Skocz do zawartości

WAWA GOTOWA !!


AGA

Rekomendowane odpowiedzi

W mediach może było słabo widać całą imprezę ale trudno wgrać z pielęgniarkami :D Brkselą i innymi wiankami na Wiśle.

 

Jeżeli chodzi o panel PECSu to sukcesem było to że w końcu zaczęliśmy poważnie o nim dyskutować (tzn. na poziomie wszystkich zainteresowanych stron) no i racja że Czesi oraz Rumuni pokazali jak daleko jesteśmy za nimi w tyle. Chociaż inicjowaliśmy PECS to ostatni do niego przystępujemy :Boink:

 

Jednak ja uważam że jest kilka fajnych firm w Polce, które mogą wspólnie z kadrą naukową (polską, skądinąd znakomitą) zaprezentować coś ciekawego w sektorze kosmicznym. Tylko nie wiem czy przyjdzie im to z taką łatwością bo tu w grę wchodzi już polityka i to ta na szczeblu międzynarodowym.

 

No ale dość tego gadania kto nie był zapraszam jeszcze jutro.

 

Kanarkusmaximus miło było cię poznać, fajny wykład (były 2 dziewczyny, które przyjechały na dzisiejszy dzień aż z Olsztyna) :blink:

 

P.S.

 

Przestawiłem dzisiaj parę klocków w modelu satelity, mam nadzieję że nie spowoduje to żadnych komplikacji na orbicie :banan:

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

trochę spóźniona, ale pozwolę sobie przedstawić parę zdjęć z tej wystawy:

 

wystawa miała miejsce w bardzo odważnym architektonicznie budynku biblioteki UW

aa_MG_8709.jpg

 

i o ile miejsce posiada ten niesamowity rozmach, to sama wystawa była raczej dość skromna

01_MG_8603.jpg 6_MG_8611.jpg 91_MG_8636.jpg 93_MG_8643.jpg 89_MG_8642.jpg

wciśnięta w boczny korytarz, ale mimo to, niezmiernie ciekawa

ale co tu gadać, popatrzcie tylko:

 

 

zaraz spróbuję jeszcze poukładać trochę te zdjęcia

 

 

niezmiernie ciekawy projekt studenckiego (studenckiej? :szczerbaty: ) satelity

przedstawił Krzysztof: 22_MG_8619.jpg 11_MG_8721.jpg end_MG_8724.jpg

 

 

i jeszcze takie cacuszko:

 

1_MG_8595.jpg 2_MG_8596.jpg 3_MG_8599.jpg 4_MG_8602.jpg 15_MG_8712.jpg

 

i robocik SCOUT gotowy do eksploracji odległych światów:

7_MG_8623.jpg8_MG_8626.jpg64_MG_8630.jpg

 

przygotowania i lot stratosferycznego balonu BOBAS 2

 

98_MG_8741.jpg 78_MG_8745.jpg

i Centrum Kontroli Lotów

_MG_8758.jpg

77_MG_8742.jpg

87_MG_8736.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Muchozol też coś poprzestawiałem w tym modelu a jak!!

 

Czy bawiliście się tym robotem ? Żeby całego płynnie obsługiwać to trzeba używać prawie wszystkich palcy u obu rąk jednocześnie!!!!!!!!!

 

A lot balonu opoźnił się o kiklanaście minut bo czekali na zezwolenie z Okęcia!

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Być może mógłbym w najbliższy weekend (7-8 września) ale na razie pogoda coś nie zabardzo :burza:

Proponuję spokojnie obserwować rozwój sytuacji i komunikować się bezpośrednio przed weekendem.

Jeśli nie wyjdzie teraz to być może jeszcze dam radę 21/22 września.

 

Jeśli będę się mógł włączyć to zapraszam do mojego sadu do Wylezina Nowego (40km za Jankami), gdzie kilkoro mazowszaków jeździło wiosną i generalnie miejsce sie podobało...

 

Grzegorz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Być może mógłbym w najbliższy weekend (7-8 września) ale na razie pogoda coś nie zabardzo :burza:

Proponuję spokojnie obserwować rozwój sytuacji i komunikować się bezpośrednio przed weekendem.

Jeśli nie wyjdzie teraz to być może jeszcze dam radę 21/22 września.

 

Jeśli będę się mógł włączyć to zapraszam do mojego sadu do Wylezina Nowego (40km za Jankami), gdzie kilkoro mazowszaków jeździło wiosną i generalnie miejsce sie podobało...

 

Grzegorz

 

 

Witam,

IUle osbo pomiesci Twoj sadzik? Jesli to nie jest zamknuete to z w.chcecia przyjade zaberiajac ze soba jakis sprzecik a i moj znajomy z apo 80mm T.V z checia by przewietrzyl sprzet moze nawet uda mi sie go namowic na lustro 25 cm.

 

pozdr

Y

 

Ps

Mieszkam 6 km od Janek.

Daj znac na priva

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Właśnie, trzeba by rozruszać tę grupę warszawską ;)

 

Macie tam prąd - w tym sadzie?

 

Adamie - mądrze prawisz :D Twe słowa - miód na me uszy :helo:

A jeśli chodzi o prąd w moim sadzie to prąd jest - może nie w samym sadzie (bo tam sa wyłącznie trawa i gdzieniegdzie niezbyt wysokie drzewa) ale 150m od miejsca gdzie ustawiamy sprzęt. Można też w miarę w kulturalnych warunkach napić się herbaty czy coś zjeść...

 

Tyle, że niestety w ten weekend (jak już pisałem wcześniej) kompletnie nie mogę... Można jeszcze spróbować za tydzień, o ile dopisze pogoda - no a potem to chyba już trzeba zaczekać do okolic październikowego nowiu...

pozdrawiam

 

Grzegorz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tradycyjnie w ramach festwalu nauki po raz 11 jest to także dzień otwarty w CAMKU .

W tym roku tematem wiodącym będą kosmiczne katastrofy,.

Wykłady , pokazy , stoiska firm i wydawnictw oraz stanowisko PTMA .

W jego ramach także Erastotenesa pomiar obwodu Ziemi.fotogalerie itp. Oczywiście nie zabraknie prezentacji

znakomitego programu prezesa oddziału Janusza Wilanda - AstroJaWil w wersji 9.02.

Przywiozę zestaw do obserwacji zakryć gwiazd. /Kamera , inserter, DCF, jeszcze jedna kamera/

Zapraszamy od godziny 9 rano. Wstęp bezpłątny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam Panowie, ale ja niestety wymiękam. Jutro skoro świt organizuję takie jedno spotkanie (nie związane astronomicznie) a wieczorem muszę sie do niego jeszcze przygotować...

 

Zatem jeśli chodzi o mnie to atakuję dopiero w okolicach październikowego nowiu. I wtedy też zapraszam na Wylezin.

 

życzę udanych obserwacji

 

Grzegorz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kurcze co za pech, przez ponad godzinę usiłowałem się dostać ze znajomymi na Bartycką,

no i niestety nie udało nam się :(

 

praktycznie wszystkie drogi od centrum zamknięte dla ruchu, zdaje się dziś był równocześnie jakiś maraton dla biegaczy i policja zamknęła ruch w całej okolicy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie! Ja też próbowałem sforsować Czerniakowską i kicha! :szczerbaty: A wcześniej się bałem, że nie będzie gdzie zaparkować :Boink: Może by tak zasugerować organizatorom czujność w tej sprawie, bo to się może za rok powtórzyć ! (Oby nie)

 

pozdrawiam

brd

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Noc Badaczy to przedsięwzięcie w ramach europejskiego projektu "Researchers' in Europe" Oprócz Warszawy ("Face to Face") w imprezie biorą udział także Kraków, Katowice i Gliwice ("2nigth2gether") i Poznań - "RESEN", ale jednocześnie również ponad 150 miast z 29 krajów

 

ern07.jpg

 

szczegółowy program warszawskiej imprezy można znaleść tu: http://festiwal.icm.edu.pl/2007/nocbadaczy/noc_badaczy.html

 

a w nim, m.in. takie oto zaproszenie:

 

Wydział Fizyki UW:

 

"Wycieczka do obserwatorium astronomicznego w Ostrowiku. Autokar Hoża 69 o godz. 16 (50 pierwszych osób z kolejki)

Obserwacje nieba, filmy i prezentacje, piknik przy ognisku. (D. Szczygieł, A. Ciechanowska, M. Należyty, B. Pilecki, Jakub Skowron, Jan Skowron, K. Ulaczyk)."

 

Centrum Badań Kosmicznych PAN, ul. Bartycka 18A, godz. 17 – 22

 

* GNSS (Globalne Systemy Nawigacji Satelitarnej) dziś i w przyszłości.

* Możliwości śledzenia obiektów w ruchu za pomocą GNSS (przy udziale firmy FINDER)

* Pokaz satelitarnego sprzętu geodezyjnego (przy udziale firm: LEICA, TOPCON, TRIMBLE)

* Interaktywna wystawa o pogodzie kosmicznej.

 

Centrum Nauki Kopernik. Gościnnie w Centrum Europejskim Natolin, ul. Nowoursynowska 84 ( Metro Natolin, A143, 166, 179) 3 spotkania godz. 18.00, 19.30, 21.00 i 22.00, wstęp za zaproszeniami wydawanymi 17.IX. godz. 16, ŚLCJ, Pasteura 5a, (wstęp z dowodami tożsamości)

 

Noc z ćmami i ich badaczami, Warsztaty, prezentacje filmów, slajdów i okazów w gablotach gatunków polskich i egzotycznych. Nocna wycieczka po lesie, wabienie i identyfikacja ciem, warsztaty fotograficzne i rysunkowe (M. Kozłowski, Marcin Sielezniew).

Edytowane przez sumas
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.