Skocz do zawartości

WAWA GOTOWA !!


AGA

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

 

Z soboty na niedziele będę próbował coś focić u siebie (wiocha za Zalesiem Grn. - na południe od Wa-wy - kierunek Piaseczno).

 

Jak ktos ma ochote na wspólne lookanko/foconko to zapraszam.

 

1.JPG

 

Jak widać jest szansa na kawałek nieba ale i na mgłę.

 

Chetnych prosze o kontakt na PW lub tel. W sieci jestem dziś do ok. 17.30.

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

 

Będę próbował coś focić u siebie (wiocha za Zalesiem Grn. - na południe od Wa-wy - kierunek Piaseczno).

na kolejna astrozagadkę.

 

Jak ktos ma ochote na wspólne foconko to zapraszam. Jest szansa na kawałek nieba

Chetnych prosze o kontakt na PW lub tel. W sieci jestem dziś do ok. 17.00.

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam.

 

Będę próbował coś focić u siebie (wiocha za Zalesiem Grn. - na południe od Wa-wy - kierunek Piaseczno).

na kolejna astrozagadkę.

 

Jak ktos ma ochote na wspólne foconko to zapraszam. Jest szansa na kawałek nieba

Chetnych prosze o kontakt na PW lub tel. W sieci jestem dziś do ok. 17.00.

 

1.JPG

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

 

Będę próbował coś focić u siebie (wiocha za Zalesiem Grn. - na południe od Wa-wy - kierunek Piaseczno).

na kolejna astrozagadkę.

 

Jak ktos ma ochote na wspólne foconko to zapraszam. Jest szansa na kawałek nieba

Chetnych prosze o kontakt na PW lub tel. W sieci jestem dziś do ok. 17.00.

 

1.JPG

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sory ale mam takie pytanie. Nie jestem jeszcze zbyt zorientowany w astronomi wiec musze pytac i zadawac pytania na ktore odpowiedzi moga wydawac sie wam banalne. Jak dowiedziec sie z tych wspolzednych gdzie planujecie to spotknie?

 

 

Pozdro!! kusza

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Może ma ktoś ochotę wybrać się ze mną i załapać sie na ostatnią w tym sezonie szansę na ciemne niebo?

Następna szansa na DS-y dopieo w drugiej połowie sierpnia...

Proponowany termin: wieczór z piątku na sobotę. Ja muszę wyjechać ciutkę wcześniej: ok. 20:00. Jeśli ktoś zdecyduje się dojechać, to wyślę szczegółową mapkę dajazdu z opisem. Właściwe obserwacje zaczniemy ok. 22:30. Koniec ok. 1:00.

Proponowane miejsce: wieś Wylezin Nowy (k. Kowies) ok. 4 km od trasy katowickiej (skręt 10km za Mszczonowem).

Dlaczego akurat tam: spokojne miejsce w sadzie, z dala od świateł; jedno z ciemniejszych nieb, jakie występuje w promieniu 40-50 km od Warszawy; na miejcu baza logistyczna (możliwość, ogrzania się, wypicia herbaty itp.)

 

Zachmurzenia ma nie być. Jedyne ryzyko wiąże się z możliwością wystąpienia mgieł w środku nocy. No ale zanim się pojawią, to spora szansa, że zdążymy się napatrzeć...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To super!!! Wyślę Ci na priva instrukcje dojazdu. Rozumiem, że masz czym dojechać?

Michale, czy to co tam widzę na zdjęciu to jest 8" czy 10"?

 

10" ;) Do tego dochodzi SWAN 33mm, LV 6mm K20 mm, K4 mm, K12 mm ze SkyLuxa. Może wpadnie jeszcze Ciastek :)

 

A na początku czerwca możemy zrobić powtórke, bo będę brał Ultra Blocka 2" :rolleyes:

 

Ale odpowiedz dam jutro. Bo tacie samochód nawalił :angry:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poniżej załaczam mapkę dojazdu. gdybyście się zgubili to dwońcie na mój telefon: 502036318. Ale planik jest dobry więc nie powinno być problemu. Przypominam tylko,że trasa z której się zjeżdża w Kowiesach-Wędrogów to trasa katowicka.

Planujemy tam być między 21:30 a 1:00 (wcześniej nie przyjeżdzać).

 

Pozdrawiam i do zobaczenia

 

Grzegorz

Edytowane przez Grzegorz S.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

JAk się udało polowanie? Ja podgłądałem kilka kilometrów na wschód od Was było fajnie pozdrawiam :Salut:

 

Zaczęło się nieźle: szczególnie interesujące dla mnie była próba porównania osiągów synty 8" i synty 10", która przytaszczył Michał. Obejrzeliśmy sobie kilka eMek (m. in. sowa, ring, M81 i 82), saturna oraz wenus; bardzo ciekawie prezentował się też księżyc w fazie 5%. Niestety koło północy, kiedy zaczęło sie naprawdę ciemne niebo, wilgotność wzrosła do takiego poziomu, że to poprostu masakra. Nie było wogóle siły - wszystkie okulary i lustra - jedna cieknąca powierzchnia :angry: . Koniec końców zanim na dobre się rozkręciliśmy to musieliśmy się zwijać bo i tak nic nie dało sie zobaczyć. A najgorsze było to, że gołym okiem niebo prezentowało się rewelacyjnie!

Plusy zjechało się i poznało kilku forumowiczów (w sumie były 4 samochody) i zgodnie stwierdziliśmy, że wylezińskie niebo jest rzeczywiście ciemne B). Już kilka km na wschód zaczyna się przejaśnienie od Mszczonowa...

 

pozdrawiam wszystkich uczestników mini-zlotu wylezińskiego

trzeba będzie to powtórzyć w bardziej sprzyjających warunkach

 

 

Grzegorz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problemem w porównaniu było to, że Grzegorz miał RKE 26mm, a ja SWANa 33mm. U niego obraz dawany przez okular był ciemniejszy.

 

A gdy chcieliśmy testować na M104 to okazało się, że zaparował mi SWAN i lusterko wtórne.

 

Genialne niebo, genialne towarzystwo, tylko warunki :kupa:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problemem w porównaniu było to, że Grzegorz miał RKE 26mm, a ja SWANa 33mm. U niego obraz dawany przez okular był ciemniejszy.

 

Włożyłem na chwilę RKE do 10" Michała i nie zauważyłem specjalnej różnicy. A może nawet przez jaśniejsze tło w 10" powiedziałbym, że w 8" było nieco lepiej. Skoro 10" zbiera więcej światła, to zbiera więcej światła każdego (również tego niechcianego). Sądzę, że taka różnica by się pojawiła (na korzyść 10") ale pod naprawdę ciemnym niebem. Niestety jak już się zrobiło naprawdę czarno (po północy), to wilgotność uniemożliwiła testy :blink:

Następna realna próba może zostać przeprowadzona dopiero w drugiej połowie sierpnia...

 

 

Grzegorz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I co - jakie wnioski? Pytam mając na uwadze nową synte 12'' bo wnioski mogą być pouczające.

Ja kiedyś miałem możliwość patrzeć przez newton Celestrona 8 cali i mojego newtona Meada 12.5cala celestron wypadał zaskakująco dobrze. Jednak 12stką meada pokazywała więcej detali DSów. To nie był test tylko takie porównanie ale więkrzy może więcej :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.