Skocz do zawartości

WAWA GOTOWA !!


AGA

Rekomendowane odpowiedzi

To co? Może spróbujemy w ten weekend, jeśli będą warunki? Dobrze by było zobaczyć jeszcze kometę C/2006 M4 (SWAN). Będzie sie robiła coraz słabsza.

Przewidywane zachmurzenie sprawdzić na

http://weather.icm.edu.pl/

Prawdopodobieństwo trafienia prognozy oczywiście zwiększa się im bliżej do prognozowanego okresu. 10h przed wieczornym wyjazdem to już prawie pewnik.

Kto jest zainteresowany to niech się odezwie na GG (mój nr 2888220) albo prześle swój nr telefonu na priv. Najprawdopodobniej trzeba sie będzie umówić dopiero w dniu obserwacji więc bedzie potrzebny szybki kontakt - nie za pośrednictwem forum.

Ja jadę na weekend tak czy siak (porządki na grobach bliskich). Więc będę. Bedę chciał przetestować kamerkę od Mirka i sprawdzić jej zasięg poza tym jestem do dyspozycji. Mogę przyjechać do Traw, możemy pojechać "w pole" - dowolnie. Piters nie ma sprawy - polookasz przez mój (MT-750, to 6'' newton F5) jakieś okularki mam. Grzegorz, Jazz1972 dajcie na priv kontakt do siebie, ja już Wam piszę swój. Najlepiej bedzie na tel, bo GG czy forum mam niedostepne w tych okolicach (brak PC)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej,

 

jak będzie pogoda robimy mały wypad w sobotę za Wawę. Jak są chętni zapraszamy, kontakt do mnie 600 265 067.

 

Pzdr

Jazz

 

To moze daj na forum troche szczeg. Jak dojechać, jaka miejscówka, jaka logistyka (łaka w lesie czy kawałek działki z pradem itp.).

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To moze daj na forum troche szczeg. Jak dojechać, jaka miejscówka, jaka logistyka (łaka w lesie czy kawałek działki z pradem itp.).

 

Pozdrawiam.

 

 

w sobote mam mala impreze u znajomych ale jestem sklonny poswiecić sie i nie pić by dotrwać. Rowniez prosze o namiary - w sensie lokalizacje, mapke, cokolwiek. Postaram sie dotrzeć

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te Trawy pod Łochowem, o których mówiłeś Jazz1972 w poprzednim wątku to dobre miejsce jeśli chodzi i zaciemnienie. W takim razie koordynuj akcję. Telefony swoje mamy. Ze wszystkich rozmówców nie wiem tylko czy mamy kontakt z Hansem.

Na chwilę obecną prognozy się nieco poprawiły (choć nadal nie wyglada to najlepiej). Zobaczymy jutro koło południa. Jak nic z tego nie wyjdzie to najwyżej akcję przełożymy...

Pozdrawiam wszystkich i pozostaję przy nadziei :szczerbaty:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, przepraszam za brak info już się poprawiam. Lokalizacja to okolice Łochowa Pn-Wsch od Warszawy. Odległość około 70 km od centrum. Szczere pole bez prądu. Dlatego okolice Łochowa że w razie pogody telefonicznie zadecydujemy która mniejsza miejscowość - jest kilka propozycji. Wszystkim na priva wysyłam kontakt do mnie i jak będzie pogoda i będziecie chętni proszę o kontakt. Jak się rozpogodzi to ja będę wyjeżdżał z Wawy około 17-18. Mogę kogoś zabrać (w kombi wejdzie troszkę sprzętu).

 

Pzdr

Jazz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozmawialiśmy własnie z Jazzem i ostatecznie się poddaliśmy. Raczej nie ma już takiego cudu, który by sprawił, że dziś po godz. 19:00 będzie jakiś większy kawałek bezchmurnego nieba. Pass :Salut:

Ale rozumiem, że zachowujemy proletariacką czujność...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak w tamacie. U mnie - bo chce pofotografowac.

 

Jak kto ma ochote to zapraszam. Ja powalcze.

 

Kontakt tel lub PW. W sieci jestem do 16.00.

 

1.JPG

 

Pozdrawiam.

 

Ps. W przypadku stwierdzenia zachmurwienia oczywiscie nic z tego nie bedzie, a szanse na taki scenariusz całkiem spore. Bedzie pretekst aby nareszcie odespac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i co Hans? Udało Ci się złapać czyste niebo? Bo u mnie (po drugiej stronie Warszawy tj. na Północ) już po 20:00 nie było sie co wysilać... :(

 

Było kilka dziur w okolicach 22ej i po północy. Zapolowałem na kilka obiektów z lornetką, ale na rozstawianie sprzętu do sesji foto sie nie zdecydowałem.

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Witam,

 

Dziś bede prowadził astroobserwacje wizualnie oraz kamerą 34 km na północ od centrum Warszawy.

Sprzęt: MT-800 Soligora na HEQ-5 Pro, Nagler 26 mm, kamera Mitron 0,0003 lx B&W.Bede focił Plejady, pogoda zapowiada się rewelacyjnie.

 

Bede od 16tej do 23ciej.

 

Miejsce obserwacji: 2 km na północny wschód od Popowa Kościelenego.

Dojazd: Należy minąc Serock za Zalewem Zegrzyńskim.

2,5 km za Serockiem jest zakręt w prawo (droga nr 624).Tą droga należy jechac ok. 9 km i 500 m

..i tu jest skręt w prawo w polną drogę którą należy jechac jeszcze 400 metrów.Tu rozstawiam sprzęt.

Miejsce fantastyczne, Warszawa już nie przeszkadza, nikt sie w pobliżu nie szwęda,brak pobliskich latarni i domostw.

 

Współrzędne miejsca obserwacji: N 52*32'55" E 021*12'23"

 

Współrzędne miejsca skrętu w polną drogę: N 52*33'10" E 021*12'23"

 

Gdyby ktoś chciał dojechac to podaje telefon bo za chwilę wyruszam.

 

Piotr 0-888-5-666-70

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Wczoraj miałem możliwość obserwacji przez SkyLuxa Ciastka :Beer: Możliwość zamieniła się w przyjemność. Nie sądziłem, że w SkyLuxie jest ukryty taki potencjał :Boink: W momencie, gdy wrzuciliśmy Vixena LV 6mm do wyciągu, a sam teleskop ustawiliśmy na Trapez, ja odpleciałem...

 

Wokół Trapezu pokazało się mnóstwo kłaczków, farfocli i innych dziwów.

 

Kolejnym obiektem ustrzelonym przez SkyLuxa były HiHoty... Niestety, tu SkyLux mnie nie powalił... W K 20mm troszke małe pole <_<

 

Poczekaliśmy z Ciastkiem do 21:30, przed kompem oglądając fotki Marsa z opozycji 2005, czekając aż odejdą chmurwy.

 

Wyszliśmy ok 21:35, mama wyniosła herbatki.

 

My przenosiliśmy teleskopy na Saturna. Obraz w LV 6mm + SkyLux pozytywnie mnie zaskoczył... A w K 4mm...

 

No cóż... Wychodzi 175x, ale SkyLux to nie APO. Powiększenie w Syncie + K 4mm było mniejsze niż w LV 6mm... Ktoś ma jakiś pomysł?

 

Teraz z Ciastkiem czekamy na lepszą pogode... Eksimos wzywa :Salut:

 

Pozdrawiam. :Beer:

 

PS.: Zaczynasz się wkręcać w astro? Masz ok. 450 zł na zakup? Kup SkyLuxa....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo ten Kellnerek ma w gruncie rzeczy ok. 6 mm ogniskowej, paru ludzi na CloudyNights to kiedyś mierzyło. Zresztą porównywałem go z ortoskopem 6mm, jest niewielka różnica powiększenia (ale za to spora w jakości obrazu ;) ). Swoją drogą ta rurka ma faktycznie potencjał, kiedyś ustrzeliłem nim wszystkie M-ki w Pannie, i parę nie-emek ;)

Edytowane przez antyqjon
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie wol3k i forumowicze :Salut::Beer:

 

Jak zobaczylem Synte to :o allle sprzęcicho!

Byłem zaskoczony łatwością obslugi Dobsona. Z paralaktykiem sie ucze, narazie mi calkiem niezle idzie :)

 

Miałem okazje wziąć do lapek okular SWAN 31mm - waga i wielkość hmmm.. Nagler to musi być bydle :D

 

Obserwacje przez syntę + SWANA 31mm byly rewalcyjne, duże pole, zasieg gwiazdowy super - hihoty mnie powaliły :D

 

Saturn prze LV 6mm po prostu cudo!

 

w0l3k - herbatka zrobiona przez Twoja mamę troszke nam wystygla... z wiadomych przyczyn... :D

 

Juz mysle o kolejnym zlocie, zapraszamy innych astroamatorów :Salut:

 

pozdrawiam :Beer:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.