie dekoduje AVI. Pisze że jest problem z dekodowaniem AVI (komp z Win. 10.). Registax 6 przyjmuje AVI, ale tylko ograniczoną ilość klatek. Dokładnie 270 (1024 x 678). Mam filmiki po 500 i 1000 klatek i nie można ich załadować. Jak już załaduję filmik z 270 klatkami (i krótszy) to obróbka idzie spoko. Jakby nigdy nic. Niestety większych filmów program nie przyjmuje. W czym rzecz?

Pozdrawiam.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też mam Win10 i wszystko jest ok.

1. Zainstalowałeś RS Release 6.1.0.8?

2. Ile masz RAMu i ile na karcie graficznej? Może odmawia współpracy ze względu na zbyt małą ilość pamięci w stosunku do avika?

3. Może coś jest nie tak z avi? Spróbuj otworzyć plik w programie VirtualDub i po prostu od nowa go zapisać (klawisz F7).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie mam przy sobie RegiStaxa ale z tego co pamiętam to gdzieś na górnym pasku trzeba zaznaczyć ptaszkiem aby przyjmował duże pliki

to chyba "Extended avi mode" czy jakoś podobnie ;)

w każdym razie chodzi o to by obsługiwał pliki ponad 2GB

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też mam Win10 i wszystko jest ok.

1. Zainstalowałeś RS Release 6.1.0.8?

2. Ile masz RAMu i ile na karcie graficznej? Może odmawia współpracy ze względu na zbyt małą ilość pamięci w stosunku do avika?

3. Może coś jest nie tak z avi? Spróbuj otworzyć plik w programie VirtualDub i po prostu od nowa go zapisać (klawisz F7).

 

Tak, mam RS Release 6.1.0.8. i 4GB RAM, Win10. Kiedy ładuję mu avika do 1GB to go czyta, obrabia i wszystko jest ok. Kiedy natomiast załaduję mu Avika ponad 1 GB to na żółtym pasku w lewym dolnym rogu zatrzymuje się na wartości 67% i nie chce więcej załadować.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie było coś takiego, o czym mówi ZbyT. Widziałem tą opcję. Ale nie mogę jej znaleźć teraz. Może to we wcześniejszych wersjach było? Uruchamiasz RS w trybie administratora?

 

Jest taki przycisk w Reg5, ale on nie chce mi chodzić pod Win10.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Rzeczywiście problem podobny, ale nie rozwiązany.

 

Ktoś przypuszcza, że to chodzić może o moc kompa, ale mślę, że jak mam i5, 4GB Ram, dysk 1000 Gb, to powinno śmigać, mieścić się, ładować, a nie chce. Jak miałem webcama 640/480 to miałem podobnie (na innym kompie, jeszcze z XP), ładował do 2200 klatek i ...koniec! Ale to wystarczało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wersja Registaxa 4.0 której nadal używam na starym kompie z Windows XP " łyka tylko 1740 klatek w kolorze. Ile to jest bajtów nie pamiętam, coś ponad 1 GB. ale aviki mono robiłem maksymalnie do 2000 klatek, ale to mniejsze pliki.

Do Windows 10 trzeba nowszego Registaxa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Laptop, na którym testowałem wcześniej, ma procesor dużo gorszy, niż nawet i3, mniej RAMu i mniejszy dysk. Więc myślę, że parametry komputera można wykluczyć. Próbowałeś manewru z VirtualDubem?

Nie bo nie sądzę żeby to była kwestia samego AVI, skoro pliki takie same tylko mniejsze niż 1 GB łyka, a większych ...nie. Korzystam z RegiStaxa6, może tam się gdzieś coś ustawia?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego nie wywalisz w pierony tego registaxa i nie użyjesz Autostakkerta? Registax jest fatalnie napisany i mam masę błędów. Wykrzacza się przy różnych okolicznościach. Autostakkert natomiast jest szybszy i pozbawiony błędów, oraz ma lepsze algorytmy alignacji.

  • Lubię 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawa się wyjaśniła. Napisałem do Registaksa przedstawiając problem i natychmiast dostałem taką odpowiedź:

Hi,
This has to do with the way the AVI was recorded. During recording you use a "codec", some codecs do give these problems. So try to record with so-called lossless compression codecs like: lagarith, fastcodec, hufyuv. For the AVIs you allready have try converting them using VirtualDub to either old-format AVI or to one of the codecs mentioned before.
regards

Cor

 

Rację miał "emeł". Wniosek - trzeba słuchać dobrych rad :-).

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.