Skocz do zawartości

WAWA GOTOWA !!


AGA

Rekomendowane odpowiedzi

pytasz jako organizator? :rolleyes:

 

po za niewiadomą pogodą, Księżyc będzie dzień po pierwszej kwadrze coś ok. 60% więc to może być trudny test, dla wszelkiego rodzaju sprzętu ;)

 

pytasz jako organizator?

Sumas, powiedzmy ze TAK.

 

 

Pogoda jest b.istotna, ale mysle,ze jest tez wielu chetnych ktorzy by chcieli zobaczyc prace montazy, wykonanie ,realna mobilnosc itp.

 

Wystawienie wszelkiego rodzaju sprzetu to raczej malo realne,dlatego pytanie do wiekszosci- co chcieli by zobaczyc?, co warto wyciagnac a co nie.

 

Sam z wielka checia przetestowal bym APO z wyzszych polek,porownal ED z dobrymi achromatami i stosownej F by zabic kolorki :Salut:

 

Nie bede ukrywal ,ze zrobil bym prownanie okularkow Lantan/ortho/plossl etc. w zaleznosci od danych telpow,ich konstrukcji ,swiatlosily - ale to wtedy by sie ograniczylo do paru osob.ktore wiedzialy by o co chodzi a reszta by bardzo sie nudzili :D

 

Panowie,

 

Piszcie co byscie chcieli zobaczyc,a zobaczymy co da sie zrobic :Beer:

 

pozdr

Y

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

po za niewiadomą pogodą, Księżyc będzie dzień po pierwszej kwadrze coś ok. 60% więc to może być trudny test, dla wszelkiego rodzaju sprzętu ;)

 

Na szczęście Księżyc będzie w Koziorożcu i dzięki temu zajdzie tuż po północy. Pozostaną więc 4 godziny na DS-y i to te jesienno-zimowe, więc będzie co obserwować. Wystarczy tylko zagwarantować dobrą pogodę :)

 

Oprócz zakrycia ety Cap (4,8 mag) przez Księżyc będzie jeszcze drugie stosunkowo jasne (6,7 mag.).

 

I oczywiście kometa C/2007 F1 (ok. 5 mag.) przebywająca zaledwie 4 stopnie od Arktura. Ale to tylko wieczorem i stosunkowo nisko nad horyzontem.

Edytowane przez Robert Bodzoń
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Mamy troche czasu ,dlatego mam pytanko.

 

Co potencjalni "przybysze" chcieli by zobaczyc? jaki typ: scop-ów ,okuarków ,filtrów itp.

 

pozdr

Y

 

Super inicjatywa,

szczerze popieram, chociaż w tym terminie wiem że nie mam szans na przyjście.

Dlatego licze na to że sie pogoda skiepści :szczerbaty: albo że za jakis czas powtórzycie takie spotkanie.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Swietnie! Napewno przyjade. Co bym chcial zobaczyc.....komete, Marsa, no i moze filtry do DS'ow. Jak trafic bo mapka jest malo dokladna?

Euzebiusz

Po zastanowieniu generalnie filtry. Mam 6'' newtona więc UHC-S, Sky&Glow, i inne podobne. Spróbowałbym też ciemniejszych, UHC, O-III ??? może tak dla testów właśnie. Filtry barwne na Marsa też. Osiny mają podmiejskie niebo czyli takie jakie ma chyba większość. Ten test lantan/orto to całkiem fajny pomysł, dołożyłbym też SkyWatchera UWA 66st. - słyszałem o nich opinię całkiem pochlebne.

Mam własny teleskop - mozna przywieźć i na nim testować?

Od której godziny i czy do rana - jesli tak to co z kawą? :) własna czy DO?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po zastanowieniu generalnie filtry. Mam 6'' newtona więc UHC-S, Sky&Glow, i inne podobne. Spróbowałbym też ciemniejszych, UHC, O-III ??? może tak dla testów właśnie. Filtry barwne na Marsa też. Osiny mają podmiejskie niebo czyli takie jakie ma chyba większość. Ten test lantan/orto to całkiem fajny pomysł, dołożyłbym też SkyWatchera UWA 66st. - słyszałem o nich opinię całkiem pochlebne.

Mam własny teleskop - mozna przywieźć i na nim testować?

Od której godziny i czy do rana - jesli tak to co z kawą? :) własna czy DO?

 

 

MYSLE,ZE TWOJE ZYCZENIA ZOSTANA SPELNIONE.

 

Brahi,

 

Jak tam z kawa? zdazą naparzyc by starczylo na noc?

 

pozdr

Y

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Swietnie! Napewno przyjade. Co bym chcial zobaczyc.....komete, Marsa, no i moze filtry do DS'ow. Jak trafic bo mapka jest malo dokladna?

Euzebiusz

 

 

Nie wiem z ktorego kierunku bedziesz do nas jechal,ale kieruj sie na Minsk. Mazow. a potej pytaj o Osiny Nowe? -jak dobrze pamietam,gdybys mial problemy to zadzown do mnie /telefon podalem ci na priva/ .

 

pozdr

Y

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po zastanowieniu generalnie filtry. Mam 6'' newtona więc UHC-S, Sky&Glow, i inne podobne. Spróbowałbym też ciemniejszych, UHC, O-III ??? może tak dla testów właśnie. Filtry barwne na Marsa też. Osiny mają podmiejskie niebo czyli takie jakie ma chyba większość. Ten test lantan/orto to całkiem fajny pomysł, dołożyłbym też SkyWatchera UWA 66st. - słyszałem o nich opinię całkiem pochlebne.

Mam własny teleskop - mozna przywieźć i na nim testować?

Od której godziny i czy do rana - jesli tak to co z kawą? :) własna czy DO?

 

Bedzie kawa a pewnie i coś do kawy się znajdzie :) Jak ktoś będzie bardzo śpiący to osobiscie wyproduqje kawę według własnego przepisu czyli roztwór nasycony :D

Pokaz trwa do ostatniego gościa :) Pierwsza połowa nocy z racji Księżyca to raczej testy na rozdzielczość, aberracje itd. Po północy przejdziemy na większe pola i troche inne ogniskowe..Zresztą sprzętu będzie sporo, co dokładnie jeśli chodzi o teleskopy to jeszcze zobacze niemniej wystarczająco żeby robić pare rzeczy jednocześnie :)

Jak ktoś sie zna na zaklinaniu pogody to niech się bierze do roboty :) (czemu na AF nie ma jeszcze działu dla szamanow :D?)

 

Przemo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem z ktorego kierunku bedziesz do nas jechal,ale kieruj sie na Minsk. Mazow. a potej pytaj o Osiny Nowe? -jak dobrze pamietam,gdybys mial problemy to zadzown do mnie /telefon podalem ci na priva/ .

 

pozdr

Y

dziekuje....Osiny znajde, jade z Warszawy. Na miejscu zapytam o DO pierwszego napotkanego tubylca :D:D:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety,chyba to przelozymy <_<

 

0 17:00 bedzie finalne potwierdzenie i przeniesienie na inny dzien.

 

pozdr

 

Y

 

 

hmm, ale może więcej konsekwencji :rolleyes:

na bannerze jest 3-ego listopada, a w artykule 7-ego listopada:

 

osiny.jpg

 

tylko, że 7.11 to środek tygodnia, więc to chyba nie jest najlepszy pomysł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 listopada to chyba średni pomysł.

Sporo ludzi jednak wyjeżdża na święta, u mnie np. w rodzinie jest tak, że z niektórymi widzimy się 1.11 a z niektórymi 24.12 inaczej się nie da - duża rodzina i rozległa terytorialnie. Ale to tylko moje zdanie - innym może za to bardzo pasować bo "długi" weekend.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rzeczywiście informacja wprowadza zamieszanie. Nie dość, że są dwie różne daty, to opis wciąż odnosi się do poprzedniego terminu. Może najlepiej dodać 3+7 ;) i wyjdzie 10 listopada - sobota :) Tym bardziej, że będzie to dzień po nowiu. Ale wiadomo, że listopad to najbardziej pochmurny okres w roku.

 

Z tym, że i termin 3 listopada może niektórym odpowiadać (tak jak wspomniał alfascorpius), właśnie ze względu na dłuższy wolny od pracy okres.

Edytowane przez Robert Bodzoń
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 Listopada ma być ;)

 

Popatrzyłem nie w ten miesiąc co trzeba i wyszedł 7-my

 

Jeśli chodzi o decyzję o terminie:

 

- Przyszły tydzień odpada ze względu na pełnię Księżyca

- 3.11 to dość niesamowita noc ;) Do dyspozycji jest wszystko co krąży w Układzie Słonecznym - poczynając od uciekającego już Jowisza poprzez Marsa, Saturna, Urana, Neptuna, Wenus na Merkurym kończąc ;) Merkury jakoś w okolicach tej daty ma swoją maksymalną elongację zachodnia. Do tego dochodzi Księżyc po III kwadrze. A pierwsza połowa nocy ciemna, można coś pofocić.

 

Póżniej to już jest zwykle chroniczny listopadowy brak pogody ;)

 

Pozdrowienia :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.