Skocz do zawartości

Spotkania Lublin


Adamo

Rekomendowane odpowiedzi

W takim razie ja też jestem chętny i cieszę się, że będzie letni zlot. Do tej pory żałuję, że nie było mnie w Bieszczadach na wiosnę. Teraz planowałem Kudłacze, ale jeżeli będą Bieszczady to ze względu na odległość stawiam je na pierwszej pozycji, a Kudłacze na drugiej. Chętnie pojawiłbym się i tu i tu, ale to będzie zależeć od mojego zdrowia. Czy ktoś z was słyszał o osobie, która obiera truskawki przed zjedzeniem. A ja muszę. :angry:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

. Czy ktoś z was słyszał o osobie, która obiera truskawki przed zjedzeniem. A ja muszę.   :angry:

 

Chodzi ci o szypulki??? czy mowisz w doslownym znaczeniu :blink:

 

PS Ja na truskawki juz nie moge patrzec mam ich bardzo bardzo bardzo duzo <oczywiscie sprzedajemy>

PS2 Robercie mam nadzieje, ze zdolasz przyjechac na zlot :D

Edytowane przez sebek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodzi ci o szypulki??? czy  mowisz w doslownym znaczeniu :blink:

 

PS Ja na truskawki  juz nie moge patrzec mam ich bardzo bardzo bardzo duzo <oczywiscie sprzedajemy>

PS2  Robercie mam nadzieje, ze zdolasz przyjechac na zlot :D

 

Szypułki to usuwają chyba wszyscy. Ja aby zjeść truskawkę muszę ją obrać :D

Niestety te drobne ziarenka, które są na skórce truskawki (poziomki) działają na moje jelita jak papier ścierny.

 

A wracając do zlotu. Domyślam się dlaczego ten termin - Perseidy. A o Perseidach więcej dowiecie się z najbliższego numeru ASTRO (oczywiście osoby, które zamówiły trzeci numer).

Wiem jaka jest różnica pomiędzy obserwacją tego roju w warunkach małego miasta i ciemnego nieba. W mieście w okolicach maksimum przeważnie obserwuję około 20-30 meteorów na godzinę, a pod ciemnym niebem około 45-60 (w pierwszym przypadku przy zasięgu gołym okiem ok. 5,5 mag, w drugim ok. 6,5 mag.

W Bieszczadach - o ile dopisze pogoda - powinno być jeszcze lepiej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pozdrowienia dla wszystkich Miłośników którzy mieli cierpliwość słuchać moich dywagacji w ciągu prawie roku. :Salut:

Na ostatnie zebranie przedkwakacyjnym, dzisiaj, nie będę nadużywał cierpliwości Uczestników. :)

Być może nie będę nawet na zebraniu, na ten wypadek pozdrawiam wszystkich zdalnie. :rolleyes:

Po wakacjach - nie sądzę by moje prelekcje były kontynuowane.

W Bieszczady się nie wybieram.

 

Miłych wakacji, udanych obserwacji!

Miłek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 1 miesiąc temu...

Niestety organizator spotkań ma pełną skrzynkę pw, więc zostałem zmuszony do założenia osobnego tematu :szczerbaty:

otóż chcę się dowiedzieć kiedy jest jakieś najbliższe spotkanie ptma lublin? zawsze chyba było jakoś w ostatni piątek miesiąca, czy jakoś tak ale wolę się upewnić :Salut:

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spotkania członków i sympatyków naszego Oddziału odbywają się w każdy drugi oraz czwarty piątek miesiąca (czyli dwa razy w miesiącu) o godz. 17.15 w sali F II ( I piętro) Instytutu Fizyki UMCS. W miesiącach letnich - lipiec, sierpień i wrzesień mamy przerwę wakacyjną.

i wszystko jasne :Salut:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najbliższe zebranie odbędzie się 23 września 2005 roku o godzinie 17:15 w sali FII IF UMCS.

W programie m.in.

- astronomiczno-astronautyczne podsumowanie wakacji

- przygotowania do zaćmienia Słońca 3 października br.

Serdecznie zapraszamy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam, od jakiegoś czasu czytam astroforum i próbuję przyglądać się na niebo, na razie za pomocą lornetki. Chciałbym się zapytać czy uda się umówić na obserwacje z kimś z Lublina lub okolic, kto ma już doświadczenie w tym temacie, i pokazał by jak wyglądają w praktyce obserwacje przez teleskop.

Pozdrawiam Bartek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na ostatnim zebraniu PTMA Lublin była mowa o ewentualnym wyjeździe pod miasto na obserwacje, głównie Marsa [przez teleskop oczywiscie]. Kolejne zebranie dziś [patrz wątek niżej] i moze coś w tej sprawie się wykluje. Pogoda na dziś wieczór w miarę niezła, nie ma Ksieżyca, to akurat dobrze w kontekscie lornetkowych obserwacji. Przyjdź może na to zebranie dzisiaj... Pozdrawiam

-Jarosław

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie widziałem dziwny obiekt latający. Pulsował i nie wydawał żadnego dźwięku (przynajmniej nie słyszałem) nie miałem ze sobą żadnej lornetki itp. a nie mogłem wrócić się do domu bo bardzo mi się spieszyło. Kolor światła które emitował miało barwę czerwono-pomarańczowy i pulsowało z częstotliwościa ok f=0.5 Hz (1 pulsacja na 2 sekundy) poruszał się z NW w kierunku SE . Pojazd wydawał się lecieć dosyć nisko. Prędkość kątowa była nieduża (nie potrafię tego wyrazić liczbowo). Na początku wydawało mi się, że nagle zmienił kierunek, ale mogło mi się tylko wydawać z powodu jego pulsowania. Gdy po 20 minutach od zobaczenia światła wracałem spowrotem do domu już go nie ujrzałem (możliwe, że byłby widoczny ale duże zaświetlenie nieba na to nie pozwalało)

 

WSZYSTKICH Z LUBLINA I OKOLIC (SZCZEGÓLNIE POŁUDNIOWO-WSCHODNIE OKOLICE) BARDZO PROSZĘ O ROZEJRZENIE SIĘ PO NIEBIE I W RAZIE CZEGO JAKĄŚ OCENE CO TO JEST, SPOJRZENIE W LORNETKE (LUB COŚ WIĘKSZEGO). SZUKAĆ CZEROWONO-POMARAŃCZOWEGO ŚWIATŁA.

 

Bardzo ciekawi mnie co to może być (może okazać się, że to np. samolot ale takiego światła jeszcze nie widziałem)

 

Z góry dzięki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie widziałem, ale wedle wszelkiego prawdopodobienstwa to jakaś maszyna latająca -samolot, śmigłowiec, motolotnia nawet, cokolwiek. Rodzaj i czestotliwośc świateł się zgadza mniej więcej. Dźwieku mogłes zwyczajnie nie słyszeć, szczególnie jeśli to był samolot daleko na sporym pułapie, albo odwrotnie, lekka awionetka niezbyt wysoko. Szczególnie w mieście, gdzie tło akustyczne jest dość spore :rolleyes: Widziałem kiedyś taką siedząc z teleskopem kawałek za Konopnica, latała mi nisko po ciemku krażac wokół niedalekiego lotniska w Radawcu. Jak przelatywała prawie nade mną, to ryczała nieźle, ale jak odlatywała pare kilometrów dalej, w stronę lotniska, to nie słuchać jej było prawie zupełnie, tylko światła migały. A po nocy na polu za głośno nie jest. Ze wszystkich mozliwości [poza UFO] najmniej prawdopodobny jest śmigłowiec, bo te hałasuja najbardziej. Pozdrawiam

-Jarosław

Edytowane przez Jarek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie widziałem, ale wedle wszelkiego prawdopodobienstwa to jakaś maszyna latająca -samolot, śmigłowiec, motolotnia nawet, cokolwiek. Rodzaj i czestotliwośc świateł się zgadza mniej więcej. Dźwieku mogłes zwyczajnie nie słyszeć, szczególnie jeśli to był samolot daleko na sporym pułapie, albo odwrotnie, lekka awionetka niezbyt wysoko. Szczególnie w mieście, gdzie tło akustyczne jest dość spore :rolleyes: Widziałem kiedyś taką siedząc z teleskopem kawałek za Konopnica, latała mi nisko po ciemku krażac wokół niedalekiego lotniska w Radawcu. Jak przelatywała prawie nade mną, to ryczała nieźle, ale jak odlatywała pare kilometrów dalej, w stronę lotniska, to nie słuchać jej było prawie zupełnie, tylko światła migały. A po nocy na polu za głośno nie jest. Ze wszystkich mozliwości [poza UFO] najmniej prawdopodobny jest śmigłowiec, bo te hałasuja najbardziej. Pozdrawiam

-Jarosław

tylko, że zawsze gdy widziałem samoloty i helikoptery to świeciły zupełnie inaczej- migały dosyć szybko małymi jasnymi światłami, a to co zobaczyłem było dużym wolnopulsującym światłem o barwie bardziej matowej i nieostrym konturze.

Edytowane przez Minner
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.