Skocz do zawartości

Wybieram lornetkę ... ale czy ona musi byc ciężka?


McArti

Rekomendowane odpowiedzi

Ponieważ moje tento 7x50 to już rozklekotany szrot ze spleśniałymi obiektywami, przyszedł czas na wymiane. (stra można by wtedy z czysty sumieniem rozbebeszyć do experymentów :lol: ).

 

Jakież było moje zdziwienie gdy przed chwilą wszedłem na nową zbrzydzoną wersję Camkowej strony :| gdzie nic nie zostało z dawnych testów tylko jakieś suche cyferki w krótkich tabelkach.

 

Ale do rzeczy, chodzi mi o lornetkę porównywalnej jakości z tento jaką mam (miałem? :roll: ). ale chciałbym lżejszą. Cena do 500zł jeśli trzeba i warta lub to konieczne.

 

ps. kiedyś miałem w rękach jakąś lornetkę która była dużo lżejsza od mojej i całkiem calkiem.

 

Czy ktoś wie co powinnem kupić? :razz:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakież było moje zdziwienie gdy przed chwilą wszedłem na nową zbrzydzoną wersję Camkowej strony  :| gdzie nic nie zostało z dawnych testów tylko jakieś suche cyferki w krótkich tabelkach.  

 

Wszystkie testy z opisami (łącznie zpoprzednim testem, z którego zostało wszystko) są na:

http://lornetki.camk.edu.pl/testy.shtml

 

A Ty gdzie szukałeś?

 

Arek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po przeczytaniu testów odniosłem wrażenie, że poniżej 3tyś zł lornetki dzielą sie na złe i niedobre :roll:

 

pozatym testy kiogielmogielują lornetki (20x60 i 7x50 obok siebie)

 

Więc zdając się na ludzi którzy trzymali w życiu trochę lornetek co można kupić zamiast tento 7x50???? :? i nie być zaskoczonym, że jest gorzej?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

McArti, sprecyzuj, czy chodzi Ci o lornetke podręczną, czy statywową. Zgaduje z treści postu, że chcesz po prostu wymienić starą 7x50 na inna 50-tkę lub zbliżony model. Osobiście jako najbardziej poręczną polecam 10x50 lub 11x56. Z tych droższych i ciut lepszych do 500zł to widziałem swego czasu w MM Olympusa DPS-R [jeśli dobrze pamiętam], ale pojawiał sie dość rzadko. Z tego co sie orientuję, niektóre wersje mają niestety czerwone powłoki, trzeba uważać. W klasie 10x50 jest spory wybór, szczególnie jeśli sie szuka czegoś niedrogiego. Ja mam czeskiego FOMEI kupionego za ok. 280zł. przypomina parametrami i wyglądem Soligora Advanced -duże pole widzenia, b. lekka [800g] -dlatego własnie ją wybrałem. Ścislej mówiąc, parametry ma w specyfikacji identyczne. Dlatego zobacz dane tamtego Soligora na stronie CAMKU. Nie wiem oczywiscie jak z jakościa optyki [nie była testowana przez Arka i kolegów], myślę, że przecietna, ale raczej nie jest to jakiś wielki bubel. Te FOMEi-e były dostępne w sklepach myśliwskich. Pozdrawiam

-Jarosław

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wracając do meritum sprawy w pytaniu o lornetkę, dobra lornetka ze szkłem, w metalowej obudowie i sporymi pryzmatami będzie raczej ciężka ale ten cieżar będzie pierwszą pochodną jaj jakości i trwałości na lata.

Tak więc nie precyzowałbym tego pytania w ten sposób bo jest ono nader oczywiste :roll:

Należało by zapytać tutaj czy ona musi być dobra do obserwacji astronomicznych ale to Ty sam musisz sobie postawić tutaj to kryterium :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w pierwszym teście camkowym tento jest optycznie na 14 miejscu wyprzedzając kaszaloty od Eweresta niewyczernionego, przez Pentaxa, soligory, bressery itp.

 

w Fomei 8x56 z 3 testu nie mozna ustawić ostrości.

 

Odnosze wrażenie, że moja rozklekotana tento jest 100x lepsza od tego nowego badziewia :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W www.adorama.com masz Minoltę Aktivę 10x50 za 140 USD

 

http://www.adorama.com/catalog.tpl?op=item...ars&Startat=181

 

Musisz tylko znależć kogoś kto Ci to ze Stanów przywiezie. Podobno zaczyna się Aktiva pojawiać na giełdach za niewiele wyższą cenę od Adoramy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W reklamie Oriona te bino wyglądają więcej niż fajnie z polem 7*, metalowe korpusy, pryzmaty BaK-4, szkła z MC, nie pozostaje nic innego jak sprowadzić je do Polski na próbę z następną dostawą :salu:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.