Skocz do zawartości

Co wybrać. Synta GSO 10' czy Sky Watcher 120/600 czy APO Sky-Watcher ED80 Pro series.


Gorzki

Rekomendowane odpowiedzi

Hej,mam problem z wyborem teleskopu.

Mieszkam na wsi pod małej wielkości miastem,zanieczyszczenie światłem nie jest zbyt duże.Większość obserwacji będę prowadził z całkiem dużego tarasu.

Co do teleskopów

-Synta GSO 10,teleskop używany,cena 1400 złotych za samą tubę

-Sky Watcher 120/600, kitowe okulary bez montażu, 1000złotych

- APO Sky Watcher ED 80 pro series,walizka,szukacz,dwa okulary,złączka kątowa koszt 1600 złotych bez montażu

Najpoważniej zastanawiam się nad Syntą oraz nad ED 80.

I tu pojawia się pytanie,co byście wybrali?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie, jeśli astrofotografia nie będzie celem to śmiało brać 10'tkę i się cieszyć :)

 

A kontaktowałeś się z tą osoba co podesłałem Ci 10" za 1000 PLN? http://allegro.pl/gso-10-dobson-254-1250-crayford-1-10-i6319170538.html#thumb/3

Edytowane przez DominikRD
  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie, jeśli astrofotografia nie będzie celem to śmiało brać 10'tkę i się cieszyć :)

 

A kontaktowałeś się z tą osoba co podesłałem Ci 10" za 1000 PLN? http://allegro.pl/gso-10-dobson-254-1250-crayford-1-10-i6319170538.html#thumb/3

Oferta super,ale od Bolesławca dzieli mnie pół Polski :<

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Posiadam Newtona GSO 10 na Dobsonie i muszę stwierdzić, że z transportem nie ma większych problemów. Zdecydowanie polecam pokrowiec na tubę, który radykalnie ułatwia przenoszenie instrumentu optycznego. W moim przypadku tuba mieści się bez problemu na tylnych siedzeniach. a dobson w niewielkim bagażniku. Złożenie całości to 2 minuty. Wydaje mi się, że mając na uwadze stosunek apertury do mobilności oraz ceny to teleskopy 10 cali wypadają w takim zestawieniu bardzo dobrze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja na twoim miejscu bez zastanowienia wziąłbym 100 mm ED-ka SW. Masz ciemne niebo to wyciągnie ci pięknie planety, Księżyc i sporo DS-ów. Według mnie to teleskop, który najlepiej łączy mobilność, gabaryty, możliwości obserwacyjne, jakość obrazu no i w miarę rozsądną cenę. Masz swój dom z tarasem i działką to możesz zaszaleć z miejscówkami do jak najlepszych obserwacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.