Skocz do zawartości

Spotkania Lublin


Adamo

Rekomendowane odpowiedzi

a czy w pazdzierniku tez jeszcze cos bedzie? niestety dopiero teraz zauwazylam posta a jestem bardzo ciekawa jak to wszystko wygląda i gdzie dokładnie... a teraz na poczatku pazdziernika niebo takie ładne ;)

Witaj!

 

Niestety w październiku projekt nie będzie już organizowany; ostatnie spotkanie odbędzie się 30 września o godzinie 20:00 (bliżych informacji udzielamy mailem pod adresem Instytutu TINH: tinh@poczta.fm). Podczas zakończenia projektu odbędzie się konkurs wiedzy astronomicznej z nagrodami. Zachęcamy do wzięcia udziału w obserwacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:Beer:

 

A kiedy do Polski?

ps. Chyba tez bede musial wyjechac aby podatki poplacic.

Bede w Polsce od 25 listopada do 5 grudnia, ale nikt mi nie mowi, czy bedzie wtedy zebranie!

 

Dam Wam w takim razie cus a'propos:

 

UDREKI ASTRONOMA - EMIGRANTA

 

Wybieram sie do zony.

Jestem szczeze zmartwiony:

Procz wizyty w alkowie

Gwiazdy mi ciagle w glowie!

Nie z Hollywood, nie z Lodzi,

Niebo po lbie mi chodzi!

Miast w jesienne wieczory

Uskuteczniac amory

W rodzinie, po bozemu -

To ja, nie wiedziec czemu

Juz planuje wyklady

I gwiezdne eskapady.

To sila grawitacji

Ciagnie mnie po kolacji:

Z 'light pollution' udreki

Wybieram, miast lazienki.

Rano z politowaniem

Zona nade mna stanie:

- Klnac na swiatlo latarni

Szukasz, co masz w sypialni

 

© Milek vel Cygnus

Bognor Regis, 2006

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Informujemy, że projekt Spotkania z gwiazdami został oficjalnie zakończony. Dziekujemy wszystkim uczestnikom oraz współpracownikom za wzięcie udziału w warszatach i obserwacjach. Gratulujemy także zwycięzcom konkursu wiedzy astronomicznej organizowanego podczas zakończenia projektu.

 

Osoby, które chciałyby wziąć udział w obserwacjach prowadzonych w ramach wewnętrznych projektów Instytutu prosimy o kontakt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...

BAAARDZO DZIĘKUJĘ KOLEŻENSTWU z lubelskiego Koła za informację o terminie spotkania PTMA. Dzięki temu dokładnie podczas zebrania startowałem z Gatwick.

Szczególnie serdeczne podziękowania dla Kolegów, których pytałem e-mailem.

 

Przekazuje najserdeczniejsze podziękowania od Żony, która nie musiała dzielić się mną z astro-fanami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Danieluk, zapraszam Cię do udziału w obserwacjach organizowanych pod Lublinem przez Instytut TINH. :helo:

Będziesz mógł porozmawiać o sprzęcie, obserwacjach i nie tylko, w miarę możliwości postaramy się też doradzić Ci w kwestii zakupu odpowiedniego teleskopu do potrzeb i warunków. Spotkania mają charakter otwarty, więc możesz też zaprosić swoich znajomych i przyjaciół :banan:

 

Daj znać, jeżeli jesteś zainteresowany (albo ktoś inny z forumowiczów - zapraszamy serdecznie :szczerbaty: ).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Super. Bardzo chetnie skorzystam z pomocy w "rozpoznaniu gruntu".

Jak bedziecie planowac obserwacje to dawaj znać wczesniej. Moze ktoś jeszcze bedzie chcial sie zabrać,

to podjedziemy ...bo jak mniemam obserwujecie z Niedrzwicy Kościelnej.

 

Tomi również zaoferował mi pomoc przy ładnej pogodzie ...wiec jest szansa

ze posmakuję nieba zanim sie zdecyduje na jakis sprzet. :rolleyes:

Jest lubelskie PTMA ale ostatnio piątki miałem zajęte i jakoś nie miałem możliwości sie wybrać

Cieszę się że jest troche ludzi z okolic Lublina :helo: zawsze to łatwiej sie zmówić

na wspólne obserwacje.

 

pozdrowienia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli pogoda dopisze, to najbliższe obserwacje planujemy przeprowadzić na początku stycznia. Damy wcześniej znać o szczegółach i miejscu, w którym się spotkamy. Najpewniej będą to wlaśnie okolice Niedrzwicy, chociaż nie wykluczamy także wypadu nieco dalej :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam

Bialskopodlaski Klub Astronomiczny "Altair"

zaprasza na:

Spotkanie "Astronomiczna zima"

Na którym zostaną wygłoszone referaty pt. "Zimowe niebo" oraz "Interesujące obiekty zimowego nieba". Po spotkaniu odbędzie się pokaz nieba przez teleskopy (jeżeli będzie pogoda)

Czas: 12.01.07 godz. 18:30

Miejsce: Szkoła Podstawowa nr 9 (ul Zygmunta Augusta 2) sala 17

 

Więcej informacji na naszej stronie www.bkaaltair.webpark.pl

 

Biała to może nie Lublin :) bo jest do niego 100 km w lini prostej ale to nasza stolica województwa :)

Jeśli ktos z lubelskich forumowiczów będzie przypadkiem w Białej lub okolicach to zapraszamy :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Uprzejmie zawiadamiamy, że w dniu 23 lutego br. o godz. 17.15 w pierwszym terminie w sali F II Instytutu Fizyki UMCS w Lublinie odbędzie się Walne Zebranie Sprawozdawczo-Wyborcze Lubelskiego Oddziału PTMA.

Porządek zebrania obejmuje:

1. Wybór przewodniczącego zebrania.

2. Sprawozdania ustępującego Zarządu.

3. Sprawozdanie Komisji Rewizyjnej.

4. Dyskusja nad sprawozdaniami.

5. Udzielenie absolutorium ustępującemu Zarządowi.

6. Wybór Komisji Skrutacyjnej.

7. Wybór nowego prezesa.

8. Wybór członków Zarządu Oddziału i Komisji Rewizyjnej.

9. Wybór Delegatów na Walny Zjazd PTMA.

10. Składanie wniosków na odznaczenie zasłużonych członków Oddziału.

11. Głosowanie nad wnioskami.

12. Wolne głosy.

Jednocześnie informujemy, że przed zebraniem istnieje możliwość opłacenia składek członkowskich. Ze względu na wagę podejmowanych decyzji, obecność na Walnym Zebraniu prosimy traktować jako obowiązkową.

Zarząd Oddziału

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Są wykłady na UMCS z astrofizyki w każdy wtorek. Z tym, że w ten wtorek, który będzie jest wykład dla studentów filozofii o astrofizyce, bardzo ciekawe wykłady traktujące o teoretycznych podstawach astrofizyki i co z tego wynika :). Te wykłady odbywaja się co 2 tygodnie.

Kolejne wykłady są również we wtorki i też co dwa tygodnie, przeplatają się z wykładami w/w. Wczorajszy temat błyski gamma.

Sala Aula Fizyki dla obydwu wtorkowych wykładów.

Ponadto w każdą środę o godzinie 10.30 odbywają się wolne seminaria a, więc również można przyjść posłuchać. Niestety nie pamiętam sali - do sprawdzenia na trzecim piętrze starej Fizyki na UMCS (patrz gablotki).

 

Pozdrawiam

Edytowane przez m_jq2ak
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

30 marca o godzinie 19.30 odbędą się obserwacje na placu UMCS.

W sobotę czyli 31 godzina 12.00 obserwacje słońca. Oraz pokaz animacji zwjązanych z aktywnością słońca godzina 13.30 sala 204 Stara Fizyka.

Organizatorem chyba jest wydział Fizyki, jeśli ktoś ma lepsze informacje proszę o sprostowanie.

 

Dzisiaj również odbyły się obserwacje. Nie byle jaki sprzęt system Maskutowa-Cassegraina 2000/200 mimo zaświetlenia księżycem i przecież miejskiego nieba, dosyć dobre obrazy, zaobserwowano Wenus, Saturn prezentował się całkiem, całkiem (widoczna przerwa Cassiniego),oraz na krótko m42. Przyznam, że sprzęt ma potencjał ...

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Na najblizszym zebraniu przypuszczalnie bedzie cos o Greenwich. Jak namowicie Prezesa - moga byc swiezutkie buleczki prosto z Old Royal Obserwatory!

Pozdrawiam - Milek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zebranie w piatek, 8 czerwca o 18:00 w DOMU KULTURY na Wallendroda 4a, W GALERII SZTUKI, NIE W INSTYTUCIE FIZYKI!

Szczegoly na http://ptma-lublin.astronomia.pl

 

Zawsze mowilem, ze zobaczenie czegokolwiek na niebie (zwlaszcza nad Kanalem LaManche) jest sztuka i wreszcie NOBILITACJA! :helo:

Edytowane przez cygnus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

28 wrzesnia pierwsze, powakacyjne zebranie PTMA.

Jak zwykle - w Instytucie Fizyki UMCS.

Jak zwykle - pewnie będzie cos ciekawego, np. relacja z dnia otwartego w CMK.

 

Zapraszamy!

Edytowane przez cygnus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najwyraźniej nikt z Lublina nie lubi tu pisać.

A ja lubię.

 

Miło mi było spotkać się z grupą Astro-Maniaków na zebranku :banan:

Jak zwykle - musiałem się nagadać, dziękuję za cierpliwość i miłe przyjęcie po długiej nieobecności.

 

Dla nieobecnych - co było:

1) AKTUALNOŚCI NA NIEBIE - INFORMACJA PREZESA

2) RELACJA PREZESA O OKRESIE WAKACYJNYM

- CZERWCOWE ZEBRANIE-WERNISAŻ,

- "GRILOWANE PERSEIDY Z MUSZTARDĄ",

- WYJAZD DO CAMK NA DZIEŃ OTWARTY.

2) PRELEKCJA M.ŚPIEWAKA PT "PLANETARIA"

3) NIEUSYSTEMATYZOWANE WRAŻENIA Z POBYTU W W.BRYTANII I ASTRONOMICZNYCH ASPEKTACH TAMŻE PRZEBYWANIA

 

Pozdrawiam, do zobaczenia za rok!

Miłek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najwyraźniej nikt z Lublina nie lubi tu pisać.

A ja lubię.

 

Miło mi było spotkać się z grupą Astro-Maniaków na zebranku :banan:

Jak zwykle - musiałem się nagadać, dziękuję za cierpliwość i miłe przyjęcie po długiej nieobecności.

 

Ja także lubię tu pisać, ale ponieważ w wątku o spotkaniach w Lublinie z reguły niewiele się dzieje, dlatego wchodzę tu niezbyt często.

 

Jestem pod wrażeniem prelekcji o planetariach, była bardzo interesująca - ekspresyjna wypowiedź ilustrowana pięknymi zdjęciami, filmami, czasopismami i broszurami.

Zaciekawiły mnie przede wszystkim szczegóły budowy projektorów i ich pewne ograniczenia (rozdzielczość) a także pozytywne aspekty życia w Wielkiej Brytanii - prawie nieograniczona możliwość pogłębiania swojej pasji - w tym przypadku astronomii.

 

Pozdrawiam bardzo serdecznie

Tomi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.