Skocz do zawartości

Jaka lustrzanka :)


iron man

Rekomendowane odpowiedzi

Hej poszukuje odpowiedzi na pytanie jaka byście mi polecili lustrzanke tak by pasowała do astrofotografii jak i do codziennego trybu fotografowania :)

 

zastanawiałem sie nad Sony alfa 58 lub nikon d 3300 ale jak macie coś fajniejszego do zaproponowania proponujcie mój budrzet przewiduje do 2400 zł

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ML = Magic Lantern - soft wgrywany do aparatu, pozwalający robić wiele dodatkowych ustawień, w tym programować serię zdjeć o zdefiniowanych parametrach. Bardzo przydatne narzędzie.

A co do aparatu - nie wiem po ile chodzi teraz Canon mark II, ale za używkami w dobrym stanie warto się rozejrzeć.

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O ile pamiętam tyle dałem za body w Media Markt. Niestety kitowe obiektywy Canona delikatnie mówiąc nie są najwyższej klasy. Lepiej trochę poczekać i odłożyć parę PLN na coś lepszego. Canon 1200 też chyba nie ma odchylanego monitora a to jest NIEZWYKLE przydatne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sony

odpada bo ma stałe lusterko półprzepuszczalne - w zwyklej fotografii to nie bedzie przeszkadzać, ale w astro, co jaśniejsze gwiazdki beda miały swojego "duszka".

 

Nikon

W okolicach 2400 zł masz D5200 + 18-105 mm. Bardzo fajny zestaw. Niestety to z czego słynie Nikon, czyli matryce o bardzo duzym DR, akurat w tym aparacie (i D7100) są słabsze ze względu na mocny banding w cieniach. Aparat odszumia Rawy, ale jest oprogramowanie, które to wyłącza.

 

Canon

700D, 1200D - 18 Mpix matryca jest już troszkę słaba na dzisiejsze standardy, szczególnie banding w cieniach moze przeszkadzać przy astrofoto.

750D - ma już nowszą 24 MPix matryce, poziom szumu i DR podobny, ale głębokie cienie są znacznie "czyściejsze" (tj. dużo mniejszy banding)

 

Jeśli to ma być aparat do zdjęć codziennych + astro to bym szedł w kierunku Canona 750D.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

700d będzie dobry i współpracuje z ML a ten kit Canona 18-55 nie jest taki zły. Do codziennego użytku będzie w sam raz.

 

Do astrofoto póki nie wkręcisz aparatu do teleskopu to za nieduże pieniądze można nabyć dobre szkła na M42 i robić świetne fotki. Jest w czym wybierać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam na sprzedaz canona 70D za 2400 sprzedam

 

chciałem kupić nowy aparat jakoś boje sie zakupić używanego

 

w sklepie moge kupić eos 700d dokładnie taki z tym obiektywem

poprosze o doradzenie mi czy warto ? a jak nie wskaźcie mi jakieś cos sensownego

http://allegro.pl/canon-700d-tamron-18-200-vc-stabilizacja-obrazu-i6122578319.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Second hand jest bardzo dobra opcja jesli chcesz miec dobry stosunek jakosc/cena, ja nie kupuje nowego sprzetu bo zwyczajmnie mnie nie stac. Jesli bedziesz szukal dobrego obiektywu to najlepszym i sprawdzonym sposobem jest ogladanie zdjec na forum i dopasowania pod siebie obiektywu z ktorego wyciagniesz jak najwiecej. Domyslam sie ze nie masz zadnego prowadzenia (montazu) to bedzie Ci potrzebny b.jasny obiektyw czyli o f/2 lub mniejszym[WIEKSZYM XD] :) Teraz dysponuje EF 17-40 f/4 L i EF 50 f/1.4. Ten drugi to jest juz COS do ciemnego nieba :) Ale moze zanim kupisz moze warto pobawic sie czyms tanszym - nie wiem :)

 

Co do linka - body fajne a ten obiektyw u mnie lezalby caly czas w szufladzie.

Edytowane przez Szajzmaster
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.