Skocz do zawartości

Kamera ASI_174 - problem z USB3


Przemek 1976

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich.

Chciałbym uzyskać informacje dotycząca współpracy kamerki ASI 174 MM poprzez USB3 z Fire Capture.

Sytuacja wygląda następująca.

Zainstalowany jest najnowszy sterownik ASI 174 MM

Zainstalowana jest najnowsza wersja Fire Capture V.2.5 Beta

 

Podczas uruchomienia Fire Capture, połączenie z kamerką jest zrywane ( dotyczy to tylko łączenia z portem USB3)

Gdy łączę się poprzez USB 2 wówczas wszystko jest ok. (jedynie transfer kiepski, zaledwie 15 fps )

 

Port USB 3 działa... chyba prawidłowo. Oprogramowanie kamerki dostarczone przez producenta ZWO wykrywa kamerkę podłączoną do USB3 i wskazuje na duże transfery - 130 fps przy pełnej rozdzielczości 1936x1216.

 

Dodam jeszcze że USB3 jest na ExpressCard....inne urządzenia podpięte pod USB3 ExpressCard działają bez zastrzeżeń

takim:

http://allegro.pl/adapter-karta-express-card-2-porty-usb-3-0-54mm-fv-i5684974926.html.

 

Może przyczyna jest prozaiczna....tego nie wiem, błądzę po omacku między ustawieniami w FireCapture ale nic to nie daje.

Proszę o pomoc gdzie może tkwić konflikt.

 

pozdrawiam i z góry dziękuję za pomoc

Przemek

 

Dołączam Print Scrn

 

 

 

 

 

 

 

ASI174.png

ASI174_2.png

ASI174_3.png

Edytowane przez Przemek 1976
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jakiej dlugosc masz przewod usb3.0? u mnie zrywalo przy gorszej jakosci kablu albo zbyt dlugim, z aktywnym repeaterem usb3.0 tez jakos srednio to dziala

 

Wysłane z mojego SM-N915F przy użyciu Tapatalka

 

Przewód ma 2 mb...taki jak dostarcza ZWO dla kamer USB3. Był oryginalnie zapakowany wraz z kamerką...

 

pozdrawiam

Edytowane przez Przemek 1976
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Dzięki radom "Rika" oraz "Łysego" zmniejszyłem USB Traffic do poziomu minimalnego. Ponownie wróciłem do wersji FireCapture 2.4. Dzięki temu zabiegowi kamerka zaczęła współpracować z FireCapture poprzez USB3. Sukces jest jednak połowiczny. Maksymalny transfer jaki osiągnąłem to około 95 fps przy rozdzielczość 1280x1180. Gdy zwiększałem rozdzielczość powyżej w/w. połączenie było za każdym razem przerywane. Czy szybkość dysku może mieć wpływ...? Na pewno... lecz wówczas zmniejszać powinien się transfer. U mnie połączenie jest permanentnie przerywane. Wygląda tak jakby rozdzielczość 1280x1180 było maksymalne. Nawet gdy wartość zmienię o 1 piksel to wszystko się wywala.

 

I co z tym zrobić...?

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ALe kto powiedział, że kolega ma EC v1? Jeśli ma v2, to nic nie trzeba zmieniać. Ja w starym lapku mam v2 i mam dzięki temu usb 3.0.

 

Ale mu przerywa i gubi obraz na większym USB traffic więc jest wysoce prawdopodobne że to V1. Na liście urządzeń Windowsa można to sprawdzić. Jeżeli jest V2 to albo karta ma słaby chipset albo za słabo zasila ;)

Edytowane przez riklaunim
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.